Skocz do zawartości

Warzenie w czasie burzy


tauruss

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie wierzysz zrób test. Zostaw rosół w normalnych warunkach i sprawdź po jakim czasie się zepsuje, a potem zrób to samo w czasie burzy. z resztą nie musisz robić rosołu ... załatw nieuhateryzowane mleko i sprawdź czas kiśnięcia

To w czasie burzy w fermentorze też powinno kiśnieć :D

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema w tym żadnej logiki . Czystość mikrobiologiczna wpływa na jakość piwa a nie jest burza czy nie . Burza może być jednym z licznych dodatkowych czynników które przy określonym zbiegu okoliczności mogą powodować przyspieszenie rozwoju nie pożądanej mikroflory . Jak by burza była takim znacznym czynnikiem wpływającym na jakość produktów spożywczych to by .... w porę burzową cały przemysł spożywczy musieli by zamykać , punkty masowego    żywienia    też , lekarzy nie mogli by przeprowadzać zabiegów , a nawet kosmetyczki i frezerzy płakali by bez pracy :facepalm:  . Ale tak nie jest :acute:  , nie jednokrotnie warzyłem w czas burzy i .... nie zauważyłem różnicy , zasada sterylności w każdym kroku i wszystko będzie dobrze , no a jak coś nie wyjdzie to wiadomo ... a to burza , a to kot wlazł , a to dziecko coś do fermentora wrzuciło , wszyscy winni  , tylko nie my . Czyli każdy sposób na tłumaczenie się jest dobry :P  .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak dobrze poszukać to każda branża ma jakiś bardziej lub mniej wytłumaczalny mit. Chociażby wspomniani fryzjerzy twierdzą, że klientki nie powinny farbować włosów jeśli mają okres.

Ale wracając do nieszczęsnych zup (zaznaczam, że nigdzie nie powiedziałem, że burza ma jakikolwiek wpływ na piwo) ... właśnie rozmawiałem z zawodowym szefem kuchni (40 letnie doświadczenie w zawodzie, w tym 15 na statkach)

Potwierdził, że takie zjawisko występuje ... jednak nie w przypadku żywienia zbiorowego. Najprawdopodobniej dlatego, że w tym wypadku używa się znacznie mocniejszych palników i większej objętości cieczy. Często w celu przyspieszenia procesów gotuje się pod zwiększonym ciśnieniem.

Dla przypomnienia w domu rosół gotuje się na jak najmniejszym płomieniu.

 

Ponadto nie twierdźmy, że jeśli coś jest niewytłumaczalne w danym momencie to nie istnieje. Gdyby tak było to żylibyśmy na płaskiej Ziemi wokół której latałoby słońce

Edytowane przez von_Alex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po latach życia w niewiedzy amerykańscy uczeni odkryli że mleko szkodliwe jest. Kobiety kiedy mają hm hm sprawy kobiece ogórków też nie powinny kisić. Niemowlakom do wózka i łóżeczka czerwoną wstążkę itd itd. Szkoda że nie odkryto że piwo szkodliwe też jest. A jęśli to odkryją to sory na pewno zrobi to kobieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosyjscy naukowcy udowodnili, że gdyby całą wodę na kuli ziemskiej umieścić w rureczce o średnicy 1mm to jej długość musiała by wynosić tyle że ja pitole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodniono również, że spirytus zrobiony z ziemniaków daje więcej radości niż zrobione z ziemniaków frytki

 

Warto sobie sprawdzić, czego używał Ludwik Pasteur jako pierwszych pożywek hodowlanych dla bakterii i grzybów

Edytowane przez von_Alex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałem kiedyś poważny artykuł na ten temat. Napisane w nim było że podczas burzy można zaobserwowac wzmożoną aktywnośc bakterii, przez co procesy psucia się żywności zachodzą szybciej. 

Taki test łatwo można sobie zrobic w domu z kiszeniem ogórków. Zakiście ogóry podczas burzy, a także w normalnych warunkach pogodowych. Zobaczycie że to włożone podczas burzy skwaśnieją szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zakiszenie ogóra podczas burzy może skończyć się spłodzeniem zezowatego monstera grającego wyłącznie na banjo

 

Chyba mnie rodzice nie trzasnęli w czasie burzy bo fakt uroda ma specyficzna jest, ale na banjo gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.