Skocz do zawartości

Sraczwężyk zamiast bazooki


Browar Sobie Warzę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. 

Nabyłem sobie kocioł Royal Catering 30l, który to fabrycznie jest wyposażony w bazookę dł. ok 15 cm. 

Po dodaniu Whirlflocka i zlewaniu brzeczki do fermentora zapycha się to i trzeba skrobać łygą aby coś leciało. 

Czytając sobie teraz Johna Palmera przyszło mi na myśl aby bazookę zastąpić filtrem właśnie ze sraczwężyka. 

Chciałem poznać opinię czy ma to w ogóle sens. 16908044494098787164008973924691.thumb.jpg.93e11a177e100634803c882abe4b12e3.jpg

Edytowane przez Browar Sobie Warzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Browar Sobie Warzę napisał(a):

Witam szanowne grono. 

Nabyłem sobie kocioł Royal Catering 30l, który to fabrycznie jest wyposażony w bazookę dł. ok 15 cm. 

Po dodaniu Whirlflocka i zlewaniu brzeczki do fermentora zapycha się to i trzeba skrobać łygą aby coś leciało. 

Czytając sobie teraz Johna Palmera przyszło mi na myśl aby bazookę zastąpić filtrem właśnie ze sraczwężyka. 

Chciałem poznać opinię czy ma to w ogóle sens. 16908044494098787164008973924691.thumb.jpg.93e11a177e100634803c882abe4b12e3.jpg

Próbowałem przy kilku warkach w moim kociołku sraczwężyka, około 30 cm. Zapycha się, zwłaszcza przy zlewaniu brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, x1d napisał(a):

Imo się zapcha, ma małą powierzchnię. Dobrze się sprawdza filtr od kolegi z forum.


Kupiłem, używałem i ciągle się zapychał po kilku litrach. Rady od lewatywy również nie pomogły. Wróciłem do whirpoola + gęste sito 250mm do nalewek, które kładę na wiadro. Jeżeli będziesz Pan zadowolony to chętnie posłucham rad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, draker napisał(a):


Kupiłem, używałem i ciągle się zapychał po kilku litrach. Rady od lewatywy również nie pomogły. Wróciłem do whirpoola + gęste sito 250mm do nalewek, które kładę na wiadro. Jeżeli będziesz Pan zadowolony to chętnie posłucham rad. 

No tak, tu jest wiele zmiennych, u mnie się zatykał gdy śrutowałem zelmerem, który dawał sporo mąki, używałem wtedy drugiej pompy podłączonej do kranu bez filtra podczas zacierania, żeby "zaoszczędzić" ten dolny filtr do zlania brzeczki (i schłodzenia wymiennikiem).

Przy śrutowaniu bezmącznym problem zniknął.

Oczywiście jest też kwestia szybkości przepływu, za szybki może filtr zalepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x1d napisał(a):

No tak, tu jest wiele zmiennych, u mnie się zatykał gdy śrutowałem zelmerem, który dawał sporo mąki, używałem wtedy drugiej pompy podłączonej do kranu bez filtra podczas zacierania, żeby "zaoszczędzić" ten dolny filtr do zlania brzeczki (i schłodzenia wymiennikiem).

Przy śrutowaniu bezmącznym problem zniknął.

Oczywiście jest też kwestia szybkości przepływu, za szybki może filtr zalepić.


W przypadku Royala hopstoper nie jest w ogóle podłączony do pompy, służy tylko do spuszczania brzeczki przez kranik po gotowaniu. Podczas zacierania filtr w ogóle u mnie nie pracuje, więc to mogę wyeliminować. Jeżeli chodzi o szybkość to próbowałem na naprawdę wolnym przepływie, a i tak się zapychał. O dziwo jak przy pierwszej warce dałem kranik na full to wszystko pięknie odfiltrowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.