Skocz do zawartości

FanPage + częstowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

 

EDIT: PRZEPRASZAM, NIE TEN DZIAŁ, PROSZĘ ADMINÓW O PRZENIESIENIE DO PIASKOWNICY

Mam od jakiegoś czasu sporą zagwózdkę, a w zasadzie 2 zagwozdki:

 

Temat nr 1.

Jak to jest z prowadzeniem swojego FanPage'a?

Duzo rozmawiam ze znajomymi z pracy o swoich piwkach, o robieniu ich itd. wiec postanowilem sobie zalozyc fanpage, zeby robic relacje z warzenia, opisywac to co robie, jak robie itd, ogolnie caly proces, plus opisywanie, recenzowanie piw, zamieszczanie zdjec buteleczek, ktore sobie testuje

Link do strony: https://www.facebook.com/notohopbrowardomowy/
Jak by ktos tam chcial kuknąć i zobaczyc jak to wyglada i dac odpowiedz itd:)

 

Czy ktos moze sie do mnie o to przyrąbać? Czy moge zamieszczac zdjecia piw ktore testuje? Opisywac je itd?

 

Temat nr 2

Uprzedzam, szukalem, czytalem i trafilem na sprzeczne informacje.

Co z obdarowywaniem piwkami znajomych - mowie tutaj o sytuacji typu "zrobilem piwko, masz ziomuś, wypij, daj znac jak Ci smakuje"
Nie mam z tego korzysci materialnych, czyli, moge to robic ?

Czy skarbowka moze sie do mnie dosrać za cos takiego?

Grozi mi cos za to?

Edytowane przez Terefere1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!
 
EDIT: PRZEPRASZAM, NIE TEN DZIAŁ, PROSZĘ ADMINÓW O PRZENIESIENIE DO PIASKOWNICY

Mam od jakiegoś czasu sporą zagwózdkę, a w zasadzie 2 zagwozdki:
 
Temat nr 1.
Jak to jest z prowadzeniem swojego FanPage'a?
Duzo rozmawiam ze znajomymi z pracy o swoich piwkach, o robieniu ich itd. wiec postanowilem sobie zalozyc fanpage, zeby robic relacje z warzenia, opisywac to co robie, jak robie itd, ogolnie caly proces, plus opisywanie, recenzowanie piw, zamieszczanie zdjec buteleczek, ktore sobie testuje

Link do strony: https://www.facebook.com/notohopbrowardomowy/
Jak by ktos tam chcial kuknąć i zobaczyc jak to wyglada i dac odpowiedz itd:)
 
Czy ktos moze sie do mnie o to przyrąbać? Czy moge zamieszczac zdjecia piw ktore testuje? Opisywac je itd?
 
Temat nr 2
Uprzedzam, szukalem, czytalem i trafilem na sprzeczne informacje.
Co z obdarowywaniem piwkami znajomych - mowie tutaj o sytuacji typu "zrobilem piwko, masz ziomuś, wypij, daj znac jak Ci smakuje"
Nie mam z tego korzysci materialnych, czyli, moge to robic ?
Czy skarbowka moze sie do mnie dosrać za cos takiego?
Grozi mi cos za to?

Temat nr. 2 - nikt się nie przyczepi dopóki nie bedziesz robił z tego niewiadomo czego. Jesli pol miasta bedzie piło twoje wyroby to prędzej, czy pózniej ktoś się zainteresuje. Ale jesli tylko po znajomych po piwku czasem to raczej nie powinno byc kłopotu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, pół miasta to raczej nie :))) Nie mam takich mocy przerobowych :)))
Ale sporo z moich znajomych spija sobie moje piwerko.
 
Dzięki za odp!
 
Ktoś jeszcze może się udzielic? 
Że się tak wyrażę, wszystko można, jeśli wiedzą o tym tylko odpowiednie osoby ;] Co do fanpage to nie ma żadnych podstaw do przyczepienia się, tak długo jak nie ma tam żadnych cenników, ofert, generalnie czegoś co by sugerowało że rozprowadzasz to na lewo, domowy wyrób produktów niskoalkoholowych jest w pełni legalny. Swoją drogą, nie wiem czy to tu, czy na Jepiwce, był już taki temat, bardzo mocno wyeksploatowany. Co do 2ki... Uważam że póki to faktycznie znajomi, a nie opych "znajomemu-somsiadowi" to tez luz, jest jakiś zapis w prawie że to co robisz musi być do spozytku Twojego i Twoich bliskich.

Tutaj ktoś po prawie się tym dokładniej zajął https://browarparagraf.com/2016/05/domowy-wyrob-piwa-granice-legalnosci/



Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Nie ma przeciwwskazań do prowadzenia "fanpageu" i pytanie moim zdaniem trochę jako autoreklama :P Wystarczy wklepać w FB Browar domowy - wyświetli Ci się z 300 takich profilów. Druga sprawa, że dawno by pozamykali fora o piwie domowym jeżeli byłoby to zabronione. Jedyną sprzecznością jaką widzę to, że moim zdaniem trzeba dać adnotacje o wieku powyżej 18 lat - bo jednak to jakieś tam promowanie alkoholu, choć niby opisuje się tajniki warzenia.

 

Ad.2. O częstowaniu było nie raz: tylko bardziej w aspekcie sprzedaży piwa ;)Poczytaj poniżej linki

https://browarparagraf.com/2016/05/domowy-wyrob-piwa-granice-legalnosci/

https://browarparagraf.com/2017/07/o-legalnosci-sprzedazy-domowego-piwa/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzilo o zamieszczanie zdjec etykiet, kto produkuje itd itp, widzialem, autoreklamy nie mialem w glowie piszac tego posta, poki co, malo potrzebna by mi byla:)

 

Dzieki chlopaczyska za odpowiedzi!

Przydaly sie :)

 

Pozdrawiam serdecznie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hobbysta napisał:


Temat nr. 2 - nikt się nie przyczepi dopóki nie bedziesz robił z tego niewiadomo czego. Jesli pol miasta bedzie piło twoje wyroby to prędzej, czy pózniej ktoś się zainteresuje. Ale jesli tylko po znajomych po piwku czasem to raczej nie powinno byc kłopotu.

 

тише едешь, дальше будешь :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.