Jump to content

WojtekGaaD

Members
 • Posts

  251
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by WojtekGaaD

 1. Dori ma w sklepie ale czy to konkretnie to samo to nie wiem: https://homebrewing.pl/chmiel-rody-hodowlane-220-exp-220-100g-polishhops-p-1949.html
 2. Dobry tylko, że miedziany więc kwestia chemii i mycia inna niż nierdzewki
 3. Ponieważ mam już corneliusy to odstąpię kupione PET kegi po winie z odkręcanym fittingiem. Cena 15 zł za szt. + koszt wysyłki. Zaczynałem od nich i nadal używam ale powoli zgromadziłem sobie corneliusy. Głowica to corb S. Mogę odsprzedać w komplecie 5 kegów wraz z głowicą za 200 zł ale tu raczej ze względu na gabaryt przesyłka będzie nieopłacalna. Kupiłem je odkręcone i przepłukane i 6 szt nawet nie użyłem. Tańsza alternatywa jak ktoś chce zacząć zabawę z kegami bo w cenie jednego corneliusa kupujesz 5 kegów 20 litrowych. Klucz zrobiłem sobie z puszki po brewkicie ale warto mieć coś lepszego co nie kaleczy plastikowych ząbków. Fitting jest rozkręcany można go rozebrać i umyć. Kołnierz pozwala na układanie kegów piętrowo.
 4. Kupiłem 12 litrowego od tego sprzedawcy i wszystko ok. To są kegi od maszyn do lodów. Widzę, że ma jeszcze dużego corneliusa 18l. Po umyciu i wymianie uszczelek jak nowy.
 5. keg 12l: https://www.olx.pl/d/oferta/keg-kegi-keg-kegi-CID628-IDU9wtO.html
 6. Dokupiłeś inny kran czy poradziłeś sobie inaczej? Też mam tę nalewarkę - jeszcze nie używałem a wszystkie moje krany mają odpowietrzniki dlatego pytam.
 7. Robi się ciasno oddam za 100 zł + przesyłka Uprzedzając pytania do BIAB czy zacierania i filtracji w garze ok do kociołków automagicznych z pompą i cyrkulacją już niekoniecznie bo dosyć trudno jest pośrutować bez mąki.
 8. Pierwsze brewkity tez tak gazowałem płaska łyżeczka cukru ok 4g i żadna butelka jakoś nie wybuchła. Nie miałem miarki a teraz też co nie wejdzie w kega w butelkach na szybko bez wielkiego ważenia mierzenia sypię. Nie sądzę abyś miał precyzyjną kontrolę nagazowania w butelce przy refermentacji to tak jak z poziomem alko i większością parametrów w piwowarstwo domowym zbyt wiele zmiennych i niewiadomych. Browar nie apteka a co dopiero domowy browar ?
 9. Jak w temacie: śrutownik wraz z napędem i zasilaczem. Ponieważ silniczek ma 2 prędkości ma też przełącznik obrotów. Przemielił ponad 100kg słodów może jeszcze komuś posłuży. W podstawie jest otwór po pierwszej wersji montażu silnika, która się nie sprawdziła. Połączenie silnik/wałek przerobione nie da się założyć korby wałek wyłamał się na zwykłaej niesłodowanej pszenicy. Cena 150 + wysyłka. Jeśli ma wejść w paczkomat mogę przyciąć po kilka cm płytę.
 10. Własnie doświadczyłem nieszczelności na górnej pokrywie. Wszystkie Fermzille wyprodukowane od grudnia 2019 mają nową grubszą wersję - 2,65mm eliminującą wycieki. W Australii wymieniają w ramach gwarancji na szczęście w kommplecie był zestaw zapasowy ale chyba uda się u majfriendów coś dopasować. Wymiary: OD: 106mm CS: 2,65mm Mała edycja aby nie zaśmiecać: kupiłem , sprawdziłem i pasuje. Test szczelności przy następnym warzeniu. Samo spasowanie jakby ciaśniejsze i dużo lepsze niż na nowym oryginalnym starego typu. Znalazłem u majfriendów gumowe i silikonowe. Kupiłem te drugie: https://pl.aliexpress.com/item/1005001894255400.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.21ef1c24MW9341&gatewayAdapt=glo2pol
 11. Jeśli cały czas działa chłodzenie bez względu na konfigurację wyjścia to niestety albo coś źle poskładałeś albo masz uszkodzonego wemosa.
 12. Weź pod uwagę, że sterownik w wersji Brauheld Pro ma tę zaletę, że możesz go obsługiwać nawet jak gar stoi na podłodze bez Twojej pozycji leżącej co daje pewną wygodę i komfort przy podnoszeniu kosza z młótem. W wersji ze sterownikiem pod garem wygodniej klika się klawiszami jak gar stoi odrobinę wyżej ale wtedy i sito podnosisz wyżej a trochę waży wraz z wodą. Dodatkowo pompa na zewnętrz z układem antyprzypaleniowym i możliwością przepięcia na kran jest zaletą szczególnie jak na początku masz problemy z zapychaniem czy mąką i przypalaniem a nie planujesz kilku dodatkowych usprawnień. Wszystko odnośnie tych kociołków masz opisane na piworgu trzeba poszukać.
