Jump to content

Taboret gazowy


Gallson

Recommended Posts

Witam
Chcę kupić taboret gazowy na którym będę warzył w kuchni/ łazience . Taborety z atestem do pomieszczeń na allegro mają maksymalna moc 6,5 kw oraz króciec do sprawdzania ciśnienia który zaznaczyłem na dołączonym zdjęciu .
Taborety z atestem, ale do użytku na zewnątrz nie posiadają tego króćca i mają większą moc . 
Panowie , który taboret wybrać ? Czy ktoś w ogóle korzysta z tego króćca?

IMG_20181029_173606.jpg

IMG_20181029_173428.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja używam najprostszego taboretu 7,5kW, bez termopary i zapalarki, koszt 70zł. Póki co działa.

Im większa moc tym lepiej, zawsze można dokręcić zawór.

A brak zabezpieczeń czy zapalarki? nawet jakbym je miał to nie wyobrażam sobie żeby zostawić odpalony taboret bez dozoru a zapalniczka z długą rurką załatwia resztę.

Link to comment
Share on other sites

Jakim atestem?!?!? Ktoś sobie jaja robi. Nie ma czegoś takiego jak ograniczenie "w pomieszczeniu nie więcej niz 6,5 kW".

Kup Saharę 10 kW, zapewnij wentylację i masz za 80 zł (plus godzina-dwie roboty żeby wyczyścić palnik z piasku formierskiego) cięzki palnik z nadmiarem mocy. 6,5kW to taka minimalna rozsądna moc. Warzyłem na 3 kW, ale to strata czasu i energii. Potem warzyłem na 9 kW i to już miało sens, teraz mam 10 kW. Jak pisal Prusak, lepiej przykręcić. Choćby do pół mocy, ale żeby móc w razie czego porządnie dać w palnik, np. podczas podnoszenia temperatury czy gotowania wody. Przy 30l warkach to i o 18 kW bym się nie obraził, byle płynnie nastawiane tak od kilowata w górę. Im szybciej podgrzewasz, tym mniejsza strata energii.Byle nie przypalić.

Link to comment
Share on other sites

Polecam sahare 10.5kW
Przy garnku 50L jest mniej więcej podgrzewanie 1st na minute
Przy 70L z dnem kapsulowym trochę opornie idzie wiec nie wyobrażam sobie jak dziadowsko musi podgrzewać mniej niz 7kW


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Przy zbyt małej mocy niepotrzebnie wydłużaja się przerwy, dojście do wygrzewu/mashoutu trwa o wiele za długo, a zanim zacznie się warzyć, to można przysnąć. Potem trzeba pilnować żeby warzenie nie ustało z byle powodu (za szybko łygą machniesz). Po przejściu z 3 kW na 9 kW zyskałem godzinę na całym procesie, bez nerwówki że mi się robi dodatkowa przerwa przed mashoutem.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze cos n.t. atestow. Należy rozróżnić napisy na opakowaniu, zalecenia w instrukcji obcojęzycznej, zalecenia w instrukcji "polskojęzycznej" tlumaczonej góglem, , zalecenia/zakazy w instrukcji polskojęzycznej pisanej po polsku, deklaracje CE china export, deklaracje CE Commite Europee, protokół z ew. badan i na końcu dopiero atesty będące jakimkolwiek atestem wykonane przez jakas notyfikowana jednostke. Tymi ostatnimi w ogóle sie przejmować jesli ich potrzebujesz sam (nie wiem, butelak dla niemowląt) albo jesli sa wymagane w danym przypadku (:

Sprzedawcy na aledrogo nagminnie nazywają atestem/ homologacją każdy papierek, zazwyczaj chińskie CE.

Edited by c64club
Link to comment
Share on other sites

tylko tak naprawdę tego taboretu "Sahara" to chyba ciężko znaleźć...

Jest za to SARA 

https://allegro.pl/zeliwny-taboret-gazowy-9-8-kw-palnik-kuchenka-i7463368945.html?reco_id=c368dd14-e82a-11e8-a5b1-246e9680c9a8

 

Rozumiem, że to to samo ?

Edited by ansyn
Link to comment
Share on other sites

U mnie grzeje Sarra. To samo. W sobotę wpadli do mnie kumple z pracy i ugotowali 20 kilo Chicken Biryani w moim garze warzelnym na Sarrze/Sarze/Saharze/JakJąTamZwaliSprzedawcyNaAllegro. Wyszło bardzo dobre, a ta potrawa nie lubi dziadowania na ogrzewaniu.

Edited by c64club
Link to comment
Share on other sites

Do mocy grzania papier ma się to nijak. Udanego warzenia.

 

Moc palnika najprościej jest ocenić ważąc butlę przed i po jakimś tam czasie palenia z pełną mocą. Im dłużej tym lepiej, ale tez nie warto grzać 2h jeśli nie potrzebujemy aż tyle. Zużycie mieszanki propan-butan przy takim palniku (przy pełnym spalaniu) to przeciętnie 72-75g/kWh.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, żółtek napisał:

Pytanko - czy do warek 20L, garnek 30L, potrzebny jest taboret o mocy 10 kW, czy mniejszy też da radę?  

Mniejszy da radę, mój teoretycznie ma 7,5kw a w praktyce to cholera wie, grzeje bardzo szybko wodę nawet jak warzę na dworze przy niskich temperaturach.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Mam podobny, z zabezpieczeniem przeciw wypływowym i zapalarką. Taboret pozwala zaoszczędzić sporo czasu względem gazowej płyty kuchennej. Podnoszenie temperatury idzie bardzo sprawnie. 

image.png.775322b26a1f6aa12c7e2a79f29e65c8.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.