Jump to content

Witam piwoszy!

maku13

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich!

Jestem Maku, tak po prostu :) Mieszkam w Wojkowicach, niedaleko Katowic - widzę że jest tu paru sąsiadów...

Cieszę się, że znalazłem to forum, bo co prawda mam za sobą kilkanaście warek z brew kitów, chyba udanych, ale brak doświadczenia daje się czasem we znaki.

Oglądałem inne fora i muszę przyznać, że okazały się porażką. Szkoda że jakoś nie trafiłem tutaj wcześniej, może byłoby łatwiej.

Znajomi chwalą to moje piwko, a mnie z żoną na "przemysłowe" nikt już nie namówi...

W ostatnią niedzielę odważyłem się po raz pierwszy warzyć z procesem zacierania. Pomimo kilku wpadek i zakończenia warzenia po północy,

piwo "bluka" jak trzeba i ładnie pachnie... Irish Red Ale to będzie, mam taką nadzieję ;)

Moje preferencje oscylują razczej wokół jasnych piw. Marcowe, pilznery no i wszelakie pszeniczniaki...

A największą zmorą w naszym hobby jest, przynajmniej dla mnie, mycie butelek. Jak ktoś z Was ma jakiś skuteczny i szybki sposób to osobiście wręczę mu medal ;)

Pozdrawiam

Maku :beer:

• 2 weeks later...

Witaj maku13 :)Ja dzięki forum zaczołem zacieranie od pierwszej warki ;)

I tak jak nasz formułowy kolega Jejski mówi "Tylko zacieranie jest OK!!!

Nie każdy może poczuć różnicę"