Jump to content

INTseed

Members
 • Posts

  1761
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Everything posted by INTseed

 1. Kup drożdże w razie czego i chmiel. Reszta jest okey. Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 2. Z reszty zrób ocet. Dodaj cukru 3 łyżki i zostaw w słoiku przykrytym gazą. Za miesiąc przelej z nad syfu. Taki eksperyment. Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 3. Szukaj podblatowej. Sterownik mam inkbird wifi. Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 4. Pożywkę dodaj do fermentora. Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 5. Zrób pomiar czy zeszło. Jak mocne piwo robisz? Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 6. https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/dezynfekcja/starsan-hb-946-ml-usa Na ali też mają odpowiednik. Nie wiem tylko czy można ściągnąć ten produkt. https://a.aliexpress.com/_EHTBVCN
 7. Oczywiście zrób pszenicę i to podstawową. Pamiętaj tylko że pszenica się szybko starzeje. Może wina żyta. Słabsze odfermentowanie. Najlepiej sprawdź smak. Jeśli dobre pij i mlaskaj
 8. Ja daję drożdże szybciej, lub supię na pianę. Kup przezroczysty fermentor. A teraz to czekaj.
 9. To już sam nie wiem jak to dodawać. Myślałem że dajesz to do piwa z całym chmielem aby aromazymie przerobiła to co chmiel oddaje na cichej. Według producenta dodajesz pod koniec fermentacji aby jak najmniej poszło z co2. Tylko nie wiem ile chmielu. Ja się zastanawiam jakie nagazowanie piwa by było gdybym dał enzym do butelek. Ktoś wie?
 10. Może tą kasze dosypać jak ci to się z tym kojarzy. Tylko nie wiem czy to się jakoś zaciera. Jak macie mniej drożdzy dajcie pożywkę.
 11. Jak dodasz chmiel trzeba odczekać kilka dni. Dodać enzym. Odczekać aż odfermentuje brzeczka po dodaniu enzymu. Kupiłem bo tanie Na razie efekt taki że po dwóch miesiącach zapach jest taki jak w pintach z żabki. Więc nie jest źle.
 12. Daj do ciepłego na trzy dni aby posprzątały po sobie potem schłodź w dwa dni do 10C lub niżej i butelkuj.
 13. Bulka zawsze nawet po fermentacji. Uwalnia się dwutlenek węgla. Jaka temperatura fermentacji?
 14. Za wysoka temperatura. Ktoś ostatnio pisał że też ma słabe odfermentowanie. Poczekaj dwa tygodnie i butelkuj.
 15. Na refraktometrze to wyjdzie? Czy ten cukier nie jest spalony?
 16. To kup sobie ten barwnik z wayermana. Przynajmniej będziesz miał black ipe bez posmaku palonych słodów.
 17. Przefiltruj to dobrze i zagotuj z cukrem na fermentację. Jeśli tam nie ma cukrów. Ja bym zrobił bez ciemnego słodu już. Każdy ciemny słód zabija ipki.
 18. Nie wiem czy tak można, ale bym zagotował po moczeniu.
 19. Wypić i robić lepsze Fermentacja najważniejsza. Lagera bez lodówki nie zrobisz. Jak będziesz robił na kveikach dodaj gips.Nagazowanie 2.
 20. W markecie googla masz aplikację kalkulator piwowarski. Jaka temperatura fermentacji była?
 21. Poczytaj o kveikach jeśli nie masz niższych temperatur do fermentacji. Jedyny błąd jaki zrobiłeś to temperatura. Dobrze zrobiłeś że nie dałeś cukru. Moje pierwsze piwo fermentowało w okolicy twojej temperatury. Podczas pierwszej degustacji myślałem że jest dobrze. Nie było. Wypij i rób następne. Przy tych drożdżach z puszki fermentuj w okolicy 18C w fermentorze.
 22. Sypnę od razu do butelek. Około 0.12g witaminy. 10l mam całości to nie problem A rozlew na 2x bo będę płatki dębowe dodawał do 50%
 23. Dobra rada. Ciekawe tylko czy moja waga jubilerska to ogarnie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.