Jump to content

dpiast

Members
 • Posts

  213
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dpiast

 1. dpiast

  lol :)

  Trwa moda na fidget spinnery. Nie rozumiem jej, ale że staram się nie krytykować tego czego nie spróbowałem to postanowiłem sobie taki fidget spinner kupić. Nadal nie rozumiałem tego fenomenu. Do dziś! Bardzo dobrze się nim piwo otwiera kiedy nie ma nic innego pod ręką! Polecam :-)
 2. Dzisiaj ostatni dzień wycieczki więc poszukam :-) Dzięki.
 3. To piwo zrobiło na mnie bardzo pozytywnie wrażenie. Bardzo aromatyczne, wysoka i przyjemna goryczka i taka gładka, aksamitna tekstura.
 4. Kolsche piłem dwa, bardzo dobre :-)
 5. A w Holandii lali takie coś.
 6. Jedyna IPA jaką znalazłem przypadkiem podczas kupowania pieczywa :-D I do tego taki bączek wpadł mi w oko.
 7. Jak w niemczech jesteś to testuj niemieckie. O nową falę u niemca ciężko. Taki też mam zamiar. Póki co to poszły dzisiaj cztery ze zdjęcia. I wszystkie smaczne. Jutro nowy dzień i nowe piwo. Muszę sprawdzić w necie czy nie ma tu jakiegoś browaru do zwiedzania w okolicy. :-) Aaaa jutro jadę do Holandii do Velno, też coś muszę tam kupić na testy. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Do usłyszenia.
 8. Czy ja wiem. Patrzą na to co oferuje Żabka i stacje benzynowe które wprowadzają śladowe ilości ale jednak kraftu to chyba u nas nie jest z tym tak źle.
 9. No to nie pozostaje nic innego jak zacząć testy. Tutaj obok mam hurtownie piwa, soków i wody. Dobre ceny i w detalu można brać. Mam kilka dni, wypije po jednym z każdego co mają jak się uda :-D Tylko nigdzie nie widzę piw typu APA, IPA. Czyżby niemieccy piwosze nie lubieli?
 10. Siedzę tydzień w Niemczech, obok granicy z Holandią. Nie bardzo znam się na tutejszych browarach więc kupuje trochę w ciemno. Ktoś coś poleca? Pierwsze zakupy to to co widać na zdjęciu poniżej. Coś wartego uwagi? Generalnie nie widzę w sklepach piw rzemieślniczych, brak tutaj amerykańców itp.
 11. Na korzyść niczego. Piwo w 90% wychodzi mi klarowne. Jak się po fermentacji okazuje że jest błoto z małą szansą że z czasem się wyklaruje to używam łyżeczki żelatyny. Efekt super.
 12. Używałem. Robią robotę. Trochę większe straty. Ostatecznie zaprzestałem. Polecam jednak spróbować.
 13. Takie coś będzie w Biedronce. Nada się?
 14. No po prostu Copperfield. Medżik! Cud w fermentorze i piwo klarowne. Baaardzo dziękuję :-)
 15. 0,5l wody łyżeczka żelatyny i jutro będzie klarNawet w temp. pokojowej tj. 24'C i nawet gdy chmielone na cichą? Edit: dobra, poczytałem i zadałem żelatyne wedle instrukcji a fermentor do boxa ze styropianu i jazda z zamrożonymi petami. Pierwszy raz coś takiego robię, zobaczymy jaki efekt. :-)
 16. Piwo ewidentnie mimo upływu czasu nie ma ochoty się klarować. Trudno, we wtorek leci w butelki. Nie wiem jaka jest przyczyna i chyba się nie dowiem. Szkoda bo takie błoto mimo dobrego smaku, kiepsko się prezentuje w szkle.
 17. Pisałem do autora ale niestety brak odpowiedzi. Chciałbym zrobić IAIPA z receptury w tym temacie. Jakie suchary będą najlepsze? Niestety innej opcji niż suche drożdże nie mam.
 18. Dezynfekcje jakąś stosowałeś na świeżym ananasie?
 19. Hahaha tak dokładnie. Ta warka jeszcze nie powstała. :-):-D Moje piwa też przeważnie są klarowne. Mchu używałem ale mi nie podpasował.
 20. Ciekawe ale szkoda mi trochę ryzykować bo w smaku piwo jest dobre. :-)
 21. OK, no będzie czekało na mnie 10 dni niestety ale w temp. pokojowej bo mam tylko box styropianowy a nie będzie komu zmieniać wkładów. Zobaczymy co zastanę po powrocie. Dzięki!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.