Skocz do zawartości

Grimbergen Blonde - pomoc w tlumaczeniu


joe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazlem recepture w necie i chcialbym uwarzyc takie piwo ale mam pare pytan oryginal receptury to

 

4.0 kg Pilsner (DE)

0.5 kg Belgian Candi Sugar - Amber/Brown

0.43 kg Flaked Wheat

0.03 kg CaraMunich II (DE)

 

60.0 g Styrian Golding 90 min

20.0 g Citra                   0 min

 

Extras

 

50.0 g Orange Fruit / Zest 10min

1.0 pt Whole Cloves      10  min

3.0 g Liquorice               10 min

 

Zacieranie

62 C - 35'

72 C - 25'

 

Moje pytanie to ile tych gozdzikow 1.0 pt  to pinta ale moim zdaniem to za duzo.

3 g Liquorice - lukrecja czy chodzi o korzeń lukrecji i wystarczy zetrzec i dodac czy robic jakis wywar.

Z gory dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukrecja korzeń, jak kupowałem w sklepie to był w formie małych kawałków, wrzucasz do gara po prostu, goździków to wrzuć max 2-3 (zwłaszcza, że to chyba nie świąteczne czy spiced beer), pinta to jakiś kosmos ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lukrecją nic nie robisz, bo to nie porter, wrzucasz taką, jaką kupisz, chyba że sobie wykopiesz, to wtedy można ją wysuszyć i połamać. Z tym pt to musi być literówka i pewnie chodzi o g, jak wszędzie, wówczas 1g goździków, to ledwo poczuje piwko, jak dobrze pamiętam to będzie niecałe pół dorodnego gwoździa :D

 

Odnalazłem przepis oryginalny i jest tak jak byk:

 

Sinaasappelvrucht 50 gram 10 min.
Kruitnagel 1 gram 10 min.
Zoethout 3 gram 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz z tymi gozdzikami to nadal jakos malo przekonany przeciez 1 gram to nic nie wniesie ale ja to sie tam nie znam.

Nie bede zakladal nowego posta i moze tutaj zapytam pierwsze pytanie to słod caravienne mam go w przepisie na Orvala i znalazlem na forum ze to karmelowy pale ok 50 EBC czy aby nie za ciemny?

 

Szukam receptur na takie piwa St. Bernardus Pater 6, La Trappe Dubbel  znalazlem tylko na candisyrup.com czy moze ma ktos i moze podrzucic bede wdzieczny.

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz z tymi gozdzikami to nadal jakos malo przekonany przeciez 1 gram to nic nie wniesie ale ja to sie tam nie znam.

Bo w Grimbergenie tych goździków raczej nie czuć. Te przyprawy raczej mają się po prostu przyczynić do ogólnego odbioru fenolowości nadanej przez drożdże, a nie być wyczuwalne same w sobie. Obstawiam, że tam chodzi po prostu o 1 sztukę goździka.

 

A co do receptur - poszukaj sobie po prostu jakieś sprawdzone receptury na blondy, dubble, itd. I tak identycznego piwa jak tamte nie zrobisz. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.