Skocz do zawartości

IX Konkurs Piw Domowych w Żywcu


skitof

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wysyłając piwa kurierem, wysyłacie je jako przesyłki specjalne (czy jakoś tak podobnie to się nazywa), czy jako zwykłe paczki ? - w sumie już wysłałem, ale na przyszłość będę wiedział. I drugie pytanie - czy orientuje się ktoś jakie są (jeśli są) straty w szkle podczas transportu ? - to znaczy czy często paczki docierają ze stłuczonymi butelkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysyłam pocztą i jak na razie w tym roku na 5 paczek wszystkie całe - kwestia zabezpieczenia jak wytrzymają solidnego kopniaka to przeżyją przesyłkę pocztą :(

 

rok temu do Częstochowy wysłałem paczkę kurierem - zapłaciłem 2 razy drożej, szło 3 razy dłużej i zbili jedną butelkę (zawsze daję do paczki jedną więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, no to już wiem. Z tą dodatkową butelką to niezły pomysł. Skoro inwestuje się w sumie kilkadziesiąt zł to jedną butelkę więcej można dorzucić. Czego to człowiek się nie dowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, no to już wiem. Z tą dodatkową butelką to niezły pomysł. Skoro inwestuje się w sumie kilkadziesiąt zł to jedną butelkę więcej można dorzucić. Czego to człowiek się nie dowie ...

jaka oszczędność na drugiej przesyłce jak jedno się stłucze i będzie brakować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam priorytetową przesyłkę na warunkach szczególnych na poczcie. Wysyłam tak na każdy konkurs.

Nigdy nie miałem nic stłuczonego, zawsze dochodzi dnia następnego.

Mam wrażenie, że Poczta Polska jest niedoceniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam priorytetową przesyłkę na warunkach szczególnych na poczcie. Wysyłam tak na każdy konkurs.

Nigdy nie miałem nic stłuczonego, zawsze dochodzi dnia następnego.

Mam wrażenie, że Poczta Polska jest niedoceniana.

Na warunkach szczególnych mnie też jeszcze nie zawiedli. Na normalnych było już dużo gorzej 3 albo 4 stłuczki w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi żal kogoś kto będzie odpakowywał moją przesyłkę. Poszło na nią tonę kartonu i kilometr gafra :)

A ile zapłaciłeś za przesyłkę?

Zapłacił tyle, że nawet siano za GP mu nie pokryje kosztów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam priorytetową przesyłkę na warunkach szczególnych na poczcie. Wysyłam tak na każdy konkurs.

Nigdy nie miałem nic stłuczonego, zawsze dochodzi dnia następnego.

Mam wrażenie, że Poczta Polska jest niedoceniana.

Poczta na warunkach szczególnych to raz, a twoje pakowanie to dwa - zdecydowanie fachowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam priorytetową przesyłkę na warunkach szczególnych na poczcie. Wysyłam tak na każdy konkurs.

Nigdy nie miałem nic stłuczonego' date=' zawsze dochodzi dnia następnego.

Mam wrażenie, że Poczta Polska jest niedoceniana.[/quote']

Poczta na warunkach szczególnych to raz, a twoje pakowanie to dwa - zdecydowanie fachowe ;)

i to mogę potwierdzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 cm styropianu między butelką a ścianką, oraz 2 cm pomiędzy butelkami sprawia że trudno jest je zbić w transporcie ;)

kolego idziesz na wydział i prosisz pudełko styropianowe po odczynnikach z POCHu. Są przedziały na 6 butelek.

Nawet poczta nie daje rady takiemu zabezpieczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabezpieczenia sa OK jeśli wysyła się 4 piwa , przy wysyłce 20 robi się problem.

Można ;) Ja tak wczoraj wysłałem do Żywca. Dwie warstwy styropianu po 2 cm każda i 2 cm między butelkami, a w środku 20 butelek piwa i 8 butelek z lodem. Paczka miała ponad 25 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabezpieczenia sa OK jeśli wysyła się 4 piwa ' date=' przy wysyłce 20 robi się problem.[/quote']

Można :) Ja tak wczoraj wysłałem do Żywca. Dwie warstwy styropianu po 2 cm każda i 2 cm między butelkami, a w środku 20 butelek piwa i 8 butelek z lodem. Paczka miała ponad 25 kg :)

Próbkę Twoich możliwości widziałem ;) . Wysyłałeś PP czy kurier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można :) Ja tak wczoraj wysłałem do Żywca. Dwie warstwy styropianu po 2 cm każda i 2 cm między butelkami, a w środku 20 butelek piwa i 8 butelek z lodem. Paczka miała ponad 25 kg ;)

No ale Ty jesteś na liście sędziów. Będziesz oceniał swoje piwa? :)

 

Na stronie BA pojawiła się następująca informacja: Wszystkich piwowarów chcących otrzymać pakiet festiwalowy, w tym specjalną szklaneczkę degustacyjną prosimy o rejestrowanie swojego przyjazdu do Żywca poprzez formularz na stronie www.festiwal-birofilia.pl. Wydrukowane potwierdzenie rejestracji nalezy wziąć ze sobą do Żywca i wymienić w punkcie rejestracyjnym na Zaproszenie i pakiet festiwalowy.

