Jump to content

Ozonowanie.

Bioły

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad użyciem ozonatora przed wszelakimi pracami na otwartym fermentorze z brzeczką.

Skoro używają ozonowania do odgrzybiania klimatyzacji w autach ,czemu by nie zastosować go do zminimalizowania prawdopodobieństwa zarażenia piwa.

Serce takiego ozonatora można kupić na azjatyckim portalu za max.25$ 

Co myślicie o takim pomyśle??

Takie urządzenie znajdzie zastosowanie w naszych autach :D

8 minut temu, Bioły napisał:

Co myślicie o takim pomyśle??

Sądząc po zadanym pytaniu, wnioskuję że nie czytałeś nic o szkodliwości ozonu, ani o poziomach bezpiecznych stężeń więc myślę, że zakup ustrojstwa od majfrenda i jego instalacja wygeneruje Ci tematów na wiele kolejnych pytań w tym jakże pojemnym dziale ;)

Przyznam że nie użyłem szukajki.

Wiem, że stężenie zbyt duże jest szkodliwe dla zdrowia. Chodziło mi tylko o wcześniejsze przygotowanie pomieszczenia bez obecności ludzi. Taki projekt DIY.

Nie było tematu.

2 godziny temu, Bioły napisał:

. Chodziło mi tylko o wcześniejsze przygotowanie pomieszczenia bez obecności ludzi.

Przerost formy nad treścią, tudzież strzelanie z armaty do wróbla. Browar domowy to nie laboratorium :D za 25 dolarów to kupisz jakieś 35kg słodu podstawowego, a to już lepsza inwestycja w naszym hobby :P

Edited by Versaar

• 2 years later...

Zastanawiam się nad ozonowaniem nie pomieszczenia, a butelek i kapsli. W planach mam włożenie transportera z butelkami do worka plastykowego i włączenie w nim ozonatora 10g na 5 minut. Jak samochód się z ozonuje w 20 min. to 5 wg. mnie wystarczy. Operacje planuje przeprowadzić na świeżym powietrzu.