Jump to content

Elementy mosiężne podczas warzenia


Antrymir

Recommended Posts

Temat był, ale już dawno, więc może pojawią się nowe głosy ludzi, którzy zetknęli się z zagadnieniem: kupiłem wężyk z oplotu i potrzebna mi końcówka, bo gwint w wężyku jest za mały. W sklepie widziałem mosiężną. Kupić, zda egzamin? Czy może ten stop nie sprawdzi się w takich warunkach biologiczno-chemicznych? 

Link to comment
Share on other sites

ejloł - jak Ci na czacie odpisaliśmy to musisz jeszcze nas sprawdzać na forum ?

Po pierwsze, to trudno Waszą odpowiedź uznać za jednoznaczną [co nie zmienia faktu, że za nią dziękuję]. Po drugie jest dokładnie odwrotnie: nie sprawdzam WAS, ale tych, którzy akurat na czat nie wchodzą. 

Link to comment
Share on other sites

Chrom i nikiel uznaje się jako pierwiastki rakotwórcze [zwłaszcza chrom(VI)] i uczulające (nikiel), ale amerykańskie FDA dopuszcza stosowanie wysokofosforowych powłok niklowych w armaturze. Obie powłoki zapewniają odporność korozyjną, ale ze względu na możliwość wystąpienia reakcji z mocnymi kwasami, mogą z czasem się roztwarzać. Chromowaną kształtkę bym odpuścił. Niklowaną trzeba by obserwować.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.