Ja nie dostałam żadnego potwierdzenia, a Wy? Co więcej wydaje mi się, że dzisiaj jest inna strona Festiwalu niż ta, na której się resjestrowałam dwa dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można :) Ja tak wczoraj wysłałem do Żywca. Dwie warstwy styropianu po 2 cm każda i 2 cm między butelkami' date=' a w środku 20 butelek piwa i 8 butelek z lodem. Paczka miała ponad 25 kg ;)[/quote']

No ale Ty jesteś na liście sędziów. Będziesz oceniał swoje piwa? :)

Będzie oceniał w innej kategorii niż wystawiał. Czes też wystawiał swoje piwa w Żywcu.

 

Wydrukowane potwierdzenie rejestracji nalezy wziąć ze sobą do Żywca i wymienić w punkcie rejestracyjnym na Zaproszenie i pakiet festiwalowy.

Ja nie dostałam żadnego potwierdzenia, a Wy? Co więcej wydaje mi się, że dzisiaj jest inna strona Festiwalu niż ta, na której się resjestrowałam dwa dni temu.

Do mnie dotarło zaproszenie drogą pocztową i to muszę pamiętać żeby zabrać.

Być może potwierdzenie o którym piszesz dotyczy nowo rejestrujących się którym już nie zdążą wysłać zaproszeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukowane potwierdzenie rejestracji nalezy wziąć ze sobą do Żywca i wymienić w punkcie rejestracyjnym na Zaproszenie i pakiet festiwalowy.

Ja nie dostałam żadnego potwierdzenia' date=' a Wy? Co więcej wydaje mi się, że dzisiaj jest inna strona Festiwalu niż ta, na której się resjestrowałam dwa dni temu.[/quote']

Do mnie dotarło zaproszenie drogą pocztową i to muszę pamiętać żeby zabrać.

Być może potwierdzenie o którym piszesz dotyczy nowo rejestrujących się którym już nie zdążą wysłać zaproszeń?

Z informacji na strone BA jasno wynika, że dostaje się potwierdzenie rejestracji, a ja takiego nie dostałam, więc dlatego pytam. W formularzu wpisuje się maila, więc rozumiem, że potwierdzenie powinno przyjść drogą emailową. Ja rejestrowałam się pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestrowałem się na www i listem dostałem zaproszenie z kartą rejestracyjną.

Może jeszcze dojdzie pocztą. Jak się rejestrowałam na poprzedniej wersji strony, to formularz uwzględniał adres. Ten formularz, który jest teraz wymaga tylko podania e-maila oraz telefonu, więc raczej nie ma możliwości aby zaproszenie przyszło pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty jesteś na liście sędziów. Będziesz oceniał swoje piwa? :)

Niestety nie mogę w tym roku przyjechać do Żywca, więc i oceniał nie będę ;)

Próbkę Twoich możliwości widziałem :) . Wysyłałeś PP czy kurier?

Pocztą Polską.

 

A propos, wg mnie przy pakowaniu szczególnie ciężkich lub dużych paczek, kluczową sprawą jest obwiązanie ich sznurkiem, albo zrobienie rączki, tak, żeby dostarczyciel miał za co wygodnie taką paczkę złapać.

W innym przypadku nie ma co mieć pretensji, że kurier nie obchodzi się delikatnie i rzuca zamiast postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, wg mnie przy pakowaniu szczególnie ciężkich lub dużych paczek, kluczową sprawą jest obwiązanie ich sznurkiem, albo zrobienie rączki, tak, żeby dostarczyciel miał za co wygodnie taką paczkę złapać.

W innym przypadku nie ma co mieć pretensji, że kurier nie obchodzi się delikatnie i rzuca zamiast postawić.

To chyba zależy od kuriera. Jak wysyłałam paczki do Dori na SHS, to uplotłam piękne rączki ze sznurka, a kurier UPS kazał mi ściągnąć, ponieważ twierdził, że paczki są przepuszczane przez jakąś maszynę i wszelkie sznurki nie mają racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.