Skocz do zawartości

Browar Tour - Discovery Channel


klisz

Rekomendowane odpowiedzi

Moja żona obejrzała z zaciekawieniem, córka z nieco malejącym pod koniec, ale w odpowiednim momencie rzuciła tekstem "o, to śrutownik!". A żonie w trakcie oglądania zachciało się ciemnego piwa. :beer:

 

Co ja próbowałem przepchnąć przez parę miesięcy, Samowi Calgione udało się w godzinę, po zakończeniu żona stwierdziła, że też chce mieć browar. I nawet nie przeraziła się, jak jej powiedziałem ile to może kosztować. :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja próbowałem przepchnąć przez parę miesięcy, Samowi Calgione udało się w godzinę, po zakończeniu żona stwierdziła, że też chce mieć browar. I nawet nie przeraziła się, jak jej powiedziałem ile to może kosztować. :tort:

Moja żona podobnie. 5 odcinków obejrzała z zaciekawieniem i też obserwuję erozję naturalnego oporu. Dziękujemy ci, Samie. :beer:

 

A na marginesie, to bardzo pozytywne jest, że tak dużo się ostatnio o piwie pojawia, choćby na tym Discovery.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ładnie. :beer:

 

Jak widać Sam zrobił nie tylko karierę z browarem ale również medialną.

Wczoraj obejrzałem sobie film "Jak piwo ratuje świat" i jest tam moment z maszyną do robienia zimna z browaru Paulaner. Maszyna chodziła. :tort: Widziałeś kopyrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ładnie. :beer:

 

Jak widać Sam zrobił nie tylko karierę z browarem ale również medialną.

Wczoraj obejrzałem sobie film "Jak piwo ratuje świat" i jest tam moment z maszyną do robienia zimna z browaru Paulaner. Maszyna chodziła. :tort: Widziałeś kopyrze?

Widziałem, widziałem. Też od razu mi się rzuciła w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wiele programów na Discovery robione jest wg jednego kopyta scenariusza np. orange county choppers, jakiś program u tunningu samochodów teraz w ten schemat wpisuje się Browar Tour myślę że dla laików to może być interesujący program i ma wtedy walory poznawcze i edukacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest program dla laików. Program, który ma zrobić wrażenie na ludziach, którzy się na tym nie znają. My nie mamy po co takich programów oglądać - już lepiej jest iść na wycieczkę po jakimś browarze, bo coś nowego można się dowiedzieć (jak oprowadzający zechce zdradzić tajemnicę techologiczną, ot co). Telewizora nie zapytasz w jakiej temperaturze piwo fermentuje, w jakiej leżakuje i jaką ma gdy jest rozlewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest program dla laików. Program, który ma zrobić wrażenie na ludziach, którzy się na tym nie znają. My nie mamy po co takich programów oglądać - już lepiej jest iść na wycieczkę po jakimś browarze, bo coś nowego można się dowiedzieć (jak oprowadzający zechce zdradzić tajemnicę techologiczną, ot co). Telewizora nie zapytasz w jakiej temperaturze piwo fermentuje, w jakiej leżakuje i jaką ma gdy jest rozlewane.

A mi się ten program nawet podoba. Może nie jest fascynujący ale ma lekki klimat i fajnie zabija 40 minut z życia. Oglądam po angielsku więc nie odczuwam aż tak mankamentów tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś w Tyskich browarach i też się za bardzo nie dowiedziałem nic ciekawego, no może sposób chłodzenia tych olbrzymich tanków fermentacyjnych i trochę historii no i było na co popatrzeć w starej części browaru. Aby się coś dowiedzieć odnośnie receptur, warunków fermentacji itg to by trzeba było wynająć za przewodnika piwowara.

Pamiętam jak na standardowe pytanie: z czego robione jest piwo, (ktoś odpowiedział że z chmielu) ja powiedziałem swoje, to cała grupa się dziwnie na mnie popatrzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program dla laików ... dla ludzi, którzy się na tym nie znają ... nie mamy po co takich programów oglądać... Telewizora nie zapytasz w jakiej temperaturze piwo fermentuje, w jakiej leżakuje i jaką ma gdy jest rozlewane.

Czytając takie wpisy zastanawiam się, czy świat powinien kręcić się wokoło warzenia piwa.

Ja przyjemnie spędziłem czas przed kompem oglądając wcześniej na YouTube. Było bardzo ciekawe.

Program był raczej o charakterze poznawczym. Można było dowiedzieć się jak (mniej więcej oczywiście) wyglądało przygotowanie do wprowadzenia na rynek nowego, bardzo ciekawego piwa i jak tworzono jego recepturę.

Jak ktoś chce pytać o temperatury to pomylił "adresy". Od temperatur są fora, youtube, książki i "organ prasowy PSPD".

 

Czy "my" jesteśmy "lepsi" bo się znamy ??

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszne to były bzdety i szkoda mi czasu, który straciłem przed telewizorem. Więcej nie podejdę do oglądania.

Nie wiem co Wam się tam nie podobało. Sama możliwość zobaczenia od środka tego browaru legendy jest wg mnie bezcenna. Wg mnie to jest genialny materiał, świetnie promujący ciekawe piwo wśród laików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz' date=' a czy ja napisałem że nie warto?[/quote']

No chyba tak. Przynajmniej ja Cię również tak zrozumiałem :ble:

 

My nie mamy po co takich programów oglądać

Powinienem się jaśniej wyrażać. "My z takich programów nie wynosimy nowej wiedzy". Czysta rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem się jaśniej wyrażać. "My z takich programów nie wynosimy nowej wiedzy". Czysta rozrywka.

A ja wyniosłem wiedzę, jak wsypywać kilka kg słodu w dużym worku, tak aby nie zamoczyć worka i żeby nie chlupnęło. Serio, wcześniej miałem z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.