Skocz do zawartości

:) Festiwal Piwowarów 2009 / VII Konkurs Piw Domowych


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie lecą alfabetycznie, Dori na "C" Jacer na "D" dostali szybciej niż "K", że już nie wspomnę o moim "W" :ble:

Mylisz się p. Sadownik zaczyna od tych najsłabszych. Teraz będą coraz lepsi. To tak na pocieszenie, a może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mizerka, moi drodzy, mizerka. Nie ma się czym chwalić:

 

Doppelbock Bursztynowy Mocarz

zakodowany jako II-5 wniesiono pod ocenę Jury jako piwo 8-me w kolejności.

Uzyskało ocenę 3,66, co dało mu VIII lokatę.

Krytyczne uwagi Jury: w zapachu nietypowo owoce, gruszka, nuta drewna + nieco diacetylu. Także smak raczej nietypowy, bo korzenne, z nutą karmelu, rozgrzewające.

 

Pilzner Bohemski Czeski Film

został zakodowany jako V-11, zakwalifikował się do Konkursu i został poddany ocenie Jury jako piwo 11-te w kolejności.

Uzyskał ocenę 3,52, co dało mu VI lokatę.

Krytyczne uwagi: zapach owocowy, estrowy nieodpowiedni dla stylu + acetaldehyd. Nieco zbyt łagodna goryczka; mało charakteru.

 

Brown Ale Niespodzianka

zakodowane jako VI-5, wniesione jako 3-cie.

Uzyskało ocenę 2,73, co dało mu X lokatę.

Uwagi: zapach fenolowy, kwasowy, nieco diacetylu. W smaku raczej wytrawny Dunkelweizen niźli Mild. Zbyt nasycone CO2.

 

Porter przepadł.

 

Jacer, co z Twoim pilsem?

edit: wyciąłem tamten KPD, bo to inny styl.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lecą alfabetycznie' date=' Dori na "C" Jacer na "D" dostali szybciej niż "K", że już nie wspomnę o moim "W" :lol:[/quote']

Mylisz się p. Sadownik zaczyna od tych najsłabszych. Teraz będą coraz lepsi. To tak na pocieszenie, a może się mylę.

No rzeczywiście dorii należy do najsłabszych. :D:ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i do mnie dotarły wyniki:

Porter Bałtycki Czarcie

oznaczony jako I-17 został wniesiony pod ocenę Jury jako piwo 13-te w kolejności.

Uzyskał ocenę 3,23, co dało mu VII lokatę.

Krytyczne uwagi Jury: zapach ziemisty, lekko stęchły. W smaku zbyt słodkie, mdłe, skórzane, stęchłe, zleżałe, pleśniowe (brzmi to strasznie, ale przecież ocenione całkiem nieźle A.S.)

 

Doppelbock Górskie Dubeltowe

zakodowano jako II-14, podano do oceny jako 2-gie.

Uzyskało ocenę 3,95, co dało mu III lokatę.

Uwagi: niestosowny aromat owocowy. W smaku trochę niezrównoważone. Zbyt lekkie.

 

Saison Chłopskie

zakodowane jako III-18, podane do oceny jako 8-me.

Uzyskało ocenę 3,00, co dało mu VI lokatę.

Uwagi: zbyt niska goryczka, zbyt wysoka kwasowość.

 

Roggenbier Chleb w Butelce

oznaczone jako IV-21 nie przeszło fazy eliminacji.

Uwagi: niedość nagazowane. Zbyt wytrawne i kwaśne, mydlane w smaku.

 

Pilzner Bohemski Złote

zakodowane jako V-30 wniesione do oceny Jury jako 12-te w kolejności.

Uzyskało ocenę 3,52, co dało mu VI lokatę.

Uwagi: obecność DMS w aromacie (gotowane warzywa). Niedość goryczkowe, kwasowe. Raczej pilzner niemiecki niźli bohemski.

 

Brown Ale - Mild Ale Zakochany Brown

Oznaczono jako VI-16, wniesiono jako 4-te.

Uzyskało ocenę 3,24, co oznacza IV lokatę.

