Skocz do zawartości

Bulldog - Four Finger Jack American Pale Ale - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie mało popularne ekstrakty. Coś na forum znalazłem sprzed paru lat, ale może jakiś update?

Na anglojęzycznych forach powtarza się opinia o ulatnianiu chmielu/goryczki z biegiem czasu. Tylko czy to przez złe przygotowanie czy jakość słaba?

Ktoś ma większe doświadczenie z tą firmą i czy warto próbować?

Generalnie kolejne wiadro mam w planie American Pale Ale, znalazłem takie coś

https://czerwonadynia.pl/Piwowarstwo/Brew-Kity/Bulldog/Bulldog-Four-Finger-Jack-American-Pale-Ale-36-kg.html

 

Warto czy lepiej iść w Coopers APA i dokupić chmiele/drożdże wedle uznania?

 

Tzn. drożdże i tak nie korzystam z tych z zestawów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że 3,6 kg... Czyli wszystko w komplecie. Ja ostatnio machnąłem Black Rock APA...  Nie był taki zły 😉

https://browamator.pl/black-rock-crafted-american-pale-ale-1-7-kg/3-194-1076

Jak do tego dokupisz ekstrakt słodowy w płynie - cenowo wyjdzie na to samo... Bulldoga nie testowałem jeszcze...

Edytowane przez Szumidło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szumidło napisał(a):

Ciekawe, że 3,6 kg... Czyli wszystko w komplecie. Ja ostatnio machnąłem Black Rock APA...  Był w ofercie Browamatora, teraz wypadł... Tamten to bardziej 1,7 kg był - wymagający dodatkowego ekstraktu... Nie był taki zły... 😉

 

Masz cos do polecenia jesli chodzi o APA? Znalazlem tylko Mangrove Jack's, ale troche sobie kosztuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam puszke ekstraktu niechmielowego i jeden chmiel dualny do tego dobrac ( np azacca, cascade, amora preta w zaleznosci od tego jaki aromat lubisz). Jak robie warki 12 l to jedna puszka starczy na ekstrakt 10. Do tego dobrac chmielenie w garze i reszte z paczki wrzucic na cicha fermentacje. Kilka dni w cieplym, 2 w lodowce i masz fajna ape. Jeszcze mozesz potestowac sobie chmiele jaki maja aromat. Chmiel warto kupic najswiezszy, a on potrafi sobie kosztowac niestety. Plus tego rozwiazania jest taki, ze wiesz co kupujesz.

Edytowane przez Ununul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.