 13. Fermzilla Gen3? Tylko niestety pojemność 35 lub 55 l. Bez gwintów bez siłowania.
 14. Kolego są tu różni userzy również z jak to nazwałeś z "pustym mózgiem" cieszę się, że Twój mózg jest pełny ale jak nie masz nic ciekawego do napisania to nie obrażaj innych, powklejaj swoje mądrości z pełnego mózgu na twittera i facebooka tam pewnie wszyscy "pełnomózgowcy" przyklasną i będą zadowoleni.
 15. Na przypalanie może mieć wpływ wiele czynników. 1. śrutowanie - musisz pilnować aby łuska była cała i jak najmniej mąki. Po przejściu ze zwykłego gara na automat niestety musiałem odstawić żarnowy śrutownik bo za bardzo niszczył łuskę i nie dawał kontroli śrutowania. Obecnie śrutuję na chińczyku ze szczeliną 1-1,1mm i jest znacznie lepiej. Mąka oczywiście nadal jest ale tego przy śrutowaniu suchego słodu uniknąć się nie da ale znacznie mniej. Warto też delikatnie zwilżyć słód przed śrutowaniem. 2. Wielu użytkowników poleca aby po podgrzaniu wody wsypać słody rozmieszać aby nie doszło do zbrylenia i odczekać ok. 10 minut zanim włączysz pompę aby złoże się ułożyło. Można też wsypać słody do kosza powieszonego nad wodą i powoli zanurzyć w niej kosz ze słodem po osiągnięciu temp. delikatnie mieszając i też odczekać ok 10 min. 3. Moc grzałek - przy zacieraniu zmniejsz nawet o 50% - jeśli masz typowy sterownik na przekaźnikach to nie ma on sterowania PWM a kilka stopni przed osiągnięciem żądanej temperatury sterownik załącza/wyłącza przekaźniki od grzałek i ta regulacja mocy zrealizowana jest na zasadzie "impulsów" prymitywne, zawodne ale wystarczające. Mniejsza moc wydłuży jedynie w niewielkim stopniu czas podnoszenia temp. między przerwami. 4. Regulacja obiegu - tu musisz znaleźć kompromis. Jak mocniej zdławisz pompę nie doprowadzisz do wyciągnięcia cieczy spod młóta ale przy wolnym obiegu będą spore różnice w temperaturze pomiędzy dołem gdzie masz czujnik a górą złoża. Przy zbyt dużym obiegu możesz doprowadzić do zbicia i przytkania złoża pompa wyciągnie wszystko na górę aż do momentu przelania rurką przelewową chyba, że masz nowszy kociołek z systemem antyprzypaleniowym ala bypass na pompie. Przy dobrze ułożonym złożu można całkiem spory przepływ mieć co wpływa na stabilną temperaturę całego złoża. 5. Musisz doczyścić i spolerować stare przypalenia jeśli tego nie zrobisz miejsca gdzie grzeją grzałki będą miały tendencje do przypalania. Jeśli masz problem z uzyskaniem prawidłowej temp. już w czasie zacierania to winna jest mąka, która osiadła na dnie. Po przypalaniu dna gar nie może podnieść temp. Ważne aby wiedzieć kiedy dochodzi do przypaleń czy już w trakcie zacierania czy podczas gotowania ale moim zdaniem masz typowy problem początkującego z kociołkiem automagicznym i zbyt dużo mąki w słodzie - pkt.1,2,3. Wszystkie te doświadczenia są opisane na forum trzeba jedynie poszukać i poczytać. Sie mi zrobił elaborat. Powodzenia.
 16. Czołem. Crispa masz z Bydgoszczy? Jak z jakością?
 17. Trzeba było kupić od razu materiał na 10 sztuk chętnie stałbym się posiadaczem takiej pastylki i odebrałbym osobiście ?
 18. Zwykły okap średnio się sprawdza testowałem chyba, że masz środki na gastronomiczny z nierdzewki z wygiętymi rantami aby skropliny nie kapały do gara i niewielką odległość do dziury w ścianie. Kanały lepiej robić z PCV a idealnie z przewodów wentylacyjnych izolowanych wełną wtedy mniej się skrapla i mniejsze ryzyko niechcianych gości w warzelni.
 19. odpuść sobie wersję z tą pompką nie warto
 20. https://allegro.pl/oferta/nakretki-5-8-ball-lock-plyn-gaz-do-glowic-11097023667
 21. No to zapodaj jakieś fotki chętnie skrytykujemy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.