Skocz do zawartości

Prohibicja


Rekomendowane odpowiedzi

A co maja Niemcy?

 

roczny limit warzenia bez akcyzy, powyżej którego prawo nakazuje wykupić akcyzę bez możliwości sprzedaży

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo niedobre myślenie.

Jak już jesteśmy przy wolności, to moje myślenie to moja sprawa. Na pewno jest czymś spowodowane (doświadczeniem, wiedzą, poglądami itp.).

Więc będę myślał jak będę chciał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście tej dyskusji, coraz bardziej zastanawiam się nad sensem prowadzenia buchalterii w wątku "Ile piwa uwarzyliśmy w tym roku". Toż te dane idą przecież w świat. Władza rządzi, władza radzi, władza w końcu wszystkich zdradzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w praktyce to też wiemy :D

Dlatego napisałem że prawo nakazuje a nie że trzeba ;) ale to Niemcy gdzie urzędy są przyjazne obywatelowi.

W Polsce nadgorliwość i podejżliwość urzędników przy podobnym rozwiązaniu prawnym byłaby niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo niedobre myślenie. Zauważ, że tendencja jest taka, że wymyśla się nowe ograniczenia i zakazy a nie luzuje te już istniejące więc wprowadzając takie ograniczenie jest o jeden kroczek bliżej np. do tego ograniczenia sprzedaży słodu, do zakazu warzenia w domu lub wprowadzenia czegoś takiego jak mają Niemcy. Lepiej więc byśmy nie mieli w nosie czegoś co nas nie dotyczy bo prędzej czy później rządzący wpadną na pomysł który mniej lub bardziej będzie nas dotyczyć.

Wystarczy prawo rynku. Większa cena piwa, to więcej ludzi zacznie szukać alternatywnych metod jego pozyskania.

A większy popyt, to większa cena.

W USA jest podobno 1 milion piwowarów domowych. Dlaczego w Polsce ma nie być proporcjonalnie, 100 tys.?

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście tej dyskusji, coraz bardziej zastanawiam się nad sensem prowadzenia buchalterii w wątku "Ile piwa uwarzyliśmy w tym roku". Toż te dane idą przecież w świat. Władza rządzi, władza radzi, władza w końcu wszystkich zdradzi :roll:

 

Post

http://www.piwo.org/topic/6163-ile-litrow-piwa-uwarzylismy-w-roku-2012/page__view__findpost__p__131183

i kilka następnych

Niby ilości śmieszne, ale w naszym kraju nawet pucybut musi mieć kasę fiskalną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ilości śmieszne, ale w naszym kraju nawet pucybut musi mieć kasę fiskalną...

 

No, ja nie wiem, czy aż takie śmieszne są te ilości. Na chwilę obecną w naszym kraju piwowarzy domowi produkują sobie każdego dnia 350 butelek piwa. Powiedzcie to komuś, kto nie ma o tym bladego pojęcia. Robi wrażenie, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja nie wiem, czy aż takie śmieszne są te ilości. Na chwilę obecną w naszym kraju piwowarzy domowi produkują sobie każdego dnia 350 butelek piwa. Powiedzcie to komuś, kto nie ma o tym bladego pojęcia. Robi wrażenie, prawda?

350 butelek dziennie? Na cały kraj?

To raczej mało przy milionach hektolitrów piwa, produkowanych przez koncerny.

Ale racja jest taka, że lepiej się nie przechwalać wielkością produkcji.

Znając zapędy władzy, możemy doczekać czasów warzenia piwa "Księżycowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja nie wiem, czy aż takie śmieszne są te ilości. Na chwilę obecną w naszym kraju piwowarzy domowi produkują sobie każdego dnia 350 butelek piwa. Powiedzcie to komuś, kto nie ma o tym bladego pojęcia. Robi wrażenie, prawda?

A najlepsze jest to, że to liczby oficjalnie ujawnione w wątku. Jak by tak zacząć węszyć po forum, liczby stają się duuużo większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że to liczby oficjalnie ujawnione w wątku. Jak by tak zacząć węszyć po forum, liczby stają się duuużo większe :)

A jeszcze przypuszczalnie 2-3x tyle warzy i się nie udziela na forach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1) Projekt. No właśnie, ileż to było projektów, które nawet nie dotrwały do fazy głosowania! A ten wygląda na to, że jest jeszcze w konsultacjach - czyli wszystko się może zmienić. Ale wp i ogólnie portale internetowe potrzebują taniej sensacji.

2) Zakaz sprzedaży w obszarze kąpielisk - podpisuję się obiema rękami. O mało co nie zostałem kiedyś WOPRowcem i miałem okazję się naoglądać co oznacza połączenie woda + alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zawsze mozna patrzec na pozytywy takich rozwiazan.

Dla przykladu kryzys w UK spowodowal rozkwit sklepow piwowarskich.

Wprowadzaja cene minimalna za jednostke alkoholu. 40p za 10g czystego alkoholu w produkcie. Moim zdaniem spowoduje to zwiekszenie sprzedazy real ale i wlasnie obrot w sklepach piwowarskich.

 

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Zakaz sprzedaży w obszarze kąpielisk - podpisuję się obiema rękami. O mało co nie zostałem kiedyś WOPRowcem i miałem okazję się naoglądać co oznacza połączenie woda + alkohol.

Proponuję jeszcze zakaz pływania, bo to też niebezpieczne. A jeśli już, to tylko z licencjonowanym osobistym ratownikiem.

W ogóle samo życie jest niebezpieczne, więc zakaz życia też byłby sensowny.

 

EDIT: w Chorwacji można wypić na plaży pół litra rakiji, a potem iść pływać po nocy i nikt z tego jakiegoś problemu nie robi. Zbyt dużo topielców też nie ma. Ale i to 1 lipca 2013 pewnie się skończy.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnicy unijni są chyba bez wyobraźni i bez wiedzy historycznej. Prohibicja już była w USA w latach 20 ubiegłego wieku. Jakie były skutki to wiadomo.

Teraz wrócą u nas meliny i będzie jak zawsze - szara strefa wreszcie trochę się dorobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.