Jump to content

Gdzie kupić wodę chmieloną np Nepomucen


LewySierpowy

Recommended Posts

Cześć szukam wody chmielonej z Nepomucena albo innej ale bez dodatków. Mam blisko do Wrocławia. Może jakaś "sieciówka" z alkoholami/piwami? Tak wiem, że jest na allegro ale chce 1 dwie butelki.

Link to comment
Share on other sites

Też nie mogłem znaleźć tak jakoś na lato, to zrobiłem sam i wyszło całkiem do rzeczy. Ja cześć chmielu pogotowałem, ostudziłem, później na zimno na dwa trzy dni i do syfonu. Nagazowałem i przelałem do butelek z patentem. Lekka partyzantka ale było ok.

Edited by ligeiro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nie wiedziałem, że taka woda jest produkowana. Zaciekawiony wątkiem kupiłem na allegro - są tam dostępne. Przy czym cena chmielonej wody, jak ktoś chce pić więcej jest dość wysoka. Spróbuję podobną zrobić, bo ta jest minimalnie na mój gust przemielona. Poszedłbym do tematu w ten sposób, że dodałbym mniej chmielu /bez chmielu goryczkowego/ przy gotowaniu /nepomucen w składzie ma mieszankę chmieli amerykańskich/ i powiedzmy jedną ze słabszych herbat zielonych /takie tanie/ jedną saszetkę na 1,5 litra wody. Następnie przelać do butelki zakręcić nakrętką z gniazdem i zagazować butlą co2 na 1,5 - 2 atmosfery. Nepomucen nie jest zbyt gazowany.

Edited by grzesiuu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.