Jump to content

Kórnicki browar domowy.


ado77

Recommended Posts

Witam wszystkich zgromadzonych :)

Zaczynam "zabawę" z piwowarstwem domowym. Mam na imię Adam i jak można wywnioskować z tematu jestem z Kórnika koło Poznania. Swoją, mam nadzieję, owocną przygodę zacząłem od brewkitowej APY, do której dodałem od siebie chmielu na zimną. Cała warka szybko rozeszła się wśród znajomych z ogólnie dobrą recenzją. Drugie piwo, które popełniłem do ekstraktowy stout, który przerobiłem na coffee milk stout z ekstrakcją całych ziaren kawy na fermentacji cichej. Ponieważ butelki wykazują zróżnicowane aromaty,  całość czeka na ułożenie.

 

Po kompletacji części sprzętu zaczynam przygodę z warzeniem piw all grain . Nabyłem kadź od Sprawka, wzbogaciłem ją o wymiennik płytowy oraz sterownik oparty na CraftbeerPI ( w budowie ). Docelowo chcę jeszcze dołożyć pompę i osobną kadź warzelną.

 

AD

Link to comment
Share on other sites

Powodzenia!
PS. Słyszałem o jeszcze jednym piwowarze operującym w Kórniku, który szykuje się do podjęcia hobby pełną mocą. Obyście się koledzy spotkali!

Edited by zasada
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.