Skocz do zawartości

drozdze pracują a brak bąblowania


uncleshaqi

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie można. Przejrzeć piaskownicę, wcześniej wziąć jakieś valium i wpisać w FAQ, nie bąbelkuje, za szybko, za wolno, 12 godzin i nic, mam 5°Blg po tygodniu i stoi, co dalej...

W sumie takie rzeczy szukałem na Wiki. Jak coś było plus minus dzień, dawałem se na wstrzymanie.

Dużo dawało mi przeglądanie forum. Moje problemy były poruszane kilka razy kiedy był ten etap kiedy zaczynałem się niepokoić i już nie musiałem Wam truć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się świerzakom nie dziwię. Wpadasz w panikę to pytasz. Fakt, człowiek ogarnięty powinien najpierw poszukać czy aby już 100 razy nie padło jego pytanie. Ale tu jest jedno ale. Na 3/4 pytań na forum odpowiedzi rozkładają się 50/50. I ten biedny startujący piwowar domowy nawet jak poszuka i poczyta to i tak może w efekcie zadać drażniące doświadczonych pytanie bo jedni powiedzieli mu zrób tak, a drudzy zrób wprost odwrotnie... I ten biedny człowiek nie wie dalej co ma zrobić, to pyta. To może nie dotyczy wprost pytania o bąblowanie, ale ogólne ma zastosowanie do większości pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę mi wybaczyć' date=' nie spodziewałem się tak burzliwej dyskusji :):D[/quote']

A teraz konkrety: konserwa czy słody?...:) (nie doczytałem?...:))

Coopers pilsner-koncentrat z puchy' date=' zobaczymy co z tego wyjdzie, próbowałem uszczelnić pojemnik taśmą ale chyba nie udało się[/quote']

Tylko w jakim celu? Bulkanie Cię uspokaja? Zasnąć bez tego nie możesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest to dobre rozwiązanie, ale trzeba pamiętać by nadzorować przebieg fermentacji - końcówka rurki jest jednak ok. 1cm wyżej niż rant fermentora, co daje więcej miejsca dla piany. "

Czy to z powodu niewyspania to zdanie jest dla mnie jakieś enigmatyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest to dobre rozwiązanie, ale trzeba pamiętać by nadzorować przebieg fermentacji - końcówka rurki jest jednak ok. 1cm wyżej niż rant fermentora, co daje więcej miejsca dla piany. "

Czy to z powodu niewyspania to zdanie jest dla mnie jakieś enigmatyczne?

Wyśpij się i przeczytaj je jeszcze raz. Jeżeli nadal będzie niezrozumiałe, to je przeredaguj. Wiki jest otwartą platformą wymiany wiedzy, sam możesz zmienić ten artykuł. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspałem się (jako tako), przeczytałem jeszcze raz i dalej nie rozumiem :beer: Jeżeli mam rurkę, to jej koniec jest niżej od ścianki pokrywy, więc piana dojdzie do niej (rurki) szybciej, niż jak by jej tam nie było. Mam nadzieję, że się nie wygłupiłem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.