Jump to content

INTseed

Members
 • Posts

  1604
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by INTseed

 1. Po co oglądasz podczas fermentacji. Mogłeś zostawić bez dotykania te trzy tygodnie. Mam nadzieję że te drożdze dodałeś do schłodzonej brzeczki. Co wyjdzie musisz sam wypić
 2. Jak masz możliwość odstrzelenia drożdzy i potem dodać chmiel to tak zrób. Drożdze oblepiają chmiel.
 3. Ja bym sypnął chmiel z witaminą C i obniżył temperaturę do 0C. Po trzech, czterech dniach butelkował. Ale dużo ipek nie robiłem.
 4. Skazane na poraszkę. Kup 2 puszki. Jedna chmielona druga nie. Standardowo robi się na 20l możesz zrobić 23l. I teraz najważniejsze jaką temperaturę możesz utrzymać w fermentorze podczas fermentacji?
 5. Jeśli masz miejsce to kupuj od razu lodówkę i sterownik. Możesz zrobić oczywiście skrzynkę styropianową i wkładać kilka butelek z lodem, ale to gorsze rozwiązanie.
 6. Jak wypijesz kilka możesz się gorzej czuć rano Ale czy tak będzie to nie wiem na 100%. Nie wiem po co dodałeś miodu do piwa, ale kto zabroni bogatemu. Poczytej o temperaturze fermentacji bo to najważniejsze. Pierwsze piwo zawsze smakuje
 7. W 23C to już masz koniec. Następnym razem obniż do 10C jeśli chcesz lagera. Jeśli nie możesz kup drożdze kveik np. lutra, hornindale. Jest kanał na FB kveik polska tam wysyłają. Niestety to piwo będzie kacogenne. Ale nie poddawaj się
 8. Kwaśne pewnie od miodu. Jaka temperatura fermentacji?
 9. Po przeliczeniu masz około 4%
 10. Dodaje ponad 2kg pulpy. Więc pomyślałem że to zniweluje kwasek z tego. Zobaczymy
 11. Ostatnio robiłem takie zacieranie. Zeszło z 15brix do 10brix. Coś około 4% alko wyszło. Stoi w fermentorze jeszcze.
 12. Idzie w Polsce kupić flex ( ekstrakt chmielu na goryczkę )? Dajcie link jeśli gdzieś jest. THX.
 13. To lagera nie zrobisz. Przy burzliwej ci pójdzie wyżej. Co do chmielu to możesz sypnąć każdy. Ale pamiętaj że filtrowanie tego to niezła zabawa. Kup jakieś woreczki bawełniane, pończochę nie zabarwioną. I najlepiej jak wsypiesz chmiel to ustaw tak fermentor aby go nie przenosić. Bo chmiel ci się wzburzy. Najlepiej kup lodówkę lub zrób ze styropianu i daj dużo lodu.
 14. W garnku ciężko trafić temperaturę. Ja wiele piw robię przy 62C. Bo lubię. Ale wiem że nie ma tam równo tyle. Przy 65C powinien być balans. Ale czy jest lepiej nie wiem. Ja pewnie bym nie wyczuł tego.
 15. Słoik wystarczy dobrze wymyć mydłem. Wypłukać kilka razy i zalać wodą z starsanem.
 16. Jak mam czysty słoik to zalewam starsanem przed butelkowaniem. I łyżke do tego. Nic więcej.
 17. Najmiejsza linia oporu Zagotuj wodę. Poczekaj aż osiągnie te 14C. Dodaj ekstrakt i flex. https://browamator.pl/ekstrakt-chmielowy-iso-6-5-ml,3,2661,6729 Weź wiertarkę i załóż zdezynfekowaną końcówkę do rozmieszania ekstraktu. Im niższa temperatura wody tym gorzej się miesza. Dodaj drożdze. Raz robiłem bez gotowania dwie puszki i też wyszło. Ale robisz tak na własną odpowiedzialność. US05 dają rade. Najlepiej 2 paczki.
 18. Użyj tych. Tylko 2 paczki. Gozdawa German Lager W35
 19. Nie przejmuj się tak. Piwo ci się zmieni po fermentacji. Możesz dodać tabletki na klarowanie. Podczas gotowania wytrąca ci się białko. Jak masz dobrą temperaturę to nie musisz sprawdzać czy się zatarło.
 20. Nie wącha się fermentującego piwa. Czekaj aż się skończy.
 21. Tą kup jeśli chcesz coś lepszego. https://homebeer.pl/pl/p/Kapslownica-stolowa-Grifo-HD-Hevy-Duty/971
 22. Jak masz lodówkę która cischłodzi piwo po chmieleniu do 0C to można robić. Bez bym się nie bawił. 300g chmielu to takie minimum
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.