Jump to content

Kuchenka indukcyjna mała dwupalnikowa

Piotr Ba

Recommended Posts

Ze względu na koronakryzys postanowiono o zrezygnowaniu zakupu kotła automatycznego na rzecz zwykłej kuchenki indukcyjnej zdolnej zagotować garnek z 25 litrów wody.

Czy ktoś z Państwa wie na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Moc oczywiście musi być 3500 W. Czy brak funkcji brigde będzie problemem ?

Mimo, że nie jestem fanem automatów, w tym wypadku będzie korzystniej kupić automatyczny kociołek. Tak mi się wydaje. Nie wiem jakie masz oczekiwania wobec sprzętu

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, Piotr Ba napisał:

Ze względu na koronakryzys postanowiono o zrezygnowaniu zakupu kotła automatycznego na rzecz zwykłej kuchenki indukcyjnej zdolnej zagotować garnek z 25 litrów wody.

Czy ktoś z Państwa wie na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Moc oczywiście musi być 3500 W. Czy brak funkcji brigde będzie problemem ?

@Piotr Ba obawiam się, że nie uda Ci się znaleźć małej kuchenki dwustanowiskowej o takie mocy (mówię tutaj o kuchenkach wolno-stojących). Mimo, że te kuchenki indukcyjne mają wysoką sprawność, to przy 3,5 kW mocy i tak wydziela się sporo ciepła, więc raczej nie będzie to mały gabaryt. Dawno temu też takiej szukałem i skończyło się na jednostanowiskowej kuchence gastronomicznej i byłem bardzo zadowolony. Weź też pod uwagę, że garnek z 25 lirami brzeczki będzie ważył blisko 30 kg, do tego przydałaby się solidniejsza konstrukcja. Też musisz brać pod uwagę rozstaw pomiędzy stanowiskami, bo może się okazać, że garnek nie pokrywa ich w całości i będzie Ci grzało tylko brzegi i nie osiągniesz pełnej mocy. Tutaj może pomóc szerszy i niższy garnek.
Może zainteresuje Cię taka kuchenka jak z poniższego linku:

https://www.hendi.pl/kuchenka-indukcyjna-revolution-3500-w-kod-239995

Edited by DanielN

5 godzin temu, Piotr Ba napisał:

Ze względu na koronakryzys postanowiono o zrezygnowaniu zakupu kotła automatycznego 

Dobrą opcją jest kupienie używki lub szukanie powystawowych. Dzisiaj już się ktoś ogłaszał z Brauhedlem za tysiaka. 

Ja robię 25L na 2kW i wyrabiam się w 3,5h ze sprzątaniem, może 4 jak robię jednocześnie obiad ?

Jak się wie co się robi to spokojnie wystarcza chociaż z drugiej strony, jak teraz popatrzyłem, to różnica w cenie jest liniowo proporcjonalna do mocy więc można wybrać wedle upodobań.

Jak zrobisz 25l weizena z przerwami ferulikowa, białkowa i później 64 i 72 stopnie to docenisz zapas mocy:)

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Pełna zgoda. Właśnie niedawno robiłem dokładnie pszeniczne piwo w swoim kociołku, i 2 kW to jednak nie jest bardzo dużo. Ja traktuję ten kociołek (zbudowany z garnka do pasteryzacji) jako formę "rozpoznania bojem". Gdybym miał możliwość kupna prawdziwego kociołka, to bym chciał 40 litrowy oraz 3-3.5 kW. Mój ma 29 litrów, i to dla warki 21l jest absolutnie minimum (bo trzeba odjąć utraty na gotowanie, chmielenie, fermentację i rozlewanie). Ale portera w tym nie zrobię, chyba że max 15 litrów.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka