Skocz do zawartości

Pompa do mycia kegów


smola

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, smola napisał(a):

Planuję zrobić sobie myjkę do kegów i chcę wykorzystać do tego taką pompę. Nada się, a może ma ktoś już skonstruowaną taką myjkę i może podzielić się pomysłem.

Ja mam coś w tym stylu:

Myję tym kegi, garnek, fermzillę, wiaderka. Pompę mam MP-15R, końcówkę cip na 3/8 cala. Fontanna raczej nie da długo rady z kwasami i zasadami. Na YT jest sporo filmików z różnymi modyfikacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, smola napisał(a):

Pompę MP-15R posiadam, ale wydaje mi się, że jest za słaba do takiego systemu. Daje porządne ciśnienie?

Ciśnienie wystarczajace. Kulka się obraca i domywa. 

Ostatnio kegland wypuścił plastikową końcówkę cip. Ma bardzo mały przekrój i wygląda nieźle. Nie zapodam linka bo mam niestabilne łącze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, monodem napisał(a):

Tak. Jest kilka filmików na YT. Nie jest drogie a widać że działa nieźle. Ciekawe jak z trwałością. 

Gruszki są o tyle lepsze że działaja w pozycji pionowej/ do góry. Problemem może byc mycie kegów lub All Roundera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, smola napisał(a):

@anteks właśnie o tym pomyślałem, do kega to za bardzo się nie nadaje bo, bo dna nie umyje (btw, budową przypomina tryskacz). Pozostaje kula, możecie jakąś konkretną polecić?

Jestem na etapie zamawiania, myśle o 3/8

zobacz u Seby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa od fontanny daje rady chemia różna od PBW, PBW Home Made po czyste NaOH.

Przy zmniejszaniu rozdzielczości odwróciło obraz ale istota działania jest widoczna.

Dysza oryginalna od pompy.
Chcę dokupić kulkę i sprawdzić jak będzie działać może strumień będzie mocniejszy bo to z oblepionymi drożdźami daje radę ale trochę to trwa.

Myłem tym pet kegi teraz corneliusy i linie piwne w schładzarkach

 

 

 

 

Edytowane przez WojtekGaaD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 18:04, WojtekGaaD napisał(a):

Moja trochę mniejsza 55 W 2000 l/h
Ale tak jak napisałem przyschnięte drożdże zmywam delikatnie gąbką i potem czyści się już samo.

Ostatnie pytanie, jaką temperaturę ma stosowany roztwór przy tej pompie?

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.