Skocz do zawartości

Zadanie z geometrii


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

Wiktor, nie zamierzam się z Tobą kłócić. Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia na wykonanie okapu i to w dodatku mobilnego. Przyznasz, że nie jest to szczególnie wyrafinowana konstrukcja mechaniczna. Oczywiście zupełnie inną kwestią jest sprawa estetyki.Ja już taki jestem, że bardziej przykładam uwagę do poprawności działania urządzenia niż wyglądu. To pewnie moja wada ,z którą muszę jakoś żyć. Jak będę robił fermentator stożkowy na pewno zmienię sposób wykonania takiego stożka, bo tu już się nie da nic na skróty.

Robiąc to z trapezu, nie ma szans, żeby pasowało do garnka. Żeby w ogóle się do czegoś nadawało.

Gdybyś jakoś dziecko sklejał modele z Małego Modelarza, to byś dobrze o tym wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor i jake

Ostatni post w tej sprawie! Mnie nie chodzi o to, żebym tylko ja miał rację.Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia, z którym można się zgodzić lub nie. Między nami z "jake" jest taka różnica, że jeżeli jest do wykonania jakieś zadanie, to "jake" będzie szukał i czekał, jak nie znajdzie ,na wzory matematyczne, bo to dla Niego jest nie odzowne. Ja biorę nożyce miarę i przystępuję do roboty. Oboje wykonamy te okapy. On piękny i zgrabny jak na załączonych fotkach (pochwaliłem go zresztą w jednym z postów) mój będzie z pewnością brzydszy. Ale jeden i drugi spełnią swe zadanie. LUDZIE różnią się między sobą i tak już musi być. Dla mnie jest to pozytywna cecha, bo z tych różnic, można stworzyć naprawdę COŚ DOBREGO.

Wiktor - (bez urazy) zawsze Wyrabiasz materiał do zera ?

jake -(również bez urazy) po ostatnim Twoim zdaniu rozumiem dlaczego szukałeś wzoru matematycznego. Sklejanie modeli akurat dla mnie nie jest punktem odniesienia. Mnie nie bawi zajęcie typu "masz szablon, wytnij go, a potem sklej". Ja kombinuję. Nie, żebym zaraz potępiał takie zajęcia. Różni LUDZIE mają różne hobby! Tym się właśnie różnimy - czy to coś złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że Ziemia jest płaska. Nie obchodzi mnie co mówią w telewizji, wychodzę na dwór i widzę, że jest płaska, zresztą jakby nie była płaska, to by z niej ludzie pospadali.

Widzisz, modele najpierw sklejałem, a potem sam robiłem od zera te "szablony", jak mówisz, ale to było dawno i nie pamiętam tego wzoru.

Więcej pokory życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest płaska i słońce krąży wokół niej, bo przecież jakby było na odwrót to byśmy z niej pospadali ;)

Bzdury gadacie.... :smilies:

weźmy chociażby takie Bieszczady...Tatry... płaskie nie są.... a i ludziska wspinający się potrafią pospadać....

ja wole... nie nie, nie spadać broń boże

zdeptać od czasu do czasu te pagórki

 

Coby nie było zbyt dużego oftopu....życzę autorowi wątku szybkiego uporania się z tą kwadraturą koła

i poprosimy o fotki zbudowanej konstrukcji.

 

 

pozdrawiam

serdecznie i geocentrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przecież są na pierwszej stronie tematu. Wprawdzie tylko prototypu, bo od tej pory konstrukcja wygląda jeszcze lepiej.

Chyba, że mówiąc "kwadratura koła" masz na myśli uzyskanie stożka z trapezu, wtedy zdjęć raczej się nie doczekasz.

;)

post-151-0-83101700-1324825245_thumb.jpg

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szukając upgrad'u Kociołka trafiłem na ten temat. @jake możesz podać jakie wymiary - średnicę ma Twój kociołek ? Czy mógłbyś mi podesłać rysunki techniczne tej konstrukcji ? :)

Tą blachę miałeś czy gdzieś zakupiłeś ? jaka jest je grubość ?

Jeśli masz produkcję dobrze opanowaną a byś zrobił na zamówienie to bym chętnie kupił :]

W sumie to jestem zainteresowany całym procesem technologicznym związanym z tą konstrukcją, jak i wyglada grzenie przy wykorzystaniu tej "czapki" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek chyba standardowy - średnica 36 cm. Co do rysunku, to tu nie ma za bardzo co rysować, bo rysunek masz tutaj:

http://www.lw.cad.pl...inz/stozsym.htm

Arkusz blachy aluminiowej bodaj o grubości 1 mm (brałem na oko, czy jest dość miękka) kupiłem w hurtowni stali za kilkadziesiąt zł. Oprócz tego potrzebne jest kilka śrubek i nożyce do blachy, które miałem.

Grzanie wygląda chyba tak samo jak wcześniej jeśli chodzi o szybkość, ale to mnie akurat mało interesowało, bo mam dwa kociołki i wysładzam bezpośrednio do tego (włączonego), więc na zakończenie wysładzania brzeczka już prawie się gotuje. Po godzinnym gotowaniu pełnego zostaje akurat 22 litry brzeczki. Mnie chodziło o parowanie, bo po pierwszym warzeniu z jego użyciem zaczęła odpadać farba z sufitu w piwnicy. Teraz ani śladu pary. :okey: Mógłbym ci zrobić, nawet mam jeszcze tą blachę, ale jak to wysłać to nie wiem - pewnie kurierem, a to ci się przecież nie opłaca. To naprawdę nic trudnego zrobić samemu. Robiłem już dwa razy, bo za pierwszym razem pomyliłem się w jednym wymiarze.

Ostatnio dorobiłem jeszcze klapkę do wrzucania chmielu, dławik do umieszczania termometru z sondą i teraz to wygląda tak:

 

post-151-0-84586300-1334256771_thumb.jpgpost-151-0-86179900-1334256779_thumb.jpgpost-151-0-69902600-1334256787_thumb.jpgpost-151-0-70622000-1334256794_thumb.jpg

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.