Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin mówi, że opłatę należy wpłacać (nie wpłacić tylko wpłacać) do dnia 6 czerwca. Czyli wpłacenie o 23.59 powinno być honorowane.

 

Nigdzie nie jest napisane, że wpłata powinna pojawić się na koncie PSPD w dniu 6 czerwca.

 

Regulamin do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od terminów. Jak ktoś wysyła piwa na konkurs i nie ma od niego wpłaty, to znaczy, że coś jest nie tak. Wystarczy telefon, prośba o wysłanie potwierdzenia przelewu, itd.

Teoretycznie tak, ale przy tak dużym konkursie jakim jest Żywiec nie jest to łatwe. 371 piw, prawie 1500 butelek, około 130 potencjalnych wpłat (czyli browarów) - to zadanie dla wielu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin mówi, że opłatę należy wpłacać (nie wpłacić tylko wpłacać) do dnia 6 czerwca. Czyli wpłacenie o 23.59 powinno być honorowane.

 

Nigdzie nie jest napisane, że wpłata powinna pojawić się na koncie PSPD w dniu 6 czerwca.

 

Regulamin do poprawki.

Nie, jacer. Jeżeli nie ma pieniędzy, to znaczy, że nie ma wpłaty. Obciążenie czyjegoś konta, nie oznacza wpłaty, tylko wypłaty z konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak z wysyłaniem pocztą. Stwierdzenie "należy wysłać" a "należy przysłać" to 2 różne rzeczy. W pierwszym chodzi o datę stempla pocztowego, a w drugim o datę dotarcia przesyłki do nadawcy.

 

A czy teraz wysłana wpłata i piwa zostaną zwrócone nadawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od terminów. Jak ktoś wysyła piwa na konkurs i nie ma od niego wpłaty, to znaczy, że coś jest nie tak. Wystarczy telefon, prośba o wysłanie potwierdzenia przelewu, itd.

 

No niekoniecznie. Nawet przyszło mi do głowy, żeby opłacić z własnej kieszeni te brakujące wpłaty, bo to w końcu grosze, ale były też osoby co wycofały piwa z konkursu (bo skwaśniało albo coś takiego), i taki brak wpłaty mógł być formą rezygnacji z konkursu i wyszłoby głupio.

 

A na potwierdzanie, telefonowanie nie było po prostu czasu, roboty było huk, przyjechaliśmy i od razu o 16:30 zasiedliśmy do oceniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale przy tak dużym konkursie jakim jest Żywiec nie jest to łatwe. 371 piw, prawie 1500 butelek, około 130 potencjalnych wpłat (czyli browarów) - to zadanie dla wielu osób.

Chodziło o 8 piw

to jak z wysyłaniem pocztą. Stwierdzenie "należy wysłać" a "należy przysłać" to 2 różne rzeczy. W pierwszym chodzi o datę stempla pocztowego, a w drugim o datę dotarcia przesyłki do nadawcy.

 

A czy teraz wysłana wpłata i piwa zostaną zwrócone nadawcy?

Wpłata ma zostać zwrócona, a piwo do odbioru w namiocie PSPD :smilies:

No niekoniecznie. Nawet przyszło mi do głowy, żeby opłacić z własnej kieszeni te brakujące wpłaty, bo to w końcu grosze, ale były też osoby co wycofały piwa z konkursu (bo skwaśniało albo coś takiego), i taki brak wpłaty mógł być formą rezygnacji z konkursu i wyszłoby głupio.

 

A na potwierdzanie, telefonowanie nie było po prostu czasu, roboty było huk, przyjechaliśmy i od razu o 16:30 zasiedliśmy do oceniania.

A skąd wiadomo że ktoś wycofal piwo z powodu skwaśnienia? Na sprawdzenie wpłaty był czas ;) W tym celu podaje się tez na formularzy nr telefonu lub meila

Dla tak zasłużonego piwowara jakim jest Anteks wg mnie powinno się przymknąć oko i dopuścić jego piwa do konkursu. Podejrzewam, że nikt ze startujących nie będzie miał nic przeciwko. A jak uwarzył Championa? :)

To było by nie uczciwe, bo jeśli dobrze zrozumiałem moje piwo nie zostało dopuszczone do eliminacji

"Już jest po herbacie" jak mi ktoś napisał

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zawiedziony decyzją, BARDZO! :monster:

 

W regulaminie konkursu stoi:

Opłata za wystawienie piwa do wpłacać do dnia 6 czerwca 2012 r. na konto PSPD

Jeśli ktoś wpłacił do 6 włącznie - powinien być dopuszczony.

Jeśli nie było czasu na uzyskanie informacji czy wpłacił - powinien być dopuszczony.

 

Tłumaczenia o huku roboty są niepoważne wg mnie. Myślę, że znalazłby się członek PSPD któremu możnaby dać 8 maili i telefonów aby ustalić co i jak!

