Skocz do zawartości

06.12.2010 Cieszyn - Premiera Grand Championa 2010


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A można gdzieś w Cieszynie w ogóle dostać to piwko poza tą knajpą ? Chodziłem dzisiaj po PSSach i nigdzie nie ma i nikt nic nie wie :okey: Czy może w Cieszynie w normalnym sklepie po prostu jest i będzie niedostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można gdzieś w Cieszynie w ogóle dostać to piwko poza tą knajpą ? Chodziłem dzisiaj po PSSach i nigdzie nie ma i nikt nic nie wie :beer: Czy może w Cieszynie w normalnym sklepie po prostu jest i będzie niedostępne?

W PSSach to piwo będzie osiągalne. Czemu jeszcze nie jest tego nie wiem :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można gdzieś w Cieszynie w ogóle dostać to piwko poza tą knajpą ? Chodziłem dzisiaj po PSSach i nigdzie nie ma i nikt nic nie wie :beer: Czy może w Cieszynie w normalnym sklepie po prostu jest i będzie niedostępne?

Nie odpowiem, ale mam inną historię,

W poniedziałek zadzwoniłem do znajomego właściciela normalnego sklepu spożywczego w Strzyżowie, 300 km od Cieszyna i poprosiłem, by zapytał przedstawiciela handlowego z Żywca (ktoś taki ich co jakiś czas odwiedza), czy nie może im dostarczyć BBPA. Dziś przed obiadem piwo było już na półce w strzyżowskim SAMREZIE :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można gdzieś w Cieszynie w ogóle dostać to piwko poza tą knajpą ? Chodziłem dzisiaj po PSSach i nigdzie nie ma i nikt nic nie wie :beer: Czy może w Cieszynie w normalnym sklepie po prostu jest i będzie niedostępne?

Nie odpowiem' date=' ale mam inną historię,

W poniedziałek zadzwoniłem do znajomego właściciela normalnego sklepu spożywczego w Strzyżowie, 300 km od Cieszyna i poprosiłem, by zapytał przedstawiciela handlowego z Żywca (ktoś taki ich co jakiś czas odwiedza), czy nie może im dostarczyć BBPA. Dziś przed obiadem piwo było już na półce w strzyżowskim SAMREZIE :okey:[/quote']

No to jest właśnie GŻ. :rolleyes: A ja mimo wpisania na listę sklepów specjalistycznych, zatwierdzoną w samej Warszawie, usłyszałem we wrocławskim oddziale GŻ, że mi piwa nie sprzedadzą, bo to jest piwo zarezerwowane dla Almy, a poza tym pani kierowniczka jest na zebraniu, a panie nic nie wiedzą. Tylko szkoda roboty wykonanej przez Grześka Zwierzynę.

 

Ciekaw jestem czy mimo wszystko towar przyjedzie, jak nie to trudno. Więcej dzwonił nie będę. Zamówię z lokalnej hurtowni ze specjalistycznym piwem. Pewnie tylko wezmę karton, zamiast pięciu. A pies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapach - bardzo wyraźny i ostry przypomina mi pszeniczniaka, zdecydowane goździki, i aromat chmielu

Właśnie konsumuję i też czuję te goździki. Z tym że moje piwo chyba trochę cieplejsze. Ale coś w tym chyba jest. A ogólnie odczucia bardzo pozytywne.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku piwo do kupienia w Piotrku i Pawle na Przymorzu k/Olivii, za 4,99zł (nie ziem czemu w PiP w CH Manhattan po 6,99).

Piwo właśnie się chłodzi więc czas na degustacje będzie później.

 

Ciekawi mnie, czy "kupny" GCH smakuje tak samo jak ten zwycięski z Żywca. Przejście ze skali mikro na skalę makro (4000x) musi mieć jakiś wpływ na smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie piwo smakuje. Zapach bardzo fajny słodowo-estrowy, są też fenole i trochę jakby rozpuszczalnik. Smak słodowy, piwo przyjemnie pełne, jednak goryczka przesadzona i trochę "paląca" (a może to żelazo).

Tegoroczny GC bardziej mi odpowiada niż poprzedni. Przy okazji kupię jeszcze kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku [..] w Piotrku i Pawle na Przymorzu k/Olivii, za 4,99zł (nie ziem czemu w PiP w CH Manhattan po 6,99).

Wygląda na to, że każdy Piotr i Paweł sam ustala cenę, bo w Warszawie w Blue City jest po 7,69 :o - to chyba rekord. Ale cóż było robić - kupiłem parę butelek - przecież nie będę się tłukł na drugi koniec Warszawy, skoro do Blue City mam rzut beretem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkiełko rozmiarem nie pasuje do zawartości... Nie to, żebym chciał większe - wolałbym piwo w butelce 0.33l. Jakoś tak mi bardziej pasuje.

Jak się zastanowić, to w przypadku Palma też szkło było 0,33L, a but. 0,5L.

Do Trappistów też są kielichy 0,33L, a nie 0,75L. :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że też już jestem szczęśliwym posiadaczem kilku flaszek, pokal ładny, pojemność w sam raz, przyjemnie będzie degustować po powrocie z pracy. P.S. W Almie na Wyspiańskiego w Poz pokali już brak jakby co :tort: :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.