Jump to content

x1d

Members
 • Posts

  1360
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by x1d

 1. Dwa lata temu kontaktowałem się ze słodownią w Bruntalu i byli skłonni sprzedać 100 kg (o tyle pytałem), wychodziło po ok. 2,50zł za kilo. Niestety drugie tyle kosztowałaby wysyłka, więc odpuściłem. Gdybym mieszkał przy granicy pewnie bym sobie przywiózł.
 2. Ja tam wyrzucam do kontenera na szkło... Czystsze można znaleźć w takim śmietniku No chyba że sytuacja podbramkowa. Niech napisze ogłoszenie na forum, sporo osób oddaje za darmo c z y s t e ...
 3. Nie gotuję słoików. To co napisałem - stosuję.
 4. Na odwrót, najpierw alkohol, potem starsan. Oczywiście słoik czysty.
 5. Czyli po prostu bardzo długo szła przesyłka!
 6. Przy tych 10 też miałem stres na początku. I przy przechowywaniu latem. Ale nigdy nic się nie stało.
 7. Ja turlalem 10tki bez problemu, z podpieta glowica na dosc dlugim wezu. Mozesz tylko potrząsać opierając kega pod kątem. Jak masz stres zacznij w wannie Jeszcze kwestia stanu tych kegów.
 8. Wygląda na drożdże, czyli zdrowo.
 9. Amora dała mi jakieś efekty tylko przy chmieleniu na zimno, ale wspomagam się notatkami, bo piwa sprzed 3 lat nie pamiętam... Na 10l chmielenie 5g iunga 60min, 25g AP 0, 25g AP na zimno 4 dni. K-97 16-18st. Aromat określiłem jako "owoce leśne" cokolwiek to znaczy. W innej warce przy chmieleniu na łirpul tylko goryczka.
 10. Im mniej ma wad tym może dłużej stać. Największe problemy na które trzeba zwrócić uwagę to przegazowanie i utlenianie. No i przechowywanie. W optymalnych warunkach parę lat postoi.
 11. np taki https://allegro.pl/oferta/precyzyjny-termometr-elektroniczny-cyfrowy-z-sonda-13210094035
 12. Pokop na forum, były wątki na ten temat, może znajdziesz wskazówki. Obawiam się że trudno będzie porównać jakość, bo raczej nikt nie ma obu. Royal nie jest najgorszy, nie rozpada się w rękach, mam od paru lat i wciąż działa.
 13. Mi kiedyś spleśniał taki litrowy, którego używałem do starterów, a więc małe ilości i rzadko.
 14. Od pierwszego kupowałem te najbardziej zryte i są ok, jedynie można mieć wątpliwości do popękanych plastików na górze kega, poza tym szczelne, czyste, przesyłka ok.
 15. x1d

  Wyszynk

  Zakładasz głowicę, zatykasz jeden koniec a drugim gazujesz.
 16. Kup pomarańcze eko, większa szansa na mniej syfu. A tu sposób na mycie: http://www.akademiadobregosmaku.sggw.pl/chemikalia-na-skorce-cytrusow/
 17. x1d

  Wyszynk

  Chłodziarka dobra rzecz, nie wiem tylko co to za sprzęt i czy wart tej ceny. W niepełnym zagazowanym kegu piwo spokojnie postoi parę miesięcy. Ale jak masz mały przerób to kegi raczej 10-20l proponuję, będzie wygodniej, możesz zrobić więcej rodzajów itp.
 18. Bardziej różnica w fermentacji, która dopiero może wpływać na smak, czyli większa słodowość lub wytrawność, jak w kilka postów powyżej. Ale i tak różne szczepy drożdży tę różnicę mogą zniwelować. Dekokcja ma większy wpływ, ale ją też można "udać" np dodatkiem słodu karmelowego. Spokojnie większość piw możesz zacierać w okolicach 67st. z wygrzaniem na koniec.
 19. Ja mam promaga 20 płytowego i wydaje się wystarczający, w zimie chłodzenie 20l z ok. 80st do 10 zajmuje ok 10-15 min. Kupiony tu na forum w okazyjnej cenie, ale w necie sporo jest ofert; najlepiej kup nowy, bo nie wiadomo co w środku w starym będzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.