Jump to content

INTseed

Members
 • Posts

  1604
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

INTseed last won the day on May 7

INTseed had the most liked content!

Recent Profile Visitors

2838 profile views

INTseed's Achievements

 1. Po co oglądasz podczas fermentacji. Mogłeś zostawić bez dotykania te trzy tygodnie. Mam nadzieję że te drożdze dodałeś do schłodzonej brzeczki. Co wyjdzie musisz sam wypić
 2. Jak masz możliwość odstrzelenia drożdzy i potem dodać chmiel to tak zrób. Drożdze oblepiają chmiel.
 3. Ja bym sypnął chmiel z witaminą C i obniżył temperaturę do 0C. Po trzech, czterech dniach butelkował. Ale dużo ipek nie robiłem.
 4. Skazane na poraszkę. Kup 2 puszki. Jedna chmielona druga nie. Standardowo robi się na 20l możesz zrobić 23l. I teraz najważniejsze jaką temperaturę możesz utrzymać w fermentorze podczas fermentacji?
 5. Jeśli masz miejsce to kupuj od razu lodówkę i sterownik. Możesz zrobić oczywiście skrzynkę styropianową i wkładać kilka butelek z lodem, ale to gorsze rozwiązanie.
 6. Jak wypijesz kilka możesz się gorzej czuć rano Ale czy tak będzie to nie wiem na 100%. Nie wiem po co dodałeś miodu do piwa, ale kto zabroni bogatemu. Poczytej o temperaturze fermentacji bo to najważniejsze. Pierwsze piwo zawsze smakuje
 7. W 23C to już masz koniec. Następnym razem obniż do 10C jeśli chcesz lagera. Jeśli nie możesz kup drożdze kveik np. lutra, hornindale. Jest kanał na FB kveik polska tam wysyłają. Niestety to piwo będzie kacogenne. Ale nie poddawaj się
 8. Kwaśne pewnie od miodu. Jaka temperatura fermentacji?
 9. Po przeliczeniu masz około 4%
 10. Dodaje ponad 2kg pulpy. Więc pomyślałem że to zniweluje kwasek z tego. Zobaczymy
 11. Ostatnio robiłem takie zacieranie. Zeszło z 15brix do 10brix. Coś około 4% alko wyszło. Stoi w fermentorze jeszcze.
 12. Idzie w Polsce kupić flex ( ekstrakt chmielu na goryczkę )? Dajcie link jeśli gdzieś jest. THX.
 13. To lagera nie zrobisz. Przy burzliwej ci pójdzie wyżej. Co do chmielu to możesz sypnąć każdy. Ale pamiętaj że filtrowanie tego to niezła zabawa. Kup jakieś woreczki bawełniane, pończochę nie zabarwioną. I najlepiej jak wsypiesz chmiel to ustaw tak fermentor aby go nie przenosić. Bo chmiel ci się wzburzy. Najlepiej kup lodówkę lub zrób ze styropianu i daj dużo lodu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.