Jump to content

markus383

Members
 • Posts

  308
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by markus383

 1. Reduktor wygląda jak na załączonych zdjęciach. Jest z 2017 roku.
 2. Cześć. Kilka lat temu sądziłem, że będę więcej warzył i poczyniłem pewne zakupy. Zakegowałem jedną warkę i na tym zakończyłem kegowanie. Teraz myślę o pozbyciu się tego sprzętu, ale nie wiem ile może być warty. Pomożecie? Mam: - 2 kegi Cornelius ok 19L, - starą butlę CO2 1,5 kg, - reduktor CO2 - kran z defektem - ułamana jest rączka kompensatora, więc pozostaje obsługa kombinerkami, ale poza tym kran jest sprawny - zestaw zapasowych uszczelek do kegów Chciałbym wycenić cały zestaw w komplecie. Dzięki i pozdrawiam, Mateusz.
 3. Cześć. Można byłoby odebrać gęstwę 3787 w sobotę? Będę jechał do Ursusa i jeśli jest taka możliwość, to odebrałbym gęstwę. Niestety nie mam piwka domowego godnego uwagi. Jeśli chciałbyś, to mam mango sour, ale jest dosyć wiekowe ?
 4. Czyli pod choinkę znów jakieś skarpetki i sweterki zamiast porządnej publikacji?
 5. Witaj. Mógłbyś napisać coś więcej o sterowniku fermentacji? Używam obecnie sterownika z wędzarni, ale chciałbym coś jedynie do fermentacji z możliwością programowania schematu fermentacji oraz możliwością podejrzenia statystyk. Mógłbys podzielić się szczegółami (sprzętem, który użyłeś, oprogramowaniem) o ile to możliwe? Pozdrawiam, Mateusz.
 6. Biję się w pierś Przejrzałem jednie ofertę części sklepów piwowarskich i nie spotkałem mniejszych niż 30 -33 litry. Teraz widzę mnogość takich pojemników.
 7. Witajcie. Możecie napisać, czy i gdzie zaopatrujecie się w fermentory mniejsze niż 33 litry (zwykle dostępne w sklepie)? Mam lodówkę, do której wchodzi fermentor z Leroy lub Castoramy (15 L) i mam jeszcze miejsce. Wszedłby też ten 33 litrowy, ale musiałbym wyciąć lodówkę, a tego nie chcę robić. Robię raczej małe warki, więc interesowałby mnie fermentor ok. 20 -25 litrowy. Najlepiej jakby był transparentny, bo jestem bardzo ciekawski Proszę o pomoc i pozdrawiam, Mateusz
 8. Witam. Czy będzie, na najbliższą Gwiazdkę, tłumaczenie kolejnej ciekawej książki o tematyce piwowarskiej?
 9. U mnie też już w drodze, ale termin doręczenia, wg Allegro, to dopiero 28 grudnia ?
 10. Witam. Oddam gęstwę White Labs WLP650 Brettanomyces Bruxellensis. Dziś zlewam piwo do kega i mogę gęstwę odlać do słoika. Odbiór u mnie w okolicach Otwocka przez kilka następnych dni Pozdrawiam, Mateusz
 11. Witam. Miałby ktoś może gęstwę do Black IPA w Warszawie, na linii między Otwockiem a Warszawą lub z opcją wysyłki do paczkomatu? Pozdrawiam, Mateusz
 12. Pomierzyłem i sprawa wygląda tak. Do osłony wchodzi 8,5 cm sondy i przewodu (sama sonda ma 5 cm). Część osłony wychodząca na zewnątrz garnka ma długość 4,5 cm, a wewnątrz garnka pozostaje osłona o długości 9 cm (cała zamontowana osłona ma długość 13,5 cm. Z tego wychodzi, że w garnku znajduje się ok. 4cm samej sondy. Co do średni to sama sonda ma średnicę 6 mm, czarna koszulka na sondzie razem z sonda ma 6,5 mm, a osłona na sondę wprowadzona do garnka ma 6,5 mm średnicy, z tym, że wsuwając sondę w osłonę nie wsuwam jej na siłę, ale lekki opór jest. Martwi mnie przede wszystkim to, że sonda znajduje się w garnku jedynie w 4 cm, a nie dochodzi całą do końca osłony. Co do szerokości, to czy rzeczywiście ta szerokość sondy będzie zbyt mała i trzeba będzie ją (osłonę) czymś wypełnić? Dodam jeszcze, że ta sonda jest częścią osprzętu wędzarni i wykorzystuje ten sterownik także w wędzarni, więc po skończonym warzeniu muszę sterownik przenieść na wędzenie (musi to być mobilne).
 13. Dokładnie. Poprosiłem jednego z kolegów o montaż m. in. osłony sondy. Co do średnicy, to zmierzę jutro, gdyż dziś już nie mogę tego zrobić. Samo moje pytanie odnosi się do długości i slny oraz sondy, a dokładniej tego, że nie mam możliwości wprowadzenia sondy do samego końca osłony. Mogę wprowadzić ją jedynie do końca czerwonego odcinka. W czarnym odcinku jest jedynie powietrze.
