Jump to content

Tank na drożdże jako unitank


Recommended Posts

Myślicie, że w czymś takim można fermentować?

 

http://www.halbritter.eu/tankse.htm#2400%20L%20Hefe

 

To tank na drożdże o pojemności 2000L, z dwoma płaszczami chłodzącymi, stożkowy dnem itp. Wygląda nieźle, ale... no właśnie, jest jakieś ale?

 

Fermentować można nawet w glinianym garnku więc raczej się nada. Czy jest funkcjonalny to druga sprawa. Ze zdjęć mało co wynika, a strona trochę przedpotopowa... 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Strona jak strona, nie wymagajmy od handlarzy używanym sprzętem zbyt wiele... Namiar na dostawcę mam z tego forum, od koleżanek i kolegów bardziej doświadczonych.

 

I pewnie, że wiem, że można w kontenerze na śmieci zrobić fermentor, ale raczej to coś będzie droższe, więc wolałbym żeby było bardziej funkcjonalne i o to pytam.

 

Kombinuję sobie, że skoro ma stromy stożek to nie powinno być problemu z zarządzaniem drożdżami. Jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt, że może mieć słabszą przepustowość wlotu na brzeczkę...

 

Coś pomijam?

Link to comment
Share on other sites

Może najlepiej powiedz co i do czego potrzebujesz.

Przy tanku 2000 l liczy się nie tylko zarządzanie drożdżami, są też inne kwestie takie jak mycie, rozlew, chłodzenie, chmielenie na zimno czy wytrzymałość na ciśnienie itp.

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuje unitanku do małego browaru komercyjnego. Problem jest jednak taki, że musi być małej średnicy (max. 1,2 m) i to powoduje, że zostają tylko tanki na wymiar, albo kombinatoryka. Więc puki co jestem na etapie kombinowania.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.