Jump to content

Stacja uzdatniania wody


Eselchen

Recommended Posts

Cześć,

Jako, że moja woda w wodociągu jest twarda i ma dużo żelaza i mam dosyć kupowania wody w butelkach, która i tak nie ma dobrych parametrów dla dolniaków, chce kupić stacje uzdatniania wody. Wiem, że cześć piwowarów korzysta z filtra RO i tworzy profil wody od zera, jednak wydajność jakiego sprzętu jest za mała na moje wybicie (150l).

 

Czy z takiego sprzętu wychodzi woda pozbawiona minerałów (jak z RO)? Jak dobrać taki sprzęt do potrzeb piwowarskich?

 

Link to comment
Share on other sites

Aby zmiękczyć wodę najpierw należy się z niej pozbyć żelaza. Tu masz dwie opcje droższa- profesjonalny odżelaziacz z głowicą sterującą, tańsza wersja- filtr na bazie korpusów narurowych z odpowiednim wkładem filtrującym. Wkłady wymieniasz zależnie od ilości przefiltrowanej wody. Zmiękczacz do wody analogicznie jak powyżej. Jeżeli zapotrzebowanie na wodę jest na poziomie ok. 150l to może zwykłe filtry narurowe wystarczą. Do zmiękczania wody można zastosować puste wkłady które uzupełniamy żywicą jonowymienną. Żywicę tą regeneruje się roztworem soli. Od kilku dobrych lat jestem użytkownikiem tej droższej wersji z racji studni głębinowej.. Wodę mam 15dH a mogę ją zmiękczyć nawet do ok.0dH. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.