Jump to content

Skrzynia ze styroduru


Skajo

Recommended Posts

Trochę może trywialne pytanie, ale jestem właśnie w trakcie tworzenia takiej skrzyni i zastanawiam się jak montujecie termometry, a mianowicie chodzi mi którędy puszczony jest kabel z sondą, czy robicie otwór przez który po prostu puszczony jest kabel w miejscu gdzie znajduje się wyświetlacz termometru czy może jakoś inaczej ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam po prostu otwór o średnicy minimalnie większy od średnicy przewodu sondy. Dodatkowo można czymś uszczelnić ten otwór od wewnątrz lub zewnątrz.

Otwór znajduje się w bocznej ściance w górnej części skrzyni. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o styrodur, to polecam sobie dociążyć lodówkę od góry czymś, jeżeli masz szczeliny. Btw używasz jej do chłodzenia czy może do grzania? (U mnie stoi ona w piwnicy, gdzie jest normalnie 13c)

Link to comment
Share on other sites

A będziesz chłodził petami czy może w jakiś wyrafinowany sposób? :D Ja nie mam zamrażarki to i pety odpadają, a chętnie zrobiłbym jakieś chłodzenie w przyszłości do mojej drugiej skrzyni, w której z kolei jest za gorąco :>

Link to comment
Share on other sites

Tradycyjnie, petami :) Mam jedynie całkiem duży problem z docinaniem styroduru, ciężko to idzie i zwykłym nożem wychodzi to dość marnie, może ma ktoś jakieś sprawdzone patenty na łatwe i szybkie cięcie ?

Edited by Skajo
Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie trochę z innej beczki - czym wyłożyć od środka taką skrzynię ze styropianu/styroduru? Podejrzewam, że w środku panuje wysoka wilgoć co zapewne nie służy styropianowi na dłuższą metę.

 

Myślałem o folii NRC. Co o tym myślicie? Czym oklejaliście/obijaliście swoje pudełka od środka? :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem xpsy są całkiem odporne na wilgoć. Mam zamiar jedynie pod butelki zmrożone włożyć w jakąś foliówkę żeby wszystko tam ściekało jak butelki będą się "pocić".

 

Moja skrzynia jest ze zwykłego styropianu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.