Skocz do zawartości

Browar Śląski Emigrant


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Warka 25# Stout wędzony 16Blg... "SESJA". Założenie miało być 12-13 Blg stout'a wędzonego wyszło 16Blg)

Zasyp:

Wędzony 2,5kg

Pale Ale 2,5kg

Żytni 0,25kg

Carafa II 0,15kg

Jęczmień palony 0,30kg

Crystal i czekoladowy po 0,10kg.

Chmiel: Challenger szyszki 6,5ak 40g.

Drożdże:Scotish Ale starter.

Zacieranie na lenia 65' 60minut

Na ostatnie 10 minut dodane słody ciemne, wysładzanie do objętości gara.

Gotowanie 60' 1 porcja chmielu w 5 minucie druga porcja po 40 minutach gotowania, chłodzenie siłami natury.

 

Zacieranie zaczęło się od niespodzianki - utopienie sondy z termometru, błędna temperatura, straciłem ponad półgodziny czasu..ale miałem zapasowy termometr i poszło juz z górki.

Zakładane 12-13 blg nie wyszło tylko 16..myślałem że starszy słód (PA) jest słabszy enzymatycznie i będzie mniejsza wydajność...a tu taka niespodzianka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Warka# 26 APA 21 litrów, 14 blg - choć w założeniu miało być bezstylowo. Chociaż z prawdziwą APA będzie miało mało wspólnego.

Gozdawa US west coast fermenci że aż miło :D
W sumie to miał być bezstylowiec....ale...surowce poniekąd wskazują na Americam Amber Ale.
Pale ale jest? - jest!
Słód karmelowy jest? jest słód amber
Amerykański chmiel jest? jest - 40 gr simcoe i odrobina na goryczkę Brewers Golda - wiem mało amerykański.
Amerykańskie drożdże są? Tak!
Zacierany na wytrawnie? wytrawnie 66-63°C przez godzinę.
Alepiwo wiem że miałem rezygnować z powszechnej amerykanizacji piw - ale muszę te hamerykańskie surowce wyrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.