Skocz do zawartości

Wysładzanie i zacieranie w jednym garnku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań odnośnie wysładzania i zacierania piwa domowego

 

Chodzi o to czy można robić to w jednym garnku 

 

Pomysł mam taki mam gar 60l z kranem spustowym  myślałem żeby jeszcze przed zacieraniem wkręcić mu od środka filtrator sprężynowy i po zatarciu podgrzać do 78 i odczekać 15 minut aż słody osiądą i bezpośrednio z tego garka wysładzać do innego

 

Pytanie czy jest to możliwe czy jak zakręcę filtr to podczas zacierania nie będzie problemów i czy tak można zrobić ??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, korzen16 napisał(a):

Należy nacięcia wykonywać w poprzek rurki, a łuski z zacieru w złóż - jak tak robiłem i nic się nie wbijało.

na moim zdjęciu widać nacięcia oraz to że rurkę należy położyć nacięciami do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

 

W dniu 30.05.2024 o 14:02, Kwiatek75 napisał(a):

Można tak robić ale trzeba uważać żeby podczas wysładzania słód nie powbijał się w szparki filtratora bo i tak będzie trzeba wszystko wyjąć.

 

Ale Ty to tak na poważnie napisałeś? Jeśli możesz rozwiń myśl: trzeba uważać żeby podczas wysładzania ...

Pytam o to dlatego, że filtrator będzie w zacierze już podczas zacierania i wydaje mi się że tu już może wystąpić problem wbijania się słodu w szparki filtratora ...

 

Odpowiadając koledze Pawel123h1, chciałbym powiedzieć ze uwarzyłem z 80 warek w garze 50l, z filtratorem z rurki miedzianej fi 10mm z nacięciami, któryż to filtrator był zamontowany niemal na stałe w garze zaciernym i był zanurzony w zacierze od początku do końca procesu.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.