Jump to content

Braggot - drożdże


Recommended Posts

Może nie o taką radę Ci chodzi bo jeszcze nie robiłem (przymierzam się) ale wlp099 stosowałem i potrafią bardzo nisko zejść co w połączeniu z miodem da Ci bardzo ale to bardzo duże odfermentowanie. No i  najlepiej z gęstwy :)

Edited by Henx
Link to comment
Share on other sites

Mi miodu wychodzi trochę więcej bo ponad 60% (świadomie). US-05 miałbym po poprzednim piwie więc w sumie trochę rozruszane. WLP099 bym chciał spróbować pozyskać z piwa. Ale jedyne polskie jakie znalazłem to Barley Wine Projekt 30, którego chwilowo nie ma na sklepie. Kojarzycie jakieś inne polskie piwa na tych drożdżach?

Link to comment
Share on other sites

Tylko po co odzyskiwać z piwa, skoro bez problemu możesz je dostać w sklepie? Będą w lepszej kondycji, wystarczy zrobić starter, to do lekkiego piwa i do braggota. A z butelki, to będziesz musiał zrobić kilkustopniowy starter, mieć pewność, że piwo nie było pasteryzowane, a tym bardziej refermentowane innym szczepem. Ze niecałe 40 plnów wg mnie nie warto.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.