Jump to content

mario1973

Members
 • Posts

  39
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by mario1973

 1. Panowie powiedzcie mi jak ma się sprawa z dłuższym opróżnianiem kega. Powiedzmy kufelek dziennie dla zdrowotności. Z tego co zdążyłem wyczytać to za każdym razem gdybym nalewał taki kufelek musiałbym podbić trochę wyżej ciśnienie i potem upuścić do wartości nagazowania kega aby nie nasycać bardziej piwa. Może ktoś w taki sposób opróżnia kega lub podobnie. A może nie ma to sensu (duże straty co2)?
 2. mario1973

  mario1973

 3. Widzę że z natury jesteś osobą której racje zawsze muszą być na wierzchu. To jaką masz temperaturę CWU to Twoja sprawa. Tak oprócz mydła używam także wody, ciepłej wody. Kolega fotohobby jasno określił sposób namnażania legionelli. Pewnie byś to wiedział jakbyś się wysilił i zasięgnął wiedzy nawet z Wikipedii a nie zamieszczał kąśliwe uwagi.
 4. Zęby myję pastą do zębów, ale jak kto woli.
 5. Na początek nic nie kombinuj, rób zgodnie z instrukcją. To jest ekstrat słodowy już nachmielony. Które byś nie zrobił napewno będzie smakować.
 6. Na Twoim miejscu zrobiłbym próbę na 15 mb węża z igielitu i porównał.
 7. A sprawdzałeś samą pompę bez hydrauliki jaką ma wydajność? Wyskokość montażu pompy też ma wpływ na wydajność.
 8. Na moje oko nic więcej nie wyciśniesz. Przewężenie plus długość rurki i mamy spadek ciśnienia i zarazem przepływu. Pisząc przewężenie miałem na myśli nie zgniecenie ale redukcję średnic na połączeniach. Producent podaje wydajność jaka wychodzi z pompy. Każda zmiana na mniejszą to są niestety straty.
 9. Jeden z kolegów stwierdził że trzyma temperaturę wody CWU na poziomie 37 stopni, drugi zadał pytanie czy ciepła woda woda z kranu nadaje się do spożycia. Więc moja uwaga dotyczyła tych dwóch spraw, tak w trosce o zdrowie kolegów.
 10. BrewSpy. Na 1 Ispindel apka darmowa. Z takiej korzystam. Z tego co widzę na obecną chwilę gotowy Ispindel jest dostępny w sklepie.
 11. Ispindel. To też daje radość jak patrzysz na wykres ze spadającym Blg.
 12. Ja wierciłem dwa otwory, na grzałkę i na czujnik.
 13. U mnie chodził 42V z podajnika drutu od spawarki na zasilaczu 12 voltowym plus regulacja obrotów. Piszę chodził gdyż kosz zacierny plus pompka i mieszadło u mnie się nie sprawdziło. Zaleta tego silnika była taka że był bardzo ekonomiczny jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na prąd. Brało to coś ok. 1,5-2A.
 14. mario1973

  pompa do piwa

  Regulator obrotów który używam to klon AVT 1613, taka moja samoróbka. Szukaj regulatora obrotów do silnika indukcyjnego.
 15. mario1973

  pompa do piwa

  Ja używam takiej pompki podczas zacierania. Zastosowałem regulator obrotów plus zdławienie na wyjściu. Samym regulatorem nie wysterujesz ten pompki do takiego przepływu. Ewentualnie możesz zastosować trójnik i część płynu zawracać.
 16. Przecież fermentacja jeszcze się nie zakończyła. W każdym razie tak piszesz. Inaczej prosisz się o kłopoty w postaci granatów.
 17. Jak pracuje i smak. Ok. to zostawić.
 18. Podałeś wartość początkową 12Blg, po przeliczeniu 12,47 Brix. Końcowa 10,5 Brix. Po wstawieniu tych wartości w Kalkulator Piwowara masz wynik końcowy w Blg. Korekta 1,04 dotyczy brzeczki.
 19. Pewny jesteś że zeszło do 9Blg? Bo według moich wyliczeń powinno być ok 6,95 Blg.
 20. Oj tam. Nie słyszałeś o polewaniu piwem grilowanego mięsa? A tak na poważnie to jednak zapach zostaje. Trzeba by było chyba za każdym razem ozonować.
 21. Niby gdzie ma to wpiąć? Czujnik temperatury jak wprowadzić? Drzwiami przez uszczelkę? I jeszcze jedno. Ja tam wolę jak oświetlenie lodówki działa bez względu na to czy pracuje sprężarka czy nie. Urządzenie ok., ale do mnie nie przemawia w tym zastosowaniu.
 22. Artykuły spożywcze i fermentor w jednej komorze? Jeżeli już tak to tylko w szczelnych pojemnikach. Niestety przeróbka konieczna, a to z racji temperatury fermentacji. Osobiście korzystam ze starego Polara CZN235, dwie komory, dwa agregaty. Spokojnie mieści się 30l fermentor i dodatkowko 40 butelek piwa. Zamrażalnik niestety porażka. Posiada poziomą półkę która okazała się parownikiem, tak że nawet butelka na stojąco się nie mieści.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.