Skocz do zawartości

Przenosić w cieplejsze miejsce ? Köelsh


Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja warka nr #6 

Köelsh którą uwarzylem 3.11.23 , skonczylem ok godziny 19:30 , po 5 godzinach drożdże ruszyły (safale s33) , temp fermetacji 16 stopni otoczenia , temp zadania drozdzy : 19 stopni , ale po okolo 22 godzinach fermentacja sie zatrzymala , teraz nam dylemat , przenosic to w cieplejsze miejsce ( ok 19 stopni temp otoczenia? Czy zostawic w spokoju na dluzszy czas? , w instrukcji warzenia bylo napisane : fermentowac w 18/19 stopniach (chodzi juz o stopnie fermentującej brzeczki) , i nie wiem co zrobic 

z jednej strony zlapały laga , z drugiej przeniesienie jej moze skutkowac pojawieniem sie niechcianych związków

estrów itp , a koelsh to piwo wlasnie takie deikatne , klarowne , co mam zrobic ? Przenosic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Saperinho1337 napisał(a):

z drugiej przeniesienie jej moze skutkowac pojawieniem sie niechcianych związków

Niechciane związki, to już pewnie będziesz miał. Zadałeś drożdże gdy brzeczka miała 19°C, a powinieneś w 16°C. Przenoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smola napisał(a):

Niechciane związki, to już pewnie będziesz miał. Zadałeś drożdże gdy brzeczka miała 19°C, a powinieneś w 16°C. Przenoś.

Rzeczywiscie zadalem w 19 stopniach , ale warunki nie pozwalają mi zejsc niżej , mówisz zeby przenosic ale w ile stopni? 19? 

42 minuty temu, INTseed napisał(a):

A ja bym nie przenosił. Tak po 5 dniach minimum do 19C. Skąd wiesz że po 2 dniach masz koniec fermentacji? Tylko kveiki szybko pracują. A i tak nie warto butelkować ich szybko.

No wlasnie tu rodzi sie dylemat , bo drożdże juz zlapaly laga , nie wiem czy przenieść , czy dac im spokój jeszcze na 2 tyg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, INTseed napisał(a):

To piwo fermentuje dwa dni czy coś pomyliłem?

  
tak fermentuje dwa dni
Co znaczy że masz laga?

 

Rzeczywiscie zle to ująlem po prostu piana zaczela opadac a rurka nie pracuje 
Skąd wiesz że piwo masz przefermentowane?

no wlasnie nie wiem , nie sprawdzalem blg , bo nie chcialem tam zagladac 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś w cieplejsze miejsce. W mnie S33 bardzo szybko startują i bardzo szybko kończą przy temperaturze fermentacji 17-18. Po około 30 h miałem już praktycznie po wyraźnej burzliwej, drożdże później tylko dojadały resztki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.