Jump to content

Pierwsze warzenie, pytanie o recepturę.

Recommended Posts

Zamierzam zebrać składniki do uwarzenia mojej pierwszej warki. 

Otóż, bardzo podszedł Czerny Kozel, lub coś w tym stylu. Czy może zacząć od czegoś innego.

Czy może mi ktoś poradzić jakie składniki będę potrzebował?

Proszę o poradę.

Jak pierwsza warka to polecam z brewkita typu Coopers.  Opanujesz procesy typu fermentacja i butelkowanie. 

Jak chcesz zacierać,  to na początek polecam 4kg słodu pilznenskiego, kilo Monachijskiego typu 2, 40g chmielu marynka , 20 lubelskiego. Drożdże safbrew33.  Zacieranie w 67C przez godzinę. Chmielenie marynka na 60min gotowania, Lubelski na 15min. Wyjdzie Ci piwo jasne pełne. 

Cerny kozel to schwarzbier, nieco wyższa szkoła jazdy.

Receptury masz tutaj :

https://www.piwo.org/forums/topic/7049-schwarzbier-receptura/

Ale to piwo dolnej fermentacji,  wymaga trochę wprawy,  lepiej zacząć od czegoś innego... 

Pierwszego brew kit'a coopers REAL ALE zrobiłem (czekam aż dojrzeje) , w niedzielę będę robił brewkit coopers Canadian Blonde.

Ale chcę zacząć coś co od A do Z zrobił bym sam. Ale też coś co by mi podeszło w smaku. Powiem szczerze, poczytałem forum przepisy ale to mi smaku nie kojarzy. Dlatego zapytałem coś podobnego w do tego Czarnego Kozla. W nim jest chyba nuta karmelowa??

10 godzin temu, burczas napisał:

Otóż, bardzo podszedł Czerny Kozel, lub coś w tym stylu.

Powiem Ci, że miałem podobnie. Dwa brewkity a potem chciałem czeskie ciemne bliskie Novopackiego tmavego.

Zrobiłem zasyp jak na tmave ale puściłem na US-05. Teraz myślałbym nad szczepem california lager edit: albo jakimkolwiek innym, który dałby w miarę neutralny profil w temperaturach jakie mogę osiągnąć.

Co jaki czas powtarzam wariacje na temat pierwszej zacieranej warki.

Rzuć okiem  na moje posty:  1, 2.

I powodzenia!

Edited by zasada