Skocz do zawartości

Mieszadło magnetyczne vs pompka powietrzna (akwarium)


tomuso

Rekomendowane odpowiedzi

Magnesik to bym gdzieś znalazł' date=' ale wentylatorek, zasilacz to bym chyba musiał kupić.[/quote']

Wentylatorek to nie majątek, a poza tym pogadaj wśród znajomych i rodziny - może ktoś będzie wyrzucał stary komputer lub zalegają mu jakieś części (niesamowite skarby można dostać od rodziny i znajomych :P). Zasilacz też u kogoś pewnie znajdziesz (antenowy, stara ładowarka, zasilacze od sprzętów AGD itp.) Ja do mojego mieszadła kupiłem tylko obudowę - reszta to śmieci pozbierane po całym domu.

A może być zasilacz z kompa z wiatraczkiem od tego zasilacza, czy musi to być wiatraczek od procesora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jasne że może być, lub np. wentylator wyciągowy na stary wyłącznik oświetlenia z regulacją jasności. W tym ostatnim układzie odpada problem z zasilaniem. Chyba w tym tygodniu coś takiego zmajstruję. :P

Przy okazji zapytam czym można zastąpić oryginalny kamyczek do mieszadła?

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

czym można zastąpić oryginalny kamyczek do mieszadła?

Ktoś pisał o klockach magnetycznych ( takich dla dzieci)' date=' podobno działa. :P[/quote']

Klocki mojego syna są niezatapialne, ale ktoś pisał że u niego działa mieszadło takim właśnie klockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz może być antenowy z regulacją, taki kosztuje 10 zeta. U mnie lepiej się sprawdza silnik od np magnetofonu.

 

klocki mogą być niezatapialne przecież magnes je złapie. Wadą jest to że jak mieszadło straci stabilność to zacznie pływać wierzchem i przestanie mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam czym można zastąpić oryginalny kamyczek do mieszadła?

Ja uzywam tych:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130431334242

 

, połączonych w "pręcik". Do tego magnes ze starego twardego dysku, wycentrowany i przyklejony do wentylatora z komputera :-) "Łapią się" i kręcą jak szalone nawet z 10 cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam mieszadełka kupionego kiedyś na allegro (specjalny magnetyczny obły pręcik powlekany PTFE). Należy jednak dobrać jego wielkość do posiadanego naczynia (kolby) i obrotów. Moje mieszadełko jest za małe i na maksymalnych obrotach mieszadła "wypada z orbity".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w ten sposób można swobodnie regulować długość.

Dokladnie - mi eksperymentalnie wyszło 18 sztuk z dwudziestu - pozostale 2 uzywam do wyciagania mieszadelka z kolby "przez szklo" :-)

 

Ale ten co ma mieszać może być niczym nie powleczony. Taki tylko pochromowany.?

Ja swoj wlozylem w rurke termokurczliwa, ktorej konce na goraca scisnalem kombinerkami (stopily sie) Inaczej troszke brzekalo o dno, teraz jest juz calkiem cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to pompka ma sens do napowietrzania brzeczki. Albo przy namnażaniu drożdży w bardzo wysokim naczyniu, tak aby pęcherzyki gazu miały długi kontakt z cieczą. Przy takim poziomie cieczy jak mamy w erlenmajerce to napowietrzanie i mieszanie będzie utrudnione. A po za tym dochodzą kwestie sterylności. Kolbę sterylizujesz chłodzisz, wrzucasz drożdże zamykasz i potem dodajesz do piwa. Masz 2 miejsca złapania infekcji - dodawanie drożdży i przelewanie do piwa, a przy napowietrzaniu pompką dochodzi problem sterylności.

Edytowane przez Wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy napowietrzaniu pompką dochodzi problem sterylności.

Co do sterylności to mam taką koncepcję.

 

Filtr HEPA za 18 PLN. W środek można włożyć pompkę. Taka, którą mam ma około 8 cm długości na 5 szerokości na 3 grubości (w tej chwili nie mam jej przy sobie, została w pracy po zlikwidowanym akwarium).

 

Dalej.

Do wiaderka plastikowego 5L (spożywcze) dać dwie gumki (jak w fermentatorze), jedną wprowadzić przewód napowietrzający (+końcówka, kamień napowietrzający) do drugiej gumki dać rurkę fermentacyjną. W ten sposób powstaje nam odizolowany układ.

 

Skoro filtr HEPA jest w stanie łapać roztocza, to powinno uchronić starter od zakażenia.

 

Co o tym sądzicie, ma to jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz codera nikt naprawdę nie rozwijał możliwości pompki akwarystycznej?

Ja nie stosuję ale może takie cudo będzie ok :)http://www.sklep.wes.com.pl/?d=produkt&id=137#

Dokładnie' date=' tylko ta cena.

 

Taki zestaw do akwarium to koszt kilkunastu złotych [ ja mam gratis z recyklingu :) ].

Pompka do akwarium także ma filtr, ale pewnie chroni tylko przed "grubymi" śmieciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz codera nikt naprawdę nie rozwijał możliwości pompki akwarystycznej?

Ja nie stosuję ale może takie cudo będzie ok :)http://www.sklep.wes.com.pl/?d=produkt&id=137#

Dokładnie' date=' tylko ta cena.

 

Taki zestaw do akwarium to koszt kilkunastu złotych [ ja mam gratis z recyklingu :) ].

Pompka do akwarium także ma filtr, ale pewnie chroni tylko przed "grubymi" śmieciami.

Poczytaj o tym bo nie mogę otworzyć adoba http://www.hagenservice.de/site/productDetail/158

O albo to co zaproponował Wiktor

Edytowane przez przemo70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.