Skocz do zawartości

Potrzebuję inspiracji - lodówka fermentacyjna, zbiornik fermentacyjny i inne takie dotyczące sprzętu


Molik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

Planuję następne ulepszenia browaru w najbliższym, lub mniej czasie i szukam inspiracji. Zapewne Wy Forumowicze, jesteście w tym najlepsi.

 

Otóż chodzi o dwie sprawy. Jedna z nich to lodówka fermentacyjno - lagerująco - rozlewnicza, Mam lodóweczkę i planuje ją przerobić na lodówka fermentacyjną. Zakres prac to dodanie BrePiLess wraz z iSpindelem, do tego planuje zamontować kranik jeden jako ekstra wygoda dla nowych piw i wsparcie do keezera któego powoli buduję. Chciałbym w tej lodóweczce fermentować fermzilla all rounder 60l - pytanie moje jest następujące - jak ogrzać fermentor? 

 

Do głowy mi przyszły dwie propozycje. MAcie może coś lepszego w głowie/zbudowane? Może moje dwa pomysły to idiotyzmy? Z chęcią przedyskutuję lub posłucham porad :). Te dwa pomysły to:

  • grzałka jak w piekarniku - zamontowana na stałe w lodówce która zapewni odpowiednią temperaturę w lodówce
  • jakiś koc grzewczy/mata ale nic nie znajduje w internetach, nawet dedykowanego do fermzilli

Niestety do glicol chillera mi daleko - nie wiem jak zbudować / nie mam kasy na nowy :(

 

Drugiej inspiracji szukam w zbiornikach fermentacyjnych. Otóż mam tę fermzillę, kupiłem ją w super dobrych pieniądzach ale chciałbym rozbudować browar o jeszcze jeden pojemnik 60l. Chciałbym żeby spełniał warunek jeden - rozlew bez dostępu tlenu.

 

  • są takie na allegro - BECZKA POJEMNIK FERMENTATOR ZBIORNIK BALON 50l - tylko za cholerę ie wiem jak to przelać do kegów corneliusów. W fermzilli mam to wszystko wyprowadzone - tutaj mam wiercić sam? jak to przykręcić? 
  • albo taki royal catering - ale tak samo, jak zrobić złączki ball-lock? czy to wytrzyma ciśnienie rozlewu (podejrzewam, że na pewno utrzymie te 2 bary ale czy szczelnie? wolałbym nie kupować i sprawdzać na sobie)
  • kupiłbym fermzille all rounder albo stożkową ale to drogi wydatek a nie do końca potrzebna mi fermentacja ciśnieniowa (już mam jeden zbiornik do tego)
  • a może jakiś inny pomysł?

 

 

Higiena - dosyć długo nic nie robiłem w browarze i w wężach pojawiła mi się pleśń. Czy płukanie wodą i mycie NAOH i kwaskiem i dezynfekcja uchroni mnie przed zakupem nowych węży silikonowych?

 

Czy jakbym chciał kupić w dobrej cenie pompę do kwasów i zasad na przyszłość do budowy półautomatycznej myjki do kegów to tylko wchodzi aliexpress?

 

Ma ktoś do polecenia jakiś sprzęt do mycia linii piwnych w rozlewie kegerator/keezer?

 

Dziękuję za uwagę i bardzo dziękuję za inspirację, jakieś linki lub porady :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.