Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA UWAGA .... termin wykonania grzałek to 3 tygodnie od momentu złożenia zamówienia. Termin wykonania chłodnic to około 5 tygodni a cena waha się w granicach 50-170zl. nie sposób określic dokładnej jej ceny bez :

 

1: srednicy zewnetrznej 

2: długosci materiału roboczego

3: wysokosci (tym samy odleglosci zwoju od zwoju)

4: długosci i rodzaju wyprowadzen

 

Dzisiaj wieczorem składam zamówienie i bedę prosił o wpłacanie pieniązków 

pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozne rzeczy moga sie stac... w wiadomosciach priv wykazac moge wszystkie dane razem z adresem telefonem i nr dowodu osobistego... co do kegow din odleglosc przy zamontowaniu grzalek pozostaje po 9cm wolnego miejsca... przy montazu grzalka przy grzalce (od strony przylaczen eleektrycznych ok 4cm ) pozostaje okolo 15-16 cm luzu. Mozna starac sie wykorzystac ta przestrzen powiekszajac grzalki badz montujac tam gilze od pomiary temperatury... odleglosc grzalki od scianki kega wyszla okolo 35mm mozna starac sie o zmienjszenie odleglosci do 20mm pytanie czy chcecie czekac? 

 

co do kegow euro nie wiem nic satyrek mowi ze kat giecia jest dobry odleglosc grzalki od scianki kega mozna zmiejszyc 

 

zastanowmy sie wiec czy poprawiamy projekt czy zamaiwamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to im szybciej tym lepiej ale wolałbym dostać gotowy produkt, a nie do dopasowania. domyślam się że każda grzałka nie będzie identyczna i drobne odchyłki są możliwe. skoro ktoś z poprzedniej tury już sprawdził grzałki i DIN i EURO i są ok to zamawiajmy.

 

35mm od ścianki czy 20mm to ma jakieś znaczenie? dla mnie nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

35mm od ścianki czy 20mm to ma jakieś znaczenie?

 

ma znaczenie jeżeli będziesz używał fałszywego dna,

równy odstęp grzałek od ścianki kega ma również znaczenie do średnicy mieszadła i chłodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnicę mam ok 25cm średnicy więc i tak mi wejdzie (keg EURO), dna nie będę miał bo wolę przełożyć zacier do fermentora ze sraczwężykiem i w czasie układania się młóta umyć keg do warzenia.

 

co do mieszadła - czy uważacie że te 3cm na średnicy da aż taką różnicę? dodam że chciałbym ramowo-łopatowe...

 

BTW - ja się dopasuję bo tak jak wspomniałem - mi to bez znaczenia. byleby grzałki były równo ułożone względem ścianki kega na całej długości. no i nie chciałbym tych grzałek we wrześniu ;)

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą jaką można delikatnie zmodyfikować (o ile to technologicznie możliwe) to właśnie długość prostego odcinka od gwintu to pierwszego zgięcia. W grzałkach jakie otrzymałem z poprzedniego zamówienia to ok. 3,5 - 4 cm. Myślę, że można spokojnie zmniejszyć o ok 1-1,5 cm. Ma to znaczenie właśnie ze względu na FD i mieszadło bo im bliżej ścianki kega tym więcej miejsca w środku. Pozostałą część grzałki można delikatnie doginać bo jest w miarę elastyczna. Oczywiście w granicach rozsądku. Można zapytać czy zmieni to czas realizacji. Moim zdaniem nie powinno. Poza tym jestem również zdania, że trzeba składać zamówienie, bo jeśli 3 tyg. czas oczekiwania to będziemy je mieli najwcześniej za miesiąc. Ja dopisałem się na 2 szt. Proszę o nr konta do wpłaty na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dopytam o mozliwosc skrocenia odcinka do pierwszego giecia... spytam tez o dokladna cene bo ciezko sie rozmawia na temat rabatu ;) tak czy inaczej przesylam dane do wplaty a rozliczymy sie przy wplatach na wysylke...

 

moje dane poszly jak cos to prosze dzwonic 

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś z obecnie zamawiających bardzo czas gonił... mogę oddać 4 grzałki 155 - 1,75kW a odbiore sobie z zamówienia... (tylko naprawde jak ktoś potrzebujący ;p)

 

kolega byl potrzebie i zostaly 2    :lol:

 

oto moja praca z grzalkami 

keg

otwory 14mm

grzalki

przylacza

wymiar 1

wymiar 2

wymiar 3

wymiar 4

wymiar rureczki z fittinga na mieszadlo

 

odleglosc miedzy mocowaniem jednej grzalki do drugiej ok 80-90mm

odleglosc grzalki od scianek rozna:

 przy mocowaniach 35mm

 po srodku 20mm

 przy koncach 25mm

odleglosc od konca jednej do drugiej grzalki ok 80-90mm 

srednica pozwalajaca zamontowac mieszadlo ok 280-290mm max

 

podoba mi sie to....  :beer:

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sprawek - jak planujesz zrobić pokrywę kega?

To jest keg din 50l obciachałem pokrywe i planuje dospawac do niego kołnierz o grubosci 10mm beda tam otwory na przykrecenie pokrywy z mieszadlem... i ma to słuzyc za kadz zacierna

Drugiego kega (takiego samego) obciachałem tak samo ale chciałem go przedłuzyc o 10cm grzalki dam odrobine wyzej i dopsawam taki sam kołnierz. 

Pogralem z rana w pilke i jakos nie chce mi sie nic robic teraz ;). A wszystko dziadzia sobie wytnie na leserze jak przyjedzie znajomy z wczasów... ;)

 

mieszadlo wychodzi mi na 280mm falszywe dno na 290 a chlodnice bede sobie robil na 270mm srednicy dam podpore po srodku pod dnem na ktorej opre mieszadlo zastanawiam sie jeszcze czy wspawanie ujsca z kega na samym dole to dobry pomysl czy raczej nie

 

Uwazam, że w jak mi sie przypominaja lekcje fizyki:

30 masa wody

4200 cieplo wlasciwe wody

80 roznica tmp od wody 20 stopni do 100

i tak

30 x 4200 x 80 / 1750 x 2 = 2880sek to 48 min

30 x 4200 x 80 / 2000 x 2 = 2520sek to 42 min

30 x 4200 x 10 / 3500 = 6min teoretycznie tyle zajmie nam podgrzanie zacieru o 10 stopni (specjalnie dalem wieksza ilosc wody bo nie wiem jak zacier przyjmuje cieplo)

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.