Jump to content

x1d

Members
 • Posts

  1364
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by x1d

 1. Co do piwnego kraftu to dziwie sie ze tyle czasu istnieje, mimo ze jest w moim mieście najczęsciej taniej/łatwiej/lepiej zamówić mi przez internety z innych sklepów. Na domiar złego nie do końca działa też opcja "w razie W podjadę i kupię", bo słody i chmiele trzeba zamawiać wcześniej. Mały rynek +konkurencja robią swoje.
 2. Starej gęstwy po prostu daj więcej, do tego też są kalkulatory, np.
 3. Nigdy nie pamiętam, bo rzadko robię startery Sypię i mierzę gęstość.
 4. Mi najlepiej sprawdza się suchy ekstrakt. Długo leży, przygotowanie zajmuje tyle co gotowanie jajka na twardo. A w Ameryce taki mają wynalazek: https://www.atlanticbrewsupply.com/Propper-Starter-Canned-Wort-Single-Can_p_2991.html
 5. Dwa lata temu kontaktowałem się ze słodownią w Bruntalu i byli skłonni sprzedać 100 kg (o tyle pytałem), wychodziło po ok. 2,50zł za kilo. Niestety drugie tyle kosztowałaby wysyłka, więc odpuściłem. Gdybym mieszkał przy granicy pewnie bym sobie przywiózł.
 6. Ja tam wyrzucam do kontenera na szkło... Czystsze można znaleźć w takim śmietniku No chyba że sytuacja podbramkowa. Niech napisze ogłoszenie na forum, sporo osób oddaje za darmo c z y s t e ...
 7. Nie gotuję słoików. To co napisałem - stosuję.
 8. Na odwrót, najpierw alkohol, potem starsan. Oczywiście słoik czysty.
 9. Czyli po prostu bardzo długo szła przesyłka!
 10. Przy tych 10 też miałem stres na początku. I przy przechowywaniu latem. Ale nigdy nic się nie stało.
 11. Ja turlalem 10tki bez problemu, z podpieta glowica na dosc dlugim wezu. Mozesz tylko potrząsać opierając kega pod kątem. Jak masz stres zacznij w wannie Jeszcze kwestia stanu tych kegów.
 12. Wygląda na drożdże, czyli zdrowo.
 13. Amora dała mi jakieś efekty tylko przy chmieleniu na zimno, ale wspomagam się notatkami, bo piwa sprzed 3 lat nie pamiętam... Na 10l chmielenie 5g iunga 60min, 25g AP 0, 25g AP na zimno 4 dni. K-97 16-18st. Aromat określiłem jako "owoce leśne" cokolwiek to znaczy. W innej warce przy chmieleniu na łirpul tylko goryczka.
 14. Im mniej ma wad tym może dłużej stać. Największe problemy na które trzeba zwrócić uwagę to przegazowanie i utlenianie. No i przechowywanie. W optymalnych warunkach parę lat postoi.
 15. np taki https://allegro.pl/oferta/precyzyjny-termometr-elektroniczny-cyfrowy-z-sonda-13210094035
 16. Pokop na forum, były wątki na ten temat, może znajdziesz wskazówki. Obawiam się że trudno będzie porównać jakość, bo raczej nikt nie ma obu. Royal nie jest najgorszy, nie rozpada się w rękach, mam od paru lat i wciąż działa.
 17. Mi kiedyś spleśniał taki litrowy, którego używałem do starterów, a więc małe ilości i rzadko.
 18. Od pierwszego kupowałem te najbardziej zryte i są ok, jedynie można mieć wątpliwości do popękanych plastików na górze kega, poza tym szczelne, czyste, przesyłka ok.
 19. x1d

  Wyszynk

  Zakładasz głowicę, zatykasz jeden koniec a drugim gazujesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.