 

Najlepszym wyjściem byłoby dopuszczenie tych piw (których przelewy dojdą i były nadane do 6 <jeśli już chcemy się tak bardzo trzymać reg> i których autor nie chce wycofać piwa) bezpośrednio do konkursu lub po zgrubnej eliminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie poziom biurokracji, formalizmu i braku dobrych chęci sięgnął zenitu. Ktoś to piwo uwarzył i zabutelkował, zapakował i wysłał, przetransportował, rozpakował, zakodował, przechowywał i schłodził. Ilość energii niebywała. A potem ktoś lekką ręką odrzucił z powodu poślizgu w płatności, a tak naprawdę z powodu braku w komunikacji.

 

Nie mogliście ocenić tych piw w trybie odroczonej płatności, na kredyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenienie "na kredyt" nie wchodziło w grę, bo gdyby wpłata nie wpłynęła, w transzy zostałoby 14 piw, czyli z finału odpadłby ktoś inny, dla kogo byłoby miejsce i mógł się zakwalifikować.

 

Podejrzewam, że twócy regulaminu założyli, że wpłaty będą robione razem z wysyłką piw, a skoro termin wpłynięcia piw jest do 3-go, to to 6-go wszystkie pieniądze powinny dotrzeć nawet wysłane pocztą konną. To był błąd, lepiej było ustalić wcześniejszy deadline wpłat, żeby zdążyć monitować wpłacających, 6-go wieczorem, po ostatniej sesji Elixiru, już się tego fizycznie nie dało zrobić, było za późno, sędziowie siedzieli i oceniali piwa.

 

Przykro mi, shit happened, jedyne co mogę zrobić, to będę optował, żeby za rok zmienić regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenienie "na kredyt" nie wchodziło w grę, bo gdyby wpłata nie wpłynęła, w transzy zostałoby 14 piw, czyli z finału odpadłby ktoś inny, dla kogo byłoby miejsce i mógł się zakwalifikować.

 

I co by się stało? Byłoby w finale 14 albo 13 piw zamiast 15.

Jestem załamany tą sytuacją. Wstyd mi i nie mogę zrozumieć, jak można było zdyskwalifikować kogoś za opóźnienie przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to temu 15-mu, którego piwo by się nie załapało. A były kategorie, gdzie było 20, 30 świetnych piw, każde jedno było żal odrzucić.

Coder w zeszłym roku było w 70/- 12 piw i komu ubyło z tego powodu?

 

Ten 15-ty jest anonimowy, to mógł być każdy. A tutaj ktoś się namęczył, wydał kasę na przesyłkę itd. itp. i jury nawet nie otworzyło jego piw. Przecież to jest bezduszność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to temu 15-mu, którego piwo by się nie załapało. A były kategorie, gdzie było 20, 30 świetnych piw, każde jedno było żal odrzucić.

Teraz oczywiście masz racje, trudno "piwo się rozlało", ale wtedy myślę że 8 telefonów rozwiązywało sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie, czy sędziowie startują w końcu w konkursie?

 

Tak, ja wystawiłem 3 piwa i z tego co wiem będę sędziował w finale. Nie sędziowałem w eliminacjach, bo Szef Jury uznał, że nie mogę. Nie wiem czy ktoś jeszcze wystawiał piwa? Może Łukasz Jajecznica?

Wiem też, że inni sędziowie (czyli posiadający certyfikat) wystawili piwa, ale będą sędziować np. w konkursie piw rzemieślniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wystawiłem 3 piwa i z tego co wiem będę sędziował w finale. Nie sędziowałem w eliminacjach, bo Szef Jury uznał, że nie mogę. Nie wiem czy ktoś jeszcze wystawiał piwa? Może Łukasz Jajecznica?

Wiem też, że inni sędziowie (czyli posiadający certyfikat) wystawili piwa, ale będą sędziować np. w konkursie piw rzemieślniczych.

Ja wystawiłem piwa, ale nie będę sędziował w żadnym z konkursów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Zrobiła się aferia (jak to niektórzy mawiają) o termin wpłat. Cytując za Gazetą Prawną z 2009 roku: Do czasu, kiedy środki pieniężne nie trafią do wierzyciela, względnie nie wpłyną na jego konto bankowe, świadczenie pieniężne uważa się za niespełnione.

Widać 8 osób zaryzykowało ostatni dzień na wpłatę i mieli pecha.

To tak, jakby o godzinie odjazdu pociągu stali przy kasie i kupowali bilet. Pociąg raczej na nich nie zaczeka.

Jak widać Anteks wziął wszystko na klatę i nie oczekuje taryfy ulgowej. I za to chylę przed nim czoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wystawiłem 3 piwa i z tego co wiem będę sędziował w finale.

Kopyr, a po co się tam pchasz do tego sędziowania. Wystawiłeś piwa, to zdaj się na profesjonalistów, tak jak reszta. Nie będzie przynajmniej okazji do plotek w kuluarach. ;)

@ Anteks

Szczerze współczuję.

Daj upoważnienie piwo z chęcią w Żywcu odbierzemy ;)

Znacznie zredukowałoby nam to ilość bagażu, wiesz jak to w podróży koleją istotne ;)

 

Też uważam że wystarczyłby jeden telefon i sprawa zostałaby wyjaśniona.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.