Jump to content

buber

Members
 • Posts

  647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by buber

 1. Ale oczywiście że można kupić litr i od razu go wylać do zlewu, mówiąc że się nie chomikuje. Tylko po co, jak roztwór można używać wielokrotnie?
 2. Przecież w żadnym miejscu nie napisał, że zlewa po tygodniu itp. Jedyną rzeczą dotyczącą procesu w jego poście jest to" "polecam zbiorczo ten cukier zważyć i dodać...". I to jest akurat dobre rozwiązanie.
 3. Jaką "metodę, która się nie sprawdza" polecił?
 4. Tylko że steeping i partial mash to dwie różne, choć podobne rzeczy
 5. Chyba dobra wiadomość https://www.alepiwo.pl/?fbclid=IwAR1jrA_e8uH2FfyiMeM9QlkTYz9rhw7IHCDzieK26U2uDjGlO0dh8yhS3kI
 6. Moim zdanie słowo klucz to strych. Może masz jakieś cholerstwo w powietrzu i dostaje się do brzeczki?
 7. @Piotr Ba ale nie szkoda drożdży? zrób sobie zwykłe, bezstylowe piwo do wypicia i będzie zadowolony.
 8. No tylko wyciskanie woreczka to wyciskanie tanin a mieszanie to napowietrzanie. Więc to piwo to Ci szybko szlag trafi
 9. Dziwne doświadczenie mam z nimi. Drożdże zadane w temperaturze 13 st. C, 72 godziny temu, rozsypane na brzeczkę na pianę, paczka na 15 litrów 12,5 Blg. Pokryło się kożuchem drożdży, takim jak podczas uwadniania. Nie opadły na dno, ale w wiadrze bezruch. No i Blg nie spada. Natomiast wolno, bo wolno ale nadyma się przykrywa. Ktoś zaobserwował taką ich specyfikę pracę? Przez siedem lat warzenia z żadnymi drożdżami nie miałem tak.
 10. Po lewej też już fermentuje, ale jest dopiero w początkowej fazie.
 11. Choćby dlatego, że w prawilnym BIAB zacierasz w pełnej objętości brzeczki, czyli nie wysładzasz, a jednak wysładzanie pozwala wypłukać więcej cukrów z młóta.
 12. No więc pomiar spławikiem 50x droższym niż ten z Browinu wciąż nie jest metodą chałupniczą
 13. Chyba nie bardzo koledze chodziło o metody chałupnicze
 14. A przede wszystkim poczytaj najpierw o procesie warzenia, w wiki. Mniej rzeczy Cię będzie potem zaskakiwało.
 15. Co to oznacza - i nic? Bo niewiele wiadomo.
 16. Tu masz zestaw w sklepie przykładowy na takim ekstrakcie. https://homebrewing.pl/piwo-american-dark-ale-12-blg-zestaw-surowcow-z-ekstraktow-p-659.html Tylko chmiele sobie wrzuć w kalkulator. Warrior zapewne na 60 minut gotowania, Citrę dałbym 25 gr na 5 minut, 25 gramów na zimno (albo na hop stand). Powinno wyjść fajne piwo.
 17. Matko, a to jest forum dla kupców piwa z Pinty, czy dla piwowarów domowych? Chłop pyta o konkretne rzeczy, a dostaje odpowiedzi, że piwo może sobie kupić w sklepie, tak jakby nagle przyleciał tutaj z księżyca... I jeszcze teksty w stylu "stać mnie na dobre piwo". ?‍♂️
 18. Kiedyś refermentowałem piwo pszeniczne sokiem 100% z banana. Ciekawe wyszło. Właśnie idąc tropem tego Corneliusa.
 19. Spokojnie przefermentuj na drożdżach US-05 albo S-04 w dolnym zakresie ich temperatury. Czyli to 13-16 st. C będzie ok. Dla ortodoksów nie będzie to porter bałtycki, ale piwo na pewno da się wypić i będzie ok. Zresztą BJCP dopuszcza zdaje się bałtyka na drożdżach górnej fermentacji.
 20. buber

  OXI

  Coca coli też nie pijesz? Ryb nie jesz?
 21. Spróbuj lekami na alergię, objawowo przynajmniej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.