Jump to content

Miło mi Was poznać

Puchacz

Recommended Posts

Drodzy Piwowarzy,

serdecznie dziękuję za przyjęcie do forum. Na imię mam Łukasz, pierwszy kontakt z rzemieślniczym piwem miałem w 10 lat, gdy mój przyjaciel, za pewne też użytkownik tego Forum, poczęstował mnie swoim pierwszym Pale Ale. Od tamtej pory miałem 9 letnią przerwę w tematyce kraftów czy domowego piwowarstwa. Piwna rewolucja dotarła też do mnie, po zapoznaniu się z wieloma stylami, szczególnie zakochałem się w nowofalowych piwach doprawianych amerykańskimi odmianami chmielu. Ten złożony smak, wielopoziomowy aromat i metafizyczność tego napoju urzekła mnie w sposób znaczny - postanowiłem zostać domowym piwowarem. Muszę się przyznać, że nie jest to pierwsza miłość tego typu, pierwszymi drożdżami w jakich się zakochałem są drożdże piekarniczne używane do przyrządzania ciasta na pizzę. Zarówno przy warzeniu piwa jak i wyrabiania ciasta najważniejszym wg mnie składnikiem jest czas. 

Dlatego nie przychodzę na forum z pustymi rękoma; gdyby ktoś chciał porozmawiać na temat pizzy czy ogólnie pojętej sztuki kulinarnej - zapraszam do kontaktu.

Niedawno dokonałem zakupu sprzętu i uwarzyłem pierwszą warkę.

Mój inwentarz:

garnek emaliowany 40l

fermentor z kranikiem 33 l x2

fermentor z pokrywą 33l x2

kapslownica Ornelia 

oraz wszystkie inne akcesoria, chemikalia potrzebne do zrobienia pierwszego piwa.

Na pierwszy raz postanowiłem uwarzyć Tropikalne AIPA wzorując się na tym przepisie: http://www.piwo.org/topic/14493-american-pale-ale-konsultacja-receptury/ i zmieniając go wg, zaleceń kolegi. Koniec końców uwarzyłem to: http://brewness.com/pl/batch/4058/view. Obecnie mija 9 dzień fermentacji burzliwej, dzisiaj zamierzam 2\drugi raz sprawdzić stopień odfermentowania (dwa dni temu wyniósł 5 BLG), jeżeli nie spadł - przelewam na cichą i dodaję 20 g citry i 30 g centennial i może trochę cascade, dokształcę się w tym temacie jeszcze.

Sorry za przydługi wstęp, po prostu, witajcie :)23ur5x.jpg

metafizyczność

O! Filozof!

Powodzenia w warzeniu, wielu udanych warek, błyskawicznej nauki w wypadku pojawienia się nieudanych!

Jak zawsze zachęcam do oznaczenia się na mapie piwowarów - czasami pomaga w poszukiwaniu pomocy (sprzętu lub surowców także).

Pozdrowienia z Wildy!