Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie kasa stała się ważniejsza niż piwo. Brak opłaty skarbowej 17zł, stał się ważniejszy niż złożony projekt na budowę domu o wartości 600 tyś zł, można uwalić, biurokracja zwycięża nawet u nas, więc nie dziwmy się jak ktoś kolejny będzie psioczył na walkę w urzędach z otworzeniem browaru, bo robimy to samo.

 

Cała ta sytuacja przypomina mi eksperyment Milgrama http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Milgrama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak, jakby o godzinie odjazdu pociągu stali przy kasie i kupowali bilet. Pociąg raczej na nich nie zaczeka.

Jak widać Anteks wziął wszystko na klatę i nie oczekuje taryfy ulgowej. I za to chylę przed nim czoła.

 

Chyba niezbyt trafna metafora.... Teraz się wsiada do pociągu i jedzie. A bilet można kupić u konduktora płacąc kartą kredytową. Bo firmie PKP powinno zależeć żeby przewieźć dużo pasażerów w dobrych warunkach. A ci pasażerowie zapłacą tak czy siak (przez internet, w kasie lub w trakcie jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niezbyt trafna metafora.... Teraz się wsiada do pociągu i jedzie. A bilet można kupić u konduktora płacąc kartą kredytową. Bo firmie PKP powinno zależeć żeby przewieźć dużo pasażerów w dobrych warunkach. A ci pasażerowie zapłacą tak czy siak (przez internet, w kasie lub w trakcie jazdy).

 

Apropo Aga Ty w tym roku sędziujesz w KPD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr, a po co się tam pchasz do tego sędziowania. Wystawiłeś piwa, to zdaj się na profesjonalistów, tak jak reszta. Nie będzie przynajmniej okazji do plotek w kuluarach. ;)

 

Ale wtedy przyznałbym rację, że jest możliwe wpłynięcie przez sędziego na wynik w innej kategorii. Oceniamy piwo, a nie piwowara.

 

Na profesjonalistów tak czy owak się zdać muszę, bo swojej kategorii oceniać nie można. I powiem Ci szczerze, że bolałem nad tym w zeszłym roku. Nie mogłem sędziować RISa, bo wystawiałem piwo, a sędziowałbym inaczej niż koledzy. ;) I nie chodzi o moje piwo.

 

PS: poza tym sędziowanie jest fajne. :D

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, to napiszę inaczej. Na 131 osób 8 miało pecha i nie wyrobiło się terminowo z przelewem. A PKP faktycznie wieki nie jeździłem i być może zaszła tam aż tak wielka rewolucja. Ja zatrzymałem się na etapie likwidacji kas na małych dworcach (o przepraszam, na przystankach) lub na łączeniu funkcji zawiadowcy stacji z kasjerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wystawiłem 3 piwa i z tego co wiem będę sędziował w finale. Nie sędziowałem w eliminacjach, bo Szef Jury uznał, że nie mogę. Nie wiem czy ktoś jeszcze wystawiał piwa? Może Łukasz Jajecznica?

Wiem też, że inni sędziowie (czyli posiadający certyfikat) wystawili piwa, ale będą sędziować np. w konkursie piw rzemieślniczych.

Jeśli o mnie chodzi to wystawiłem piwa, a sędziować będę w KP Rzemieślniczych.

 

Głupia sprawa z tymi wpłatami. Prawdopodobnie BOŚ księguje wpłaty koło południa, tylko raz dzienni, a w czwartek było święto, doszły w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to wystawiłem piwa, a sędziować będę w KP Rzemieślniczych.

 

Głupia sprawa z tymi wpłatami. Prawdopodobnie BOŚ księguje wpłaty koło południa, tylko raz dzienni, a w czwartek było święto, doszły w piątek.

http://www.money.pl/banki/elixir/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy wprowadzić możliwość potwierdzenia wpłaty. Przesłać pdf. z potwierdzeniem zrobienia przelewu, a z drugiej strony odpowiedź że wszystko ok.

Można przesłać email, że piwa dotarły, to i potwierdzenie, że i kasa jest ok. Dać większy zapas miedzy terminem nadesłania piw i przelewów. Problem pojawił się, że piwowar nie wie ile piw doszło w całości i nie zrobił przelewu dopóki nie dostał potwierdzenia o piwach. W sumie się przyjęło, że piwa dostarcza się pod sam koniec terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to został jeszcze bank z którego przelew wychodzi i szczypta pecha.

Trochę pecha, trochę zaniedbania osób wysyłających w ostatniej chwili, trochę braku dobrej woli, trochę trzymania się sztywno regulaminu, trochę dużej frekwencji, trochę ....

no i się trochę uzbierało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy wprowadzić możliwość potwierdzenia wpłaty. Przesłać pdf. z potwierdzeniem zrobienia przelewu, a z drugiej strony odpowiedź że wszystko ok.

Można przesłać email, że piwa dotarły, to i potwierdzenie, że i kasa jest ok. Dać większy zapas miedzy terminem nadesłania piw i przelewów. Problem pojawił się, że piwowar nie wie ile piw doszło w całości i nie zrobił przelewu dopóki nie dostał potwierdzenia o piwach. W sumie się przyjęło, że piwa dostarcza się pod sam koniec terminu.

Zapas 3 dni to za mało? Wystarczyło wysłać do mnie maila/ zadzwonić i zapytać, trochę chęci...

Każda nadpłata jest natychmiast zwracana, więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy przyznałbym rację, że jest możliwe wpłynięcie przez sędziego na wynik w innej kategorii. Oceniamy piwo, a nie piwowara.

Czasem warto przyznać się do błędu :)

PS: poza tym sędziowanie jest fajne. :D

Idź chopie do ju ken dens :D

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapas 3 dni to za mało? Wystarczyło wysłać do mnie maila/ zadzwonić i zapytać, trochę chęci...

Każda nadpłata jest natychmiast zwracana, więc w czym problem?

 

Pytałem się jak to wygląda.

 

http://www.piwo.org/topic/5547-x-konkurs-piw-domowych-birofilia-2012-w-zywcu/page__st__220?do=findComment&comment=152131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, to napiszę inaczej. Na 131 osób 8 miało pecha i nie wyrobiło się terminowo z przelewem.

 

Ale to nie jest konkurs na Najbardziej Punktualnego Płatnika tylko konkurs piw domowych. Piwa dotarły na miejsce w terminie, opłata zrobiona w ostatniej chwili, ale w końcu dotarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto przyznać się do błędu :)

 

Jestem zdania, że zawsze należy przyznać się do błędu. Ale tutaj nie ma błędu, więc nie ma się do czego przyznawać. Nie ma możliwości wpływania na wyniki konkursu w innej kategorii, przez sędziego oceniającego w innej kategorii.

 

Idź chopie do ju ken dens :D

 

Jak śpiewał Franek Kimono "muszę się sprężyć, bo tańczyć nie lubię". Tak więc sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że zawsze należy przyznać się do błędu. Ale tutaj nie ma błędu, więc nie ma się do czego przyznawać. Nie ma możliwości wpływania na wyniki konkursu w innej kategorii, przez sędziego oceniającego w innej kategorii.

Kopyr może Ty błędu nie dostrzegasz, a może to tylko ja jestem przewrażliwiony. Ale mimo wszystko ta sytuacja budzi we mnie mieszane uczucia, podobnie jak historia z odrzuceniem piw. Niby wszystko w porządku ale ...

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.