Skocz do zawartości

Kocioł warzelny z kega


maniek929

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.

Dostałem trochę zdezolowanego 30l kega od znajomego ( głównie góra wgniecona ) chciłbym to przerobić na gar warzelny bo mój lidlokociołek nie daje rady utrzymać temperatury i strasznie długo się grzeje.

Budowa prosta, grzałka, spust, podziałka, ewentualnie małe mieszadło.

Pytanie do was czy nie będzie przypaleń na grzałce ? Mam zamiar w nim narazie poczucyć się fachu na ekstraktach.

Sterowanie grzałek ogarnie mi znajomy na arduino, 1 grzałka sterowana on-off, druga z płynną regulacją. Tak żeby szybko zagrzać wodę, a potem tylko utrzymywać temperaturę.

Czy grzałka 2x2kw będzie dobra ?

 

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę na chwilę obecną zrobić tylko warnik do warzenia piwa z ekstraktów, żeby po prostu poznać hobby, co jest z czym. W razie niepowodzenia stracę tylko 2-3h roboty, a przy zacieraniu dużo więcej.
Mam już 2 warki za sobą ( nie licząc 2x brewkitu) i męczarnia z tym moim lidlowym kociołkiem, chcę z kega zrobic warnik, ewentualnie dorobić małe mieszadło żeby brzeczka cały czas była w ruchu i lepiej przepływała przez hopspider

Pisałem już w sprawie grzałek do kolegi sprawek, ale ostatnio online na początku czerwca :) a miał takie fajne zaokrąglone grzałki do kegów.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keg i tak zdezelowany, góra pogięta, dlatego chciałem go na warnik przeznaczyć, muszę poszperać w projektach żeby ewentualnie później była opcja przeróbki na warzelno-zacierny i nie było za dużo przeróbek,


A lidlomixa mam podpiętego pod stc1000, oryginalna elektronika jest wywalona, strasznie długo rozgrzewa 20l wody, chyba coś ponad godzinę, a woda w garnku i tak nie zawrzała według producenta ma 1800wat, ale z ciekawości zmierzę ile ma faktycznie

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie o spust brzeczki, lepiej zrobić z boku czy od dołu ? Czy nie ma to żadnego znaczenia, kociołek narazie robię do warek z ekstraktów, ale chciałbym zrobić tak żeby w razie wu nie było dużego problemu żeby przerobić na kadź zacierną :)

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniek929 napisał(a):

Pytanie o spust brzeczki, lepiej zrobić z boku czy od dołu ? Czy nie ma to żadnego znaczenia, kociołek narazie robię do warek z ekstraktów, ale chciałbym zrobić tak żeby w razie wu nie było dużego problemu żeby przerobić na kadź zacierną :)

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Z boku, w dnie cały syf będzie spływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.