Jump to content

Śrutownik browin

Hobbysta

Recommended Posts

Szybkie pytanie, czy opłaca mi sie kupic srutownik browin? Wiem ze użytkownik z forum robi świetne walcowe, ale na ten moment to nie moja półka cenowa. Czy dobrze spełnia swoje zadanie? Da się z tym zrobić dobra srute i osiągnąć wysoka wydajność? To będzie pewnie rozwiązanie na najbliższy rok, a potem zrobię upgrade do lepszego sprzętu. Sa jacyś użytkownicy tego urządzenia chętnie się wypowiedzieć ? Ma ktoś link do dobrej, rzetelnej recenzji wpis/wideo?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jeśli śrutownik browin to to samo co biowin, to odradzam. Wyglądają identycznie, a mój miał defekt, że nie dało się wyregulować odpowiednio odstępu pomiędzy żarnami i gdy z jednej strony leciała ładna śruta to z drugiej całe ziarna. Jak z tej drugiej ładna śruta to z jednej strony mąka.

Raz przez tą mąkę musieliśmy z kumplem przerwać warzenie, bo nam się już przy zacieraniu Grainfather zatkał na amen i nie pomogło żadne mieszanie młóta. Przy zacieraniu w zwykłym garze, może nie byłoby takich problemów, ale do GF słód nie może być za drobno ześrutowany.

Z kolei innym razem jak postanowiliśmy oddzielić tę mąkę od dobrej śruty to wyszło, że przy 5 kg zasypu, ok 1,5 kg było do wyrzucenia (mąka) i trzeba było ześrutować jeszcze 2 kg więcej.

Od tej pory daliśmy sobie spokój ze śrutowaniem.

Może to wina felernego egzemplarza, może nasza, może śrutownik za 99 zt nie jest tym czego szukasz :) ale podkreślam, że mamy biowin a nie browin - jeśli czymkolwiek się różnią.

Tu masz wypowiedzi innych użytkowników co do biowinu, choć tam raczej nie narzekają:

Edited by Wuuu

Mam jakiś w typie do 100 zł z wysyłką, Nawet nie wiem czy ktoś się do niego przyznaje

Nie wiem jak określić ile słodu przerobiłem ale jest to ileś set kilo i pewnie jeszcze kolejne setki przed nim

Nie rozumiem problemu z wadą, jakby mi przysłali wadliwy to bym sobie kazał wymienić na sprawny

Na podobnej zasadzie można kupić walcowy w którym regulacja szczeliny nie działa i odradzać że walcowe to szmelc

U mnie działa to na tyle dobrze że nie czuję potrzeby wymiany na walcowy 

Ok może kiedyś wymienię bo lepsze jest wrogiem dobrego :)

Korzystam z takiego samego. Również bez żadnych problemów poza tym, że urwała się śruba z uszkiem do przykręcania raczki - wystarczyła zwykła śruba, chyba 10 i kilka nakrętek z podkładką.

Nie narzekam na sprzęt.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam od jakiegoś roku i jestem zadowolony. Na ten  moment ześrutowałem na nim ok 100kg słodu i nie widzę, żeby jego stan się pogarszał. Jedyną rzeczą, która mnie denerwowała od początku to rozsypywanie śruty (mój śrutownik nie ma osłony, która by temu zapobiegała), ale z tym można sobie łatwo poradzić zakładając jakiś worek w czasie śrutowania albo robiąc osłonę z zaślepki do rury kanalizacyjnej..

Tutaj jest coś w rodzaju recenzji tego śrutownika.

Mam biowin z allegro, poniżej 100 zł. Korzystam dopiero od 3 warek, daje radę, z tym samym zastrzeżeniem co rkkr - bez worka śruta lata po całym pokoju.

Ogólnie polecam śrutowanie, bardzo ładnie pachnie.

Dobra w takim razie dzięki za informacje i myślę, że nie pozostaje nic innego jak zamówić. Zwrócę uwagę, czy działa dobrze i najwyżej wymienię.