Jump to content

Siema, siemanko!


BogdanC

Recommended Posts

Siema, siemanko!

Witam serdecznie wszystkich stałych użytkowników Piwo.org. Na imię mam Bogdan mam już 3 dekady na karku i bytuję w okolicach Mikołowa.

Piwem (w sensie picia i odkrywania nowych smaków) interesuję się od dawna, w zasadzie od kiedy tylko zacząłem pić piwo czułem w tym trunku potencjał i zawsze chciałem próbować czegoś nowego (nawet nie mając jeszcze świadomości że często piwa pod różnymi markami to w zasadzie jedno i to samo, nie raz z jednego koncernu :P),  ale odkąd piwna rewolucja się zaczęła to już było ciekawiej, do tego internet, youtube, strony o piwie, dostępność literatury, - poszerzanie wiedzy o piwie stało się łatwiejsze i ciekawsze również z tego powodu że i znajomi jakoś bardziej otwarli się na piwne smaki i łatwiej było już o piwie podyskutować.

W 2012 zrobiłem swoją pierwszą i do pewnego czasu jedyną warkę z brewkitu (to było Coopers Real Ale) i choć było to ciekawe doświadczenie to nie powtórzyłem do drugi raz aż do marca 2019 :P (cały sprzęt- fermentor, rurki, wężyki, kapslownice itp itd.) cierpliwie przeleżały w  kartonie 7 lat.  Więc teraz niedługo będę butelkować swoją drugą warkę: Chocolate Stouta z brewkitu Bulldoga. Tym razem jednak mam zamiar nie poprzestać na tym i bardziej iść w kierunku domowego piwowarstwa- zmierzyć się wkrótce z zacieraniem i w ogóle.. :)

Tak więc raz jeszcze witam, i liczę na to że dobrze się u Was odnajdę :) Pozdro!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.