 14. Witam. W garnku mam zamontowaną obudowę sondy temperatury. Odcinek A odpowiada całej długości osłony, natomiast czerwona linia to część, w którą wchodzi sonda. Pomiędzy czerwoną, a czarną częścią jest ścianka i, w związku z tym, sonda nie dochodzi do końca osłony. Pytanie jest takie - czy tak powinno być? czy sonda temp. powinna dojść do końca osłony? Czy mieliście takie rozwiązanie u siebie? Montaż sondy nastąpił gdzieś w styczniu, ale dopiero teraz, kiedy chciałem użyć sterownika zauważyłem to. Pozdrawiam, Mateusz.
 15. Witaj. Koniecznie daj znać, jak masa makowa wpłynęła na piwo Kiedyś zastanawiałem się nad jej użyciem, ale jednak wybrałem przyprawy korzenne do świątecznego uwarzonego w zeszłym roku U siebie przesadziłem z przyprawami, ale chyba jednak taka przesada w piwie pitym w tak specjalnym okresie nie przeszkadza nadto
 16. Są jeszcze słoje fermentacyjne 15 litrowe. Trzeba uszczelnić pokrywkę i jazda ? Ja mam taki słoik i polecam. Szeroki wlew bardzo ułatwia mycie szkła wewnątrz.
 17. Witajcie. Chciałbym wykonać hopstopper do swojej kadzi warzelnej. Na razie nie bardzo mam pomysł jak to wykonać, ale na pewno musi być jak najbardziej płaski, aby zmieścił się pod grzałką. Wymyśliłem, że zbuduję go z siatki filtracyjnej, ale nie wiem jakie oczko zastosować. Pomożecie? Chciałbym wybrać którąś z siatek z poniższej oferty. Zależałoby mi, aby oczko było takiego rozmiaru, aby zatrzymać chmieliny oraz osad białkowy. Czy siatka o nazwie "sito 400" nie będzie zbyt drobna? Nie będzie blokowała brzeczki? Filtrator chciałbym zrobić jak największy dla kadzi o średnicy 36 cm. https://siatkifiltracyjne.com.pl/52-siatki-tkane-nierdzewne# Pozdrawiam, Mateusz.
 18. Ja dziś na BIAB miałem 81,7%. Zakładałem 13 litrów 13 blg, a otrzymałem 16 litrów 15 blg Zwykle mam wydajność ok. 50-65%. Jednak spadek wydajności wiąże się z ogromną oszczędnością czasu. Dziś stouta zrobiłem w 4 godziny (ponad godzinne zacieranie i godzinne gotowanie) łącznie z posprzątaniem bałaganu.
 19. Witajcie. Mam szybkie pytanie. Mam kadź zacierno-warzelną ze stali nierdzewnej. Kadź był już używana, ale mam zamontowaną nową grzałkę. Czy należałoby taką kadź teraz jakoś szczególnie umyć? Jakimś szczególnym środkiem? Wygotowałem przed chwilą całość za pomocą samej wody. Pozdrawiam, Mateusz.
 20. Cześć. Jak z goryczą przy takim chmieleniu? Jest, czy jej nie ma, czy może nie zwracasz na nią uwagi? Będę robił ipkę na kveikach i myślę nad chmieleniem. Widziałem, że stosujesz taką metode i właśnie zacząłem się nad nią zastanawiać
 21. Witajcie Być może należ mi się "zloty browar", ale dla mnie temat jest aktualny Po przygodzie z CraftbeerPi , która przegrałem z powodu braku zapału, planuje zakup już złożonego sterownika w firmie Pamel. Chciałbym zakupić poniższy komplet: https://www.pamel.pl/pl/p/PRM-DUO-REGULATOR-MOCY-I-TEMPERATURY-maks-2-czujniki%2C-opcja-1-wyjscie-dodatkowe/42 (z dwiema sondami, przewodami 90 cm, zdalnym powiadomieniem, interfejsem USB, dodatkowym wyjściem 24V dla pompki) Czy możecie podzielić się opiniami po dłuższym czasie użytkowania? Zależy mi na informacji przede wszystkim dotyczącej sterowania mocą grzałek. Mam 3x1000W i chciałbym mieć możliwość ustawienia konkretnej temperatury kroku, a grzałki powinny automatycznie dostosować swoją moc dla uzyskania i podtrzymania zadanej temperatury.
 22. Witajcie Mam pytanie odnośnie piwa w kegu. Jakie macie doświadczenia odnośnie tego, jak długo piwo mocno chmielone typu AIPA? Chciałbym wiedzieć, czy czas rzędu pół roku wpłynie mocno negatywni na piwo pod warstwą CO2? Butelki z piwem czasem stoją długie miesiące w sklepie i piwo jest dobre.
 23. Tak, włączałem. Niestety Raspberry nie widzi sondy temperatury Zmieniałem w lokalizacji: /etc/modules - dodałem linijki w1-gpio oraz w1-therm /boot/config.txt - dodałem dtoverlay=w1-gpio,gpio_pin=4 i zresetowałem Zgodnie z poniższym linkiem https://osworld.pl/raspberry-pi-obsluga-termomertrow-ds18b20/ Niestety to też nie pomogło i ciągle pokazuje jak poniżej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.