Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Do ilu blg powinien spaść American Lager po 2 tyg burzliwej? Blg wejściowe 12. Stanęło na 5 od tygodnia. Przelewać go na cichą czy jeszcze się wstrzymać?

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie należy robić FFT. Jak zacierałeś?

Wszystkie słody na 10 minut w 55C potem w 68 C aż do negatywnej próby jodowej. Drożdże W 34/70

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj człowiek głupi jeszcze, oj głupi..... :(

Co to znaczy, że zatarłem na słodko? Zacierałem zgodnie z instrukcją. Zestaw z CP. W dodatku napisane było: "dodatek ryżu zapewnia głębokie odfermentowanie". Jakoś tego nie widze.....

Co do drożdży to dałem po saszetce na 20 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w twoim wypadku oznaczało aż do negatywnej próby jodowej? Ile to mniej więcej trwało?

 

Co do zacierania, aby uzyskać wytrawne piwo trzeba zacierać dłużej niż do negatywnej próby jodowej. Najlepiej w dolnym przedziale temperatur, ty zacierałeś po "brytyjsku" czyli 68°C jest troszkę po słodkiej stronie. No i tradycyjny czas zacierania to godzina, niektórzy przetrzymują nawet do 1,5h.

 

Z drugiej strony poczytaj http://www.piwo.org/...dfermentowanie/

 

Czas zacierania był tylko 30 minut, a odfermentowało mi piwo coś koło 73-75%. Winy bym również szukał w warunkach fermentacji, czyli napowietrzenie, uwodnienie drożdży itd. Bo nawet z suchymi może pójść coś nie tak, jak rozsypiesz je na powiechni, albo źle uwodnisz. A drożdże są strasznie leniwe i nie lubią się przepracowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak to widzicie?Nigdy nie miałem takiego widoku w wiadrze i zastanawia mnie czy to nie jakieś zakażenie.

W środku jest Weizenbock 15Blg jakis tydzień na burzliwej zadany MauriBrew WEISS - Y1433.Do ilu zeszło nie wiem ale wyczuwalny silny winny zapach. Co Wy na to?

p1070798.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.