Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze, że piwa przechowywane są w lodówkach stylami. Po ostatnim rozpakowywaniu paczek zapełniono cały duży kontener na śmieci tak że nie szło go zamknąć. :D Wspomnijcie dobrze o Marku, który obwija folią al. butelki, zamiast być we Wrocławiu.

Nie ma recyklingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest recykling, wszystko się ładnie pali w piecu :D :D ;)

 

Grzesiek dzis mówił, że samo rozpakowywanie daje frajdę, pomysłowośc ludzka nie zna granic. Wkłady chłodzące, pety z zamrożoną wodą a nawet książka o łódzkich Żydach. ;) Przyznać się, który to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest recykling, wszystko się ładnie pali w piecu :D :D ;)

 

Grzesiek dzis mówił, że samo rozpakowywanie daje frajdę, pomysłowośc ludzka nie zna granic. Wkłady chłodzące, pety z zamrożoną wodą a nawet książka o łódzkich Żydach. ;) Przyznać się, który to? :)

Ciii to nie poprawne politycznie :P , co do pomysłów pakowania to coś mogę na ten temat powiedzieć :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja dostałem informacje, że jedno piwo nie przetrwało transportu i się wylało :( Wysłałem dzisiaj brakującą butelkę, mam nadzieje że dojdzie na czas do środy...

dlatego ja zawsze wysyłam o jedną więcej niż potrzeba. Jak nawet się jedna stłucze to oszczędzam na powtórnej wysyłce, ponownym pakowaniu i wycieczce na pocztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja dostałem informacje, że jedno piwo nie przetrwało transportu i się wylało :( Wysłałem dzisiaj brakującą butelkę, mam nadzieje że dojdzie na czas do środy...

 

Ja też dzisiaj wysłałam te, które się rozbiły. Spokojnie, czwarta butelka to gdyby o GCh walczyło. Zdąży na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, wiadomo już jak wygląda lista startowa w poszczególnych kategoriach? Termin nadsyłania piw już minął zatem więcej nie będzie. Co najwyżej mniej jeżeli ktoś nie wniesie opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 130 piwowarów, ponad 300 piw

Czyli średnio około 2,5 piwa na piwowara. Chyba trzeba większą progresję w kosztach uczestnictwa zrobić :)

Ciekawe która kategoria będzie najsłabiej obsadzona.

Chyba ta w której uwarzyć najtrudniej czyli barleywine. Natomiast ta, w której najtrudniej uwarzyć dobre piwo, czyli pils będzie pewnie najliczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta w której uwarzyć najtrudniej czyli barleywine. Natomiast ta, w której najtrudniej uwarzyć dobre piwo, czyli pils będzie pewnie najliczniejsza.

 

Co jest trudnego w barleywine? 100% pale do 24°Blg, zatrzeć na wytrawnie, dobrze odfermentowujące drożdże i gotowe. Co do najtrudniejszych, to obstawiam pszenicę i rzeczywiście pilsa, ale sądzę, że pszenic jednak będzie więcej. Wszystkim się wydaje, że to nic trudnego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że chodziło mi nie o najtrudniejsze zrobienie dobrego piwa a najtrudniejszy proces, jednak uzyskanie nastawu 24°Blg i więcej do łatwych nie należy. Chociaz z drugiej strony można sie podeprzeć ekstraktem a wtedy to już faktycznie "łatwizna" ;)

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiadomość otrzymałem, że jedna pobita butelka. Poczta polska to po prostu kopie swoje paczki i rzuca nimi jak ścierwem, ostatni raz skorzystałem z ich usług. Paczka do tego szła 6 dni choć pani zapewniała, że jak się wyśle do 15 danego dnia to paczka powinna dotrzeć na następny dzień najpóźniej dwa. Z tego co zrozumiałem Panią Małgorzatę, to piwa które przyszły w ilości 3 sztuki nie będą brane pod uwagę w grand chempion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier + dobre pakowanie i nie ma opcji żeby rozwalili paczkę. Ja w 1 kartonie wysłałem 24 butelki ( nie tylko moje piwa) i wszystko dotarło w całości...koszt 20pln. Warto popytać wśród znajomych kupujących wina przez internet. Ja dostałem pudełka po takich winach - IDEALNE do wysyłki styropian dość gruby i wytrzymały - można by tym rzucać o ścianę a i tak przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.