Jump to content

buber

Members
 • Posts

  639
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by buber

 1. @Piotr Ba ale nie szkoda drożdży? zrób sobie zwykłe, bezstylowe piwo do wypicia i będzie zadowolony.
 2. No tylko wyciskanie woreczka to wyciskanie tanin a mieszanie to napowietrzanie. Więc to piwo to Ci szybko szlag trafi
 3. Dziwne doświadczenie mam z nimi. Drożdże zadane w temperaturze 13 st. C, 72 godziny temu, rozsypane na brzeczkę na pianę, paczka na 15 litrów 12,5 Blg. Pokryło się kożuchem drożdży, takim jak podczas uwadniania. Nie opadły na dno, ale w wiadrze bezruch. No i Blg nie spada. Natomiast wolno, bo wolno ale nadyma się przykrywa. Ktoś zaobserwował taką ich specyfikę pracę? Przez siedem lat warzenia z żadnymi drożdżami nie miałem tak.
 4. Po lewej też już fermentuje, ale jest dopiero w początkowej fazie.
 5. Choćby dlatego, że w prawilnym BIAB zacierasz w pełnej objętości brzeczki, czyli nie wysładzasz, a jednak wysładzanie pozwala wypłukać więcej cukrów z młóta.
 6. No więc pomiar spławikiem 50x droższym niż ten z Browinu wciąż nie jest metodą chałupniczą
 7. Chyba nie bardzo koledze chodziło o metody chałupnicze
 8. A przede wszystkim poczytaj najpierw o procesie warzenia, w wiki. Mniej rzeczy Cię będzie potem zaskakiwało.
 9. Co to oznacza - i nic? Bo niewiele wiadomo.
 10. Tu masz zestaw w sklepie przykładowy na takim ekstrakcie. https://homebrewing.pl/piwo-american-dark-ale-12-blg-zestaw-surowcow-z-ekstraktow-p-659.html Tylko chmiele sobie wrzuć w kalkulator. Warrior zapewne na 60 minut gotowania, Citrę dałbym 25 gr na 5 minut, 25 gramów na zimno (albo na hop stand). Powinno wyjść fajne piwo.
 11. Matko, a to jest forum dla kupców piwa z Pinty, czy dla piwowarów domowych? Chłop pyta o konkretne rzeczy, a dostaje odpowiedzi, że piwo może sobie kupić w sklepie, tak jakby nagle przyleciał tutaj z księżyca... I jeszcze teksty w stylu "stać mnie na dobre piwo". ?‍♂️
 12. Kiedyś refermentowałem piwo pszeniczne sokiem 100% z banana. Ciekawe wyszło. Właśnie idąc tropem tego Corneliusa.
 13. Spokojnie przefermentuj na drożdżach US-05 albo S-04 w dolnym zakresie ich temperatury. Czyli to 13-16 st. C będzie ok. Dla ortodoksów nie będzie to porter bałtycki, ale piwo na pewno da się wypić i będzie ok. Zresztą BJCP dopuszcza zdaje się bałtyka na drożdżach górnej fermentacji.
 14. buber

  OXI

  Coca coli też nie pijesz? Ryb nie jesz?
 15. Spróbuj lekami na alergię, objawowo przynajmniej
 16. A na przyszłość może kleikować przy zacieraniu https://www.blog.homebrewing.pl/kleikowanie-czyli-nie-taki-diabel-straszny/
 17. A czemu nie zrobisz tego na polskich chmielach nowofalowych?
 18. A dlaczego miałbyś mieszać połowę zasypu, a nie całość - nie rozumiem.
 19. 1. Worek na koszu nie zatrzyma Ci nic więcej, niż nie przepuści, jeśli znajdzie się w jego środku. 2. Na pewno będzie lepsza filtracja (lepsza wydajność) w układzie: złoże -> worek -> kosz niż w tej kolejności, w której proponujesz - woda będzie się wolniej odsączała. 3. Gotowanie chmielu w takim worku u mnie się nie sprawdzało (próbowałem w zwykłym garnku). Podczas gotowania wypływał po prostu do góry, chmiel osadzał się na fragmentach niebędących w brzeczce i nie oddawał tego, co oddać powinien. 4. Bałbym się, że w kociołku przypali się od grzałki, choć w garnku nic takiego się nie działo. Robiłem tak, jak Ci opisałem, wydajność była 78 proc., nic się nie przypaliło, brzeczka była klarowna. A chmielę w hop spiderze.
 20. No to kosza w worek nie ma sensu
 21. Przecież dobrze wiesz, że na odwrót
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.