Uwagi: aromat, smak głównie i zbyt estrowy. Także nieco za kwaśne i przesycone CO2.

 

Ocena Portera wprawiła mnie w wielką zadumę, zwłaszcza dodatkowy kometarz Pan Andrzeja.... W sumie nie było tak źle, tylko jedno piwo nie przeszło eliminacji. Koźlak zajął tu III miejsce a na Słowacji II, a Brown Ale tu było IV, a na Slowacji II, widać to były dość dobre piwka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji. Wszystkie piwa na miejscach punktowanych (wg zasad Formuły 1. :)). To robi wrażenie.

 

EDIt: a nie jest jedno, które nie przebrnęło kwalifikacji, czyli Żytnie. Uff... nikt nie jest doskonały. :beer:

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dostałem oceny. To jak na spowiedzi:

 

Porter Bałtycki Chorzowski

Zakodowany jako I-16, wniesiony pod ocenę Jury jako 9-te w kolejności.

Uzyskał ocenę 3,36 co dało mu IV lokatę.

Krytyczne uwagi Jury: niedość nasycone. W zapachu acetaldechyd. W smaku niedość goryczkowe; mdławe, choć finisz kwaskowy.

 

Doppelbock Koźlak Dubeltowy

Oznaczony jako II-13, poddany ocenie jako 5 piwo w konkursie.

Uzyskał ocenę 4,05 co zapewniło mu I lokatę.

Uwagi: mógłby być nieco bardziej nachmielony.

 

Pilzner Bihemski - Chorzowski odpadł w przedbiegach tak jak przypuszczałem.

 

Brown Ale - Mild Brązowe

Zakodowano jako Vi-15, wniesione jako 5 piwo.

Uzyskało ocenę 2,93 cvo dało mu VII lokatę.

Uwagi: nieco zbyt jasne. Zapach estrowy, słodki owocowy. W smaku chmiel, ale ogólnie niska pełnia smakowa, niedość treściwe. Zgadzam sie z oceną mnie też nie smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klęska. :beer:

 

Saison Sezon

Zakodowane jako III-6, pewnie pokonało próg eliminacji i zostało wniesione pod ocenę Jury w Żywcu jako 13-te piwo w kolejności.

Uzyskało ocenę 2,51 co oznacza XII lokatę.

Uwagi: zdecydowanie zbyt słodkie, jak na wymogi stylu. Jednocześnie z nutami kwaśnymi, nawet octowymi.

Tu się zgadzam, saison był zdecydowanie zbyt słabo odfermentowany. Zbyt pełny. Octu nie wyczułem, ale...

 

Pilzner Bohemski 40 i 4

zakodowany jako V-10 nie pokonał progu eliminacji jako piwo o niestosownym zapachu rozpuszczalnikowym (ale także bardziej stosownym kwiatowym - geraniol),

niezrównoważone w smaku, z niedostateczną goryczką.

Tutaj zgadzam się jedynie co do niedostatecznej goryczki. Rozpuszczalnik?? :) Cóż piwo zdobyło 2. miejsce we Wrocławiu. Jedyne sensowne wytłumaczenie, to przegrzanie go gdzieś na poczcie.

 

Roggenbier Extra Żytnie

oznaczony jako IV-7 również odpadł w eliminacjach : (

Zarzuty: słabo nagazowane, "brzydko mętne", mocno fenolowe - goździkowe w zapachu, ale w smaku dość puste.

Brzydko mętne - zgoda, nie chciało się klarować. Ale puste w smaku?? :rolleyes: To piwo jest tak gęste i słodkie, że można się nim najeść.

 

 

Katastrofa. :P

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbyt emocjonalnie podszedłem do tematu :beer:. To, że napisali o rozpuszczalniku nie znaczy, że dlatego się nie zakwalifikowało, a powodem było to, że było co najmniej 15 lepszych pilsów. No ale strasznie mnie to zaskoczyło, bo co jak co, ale na pilsa liczyłem. Chociaż czy słusznie jak sam go hellesem nazwałem. :) No nic raz na wozie, raz pod wozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.