Skocz do zawartości

Mały keg, małe spożycie - czy ręczna pompa ma sens?


markus383

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Chciałbym zapytać o sprzęt potrzebny do "wyszynku" piwa z 5L kega(puchy). Chciałbym otrzymać piwo w stylu Guinessa - ciemne, kremowe z pianką. Chciałbym kupić sobie ze dwa-trzy kegi 5L i tam wlać piwko. Myślałem o zamontowaniu ręcznej pompy, jak w barze, ale nie mogę znaleźć informacji co będzie mi potrzebne do takiego wyszynku. Możecie mi podpowiedzieć co powinienem zakupić? Mam butlę z CO2 i reduktorem, ale tutaj raczej nie będzie miała zastosowania. Jak długo takie piwo z beczki 5L może być nalewane, aby nie zepsuło się? U mnie jest małe spożycie, więc pewnie z ponad miesiąc bawiłbym się z taką beczką sam lub szybciej ze znajomymi. Ewentualnie jest jakiś sposób na doprowadzenie azotu do butelki z piwem? Oczywiście poza kulką lub innym ustrojstwem opatentowanym przez browar Guiness ;)

Sposób ze strzykawką znam i na kokosowym się sprawdził, ale może jest jeszcze jakiś inny sposób ;)

 

Pozdrawiam,

Mateusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masz butlę CO2 z reduktorem a chcesz się ładować w minikegi? Wiesz że one nie pozwalają nagazować piwa?

Na twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał i zakupił KEG 9l. Przy małym spożyciu ratuje cię dopełnianie do zbiornika CO2 - a ręczne pompki są .. na powietrze.

Ja nie mam butli CO2 ale sobie zakupię i do tego wykonam z zaworu wentyla do kół samochodowych prosty zestaw do wymuszonego nagazowania piwa w butelkach plastikowych.
I tak sobie będę trzymał. Ty już masz 90% tego kosztu i kłopotu za sobą...

 

 

EDIT: kremowa piana w stoutach wynika z nagazowania piwa mieszanką N2 + CO2 (azot plus dwutlenek węgla) i nie ma innej metody uzyskania tego efektu.

Edytowane przez Marcin Wojtczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślałem o zamontowaniu ręcznej pompy, jak w barze, ale nie mogę znaleźć informacji co będzie mi potrzebne do takiego wyszynku.
 

Te tematy przeglądałeś??

http://www.piwo.org/topic/20985-puszka-5-cio-litrowa-po-piwie-ponowne-wykorzytanie/page-2?hl=+mini%20+keg

http://www.piwo.org/topic/21127-ponowne-wykorzystanie-mini-keg%C3%B3w-5l-party-keg%C3%B3w-z-piw-sklepowych/?hl=%2Bmini+%2Bkeg&do=findComment&comment=427078

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.