Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Może spotkamy się w przyszły weekend? Jaki dzień pasuje?

Czy ktoś z Was planuje jechać na WFDB do Braniewa albo do Biskupca?

Rozumiem, że w Olsztynie spotkamy się w komplecie:)

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Braniewa to ja na pewno się wybieram... a w zasadzie to nawet już tu jestem i chętnie na jakieś spotkanie się zamelduję. Co prawda moje pierwsze warki jeszcze w głowie się układają, ale chętnie posłucham bardziej doświadczonych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spotkamy się w przyszły weekend? Jaki dzień pasuje?

Czy ktoś z Was planuje jechać na WFDB do Braniewa albo do Biskupca?

Rozumiem, że w Olsztynie spotkamy się w komplecie:)

 

Jeżeli masz na myśli spotkanie w najbliższy weekend w Olsztynie to ja jestem jak najbardziej za. Najbardziej pasowałby mi piątek, ale sobota również nie jest złym dniem :) Co do Braniewa i Biskupca to nie przewiduję wizyty, natomiast "w domu" jak najbardziej się pojawię, chociaż zbyt wielu piw do degustacji raczej nie przyniosę - niestety zbyt duże zawirowania w warzelni :/

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie spędzam weekendu w Braniewie :( 12-13.07 nie odbędzie się festiwal w Braniewie, przerzucony został na sierpień 17-18. Pozostałe terminy jak na razie bez zmian.

Edytowane przez dino19_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, to se ne vrati. Znika browar, znika nawet pamięć o tych dobrych czasach :-/ Pewnie impreza będzie niewypałem, trudno cokolwiek w mieście znaleźć, plakaty, informacje...

 

Że pozwolę sobie zacytować lokalną gazetę IKT:

 

"Piwowary były największą kulturalno-rekreacyjną imprezą w Braniewie. Święto miało wieloletnią tradycję. Początki imprezy sięgały lat 70-tych. Pierwsze piwne święto celebrowano w 1977 r. Było sporo atrakcji. Zaprezentowały się zespoły folklorystyczne z wszystkich okolicznych gmin. Dla najmłodszych stworzono „Miasteczko Rekreacyjne”. Odbył się również szereg imprez sportowych. Dyrekcja browaru zorganizowała sesję naukową, zjazd piwowarów oraz wystawę browarnictwa.

Tradycją pierwszych imprez piwowarowych w latach 90-tych było organizowanie barwnych korowodów i inscenizacji. Po ulicach miasta spacerowali przebierańcy w strojach średniowiecznych. Pochodom przewodniczył Bachusem (starogrecki bóg wina).

Od 1993 r. Piwowary odbywały się corocznie w czerwcu. Sponsorem imprezy była firma Elbrewery. Wkład finansowy miał też Urząd Miasta. Dobra zabawa w miejskim amfiteatrze trwa od wczesnych godzin przedpołudniowych. Wieczorny program imprezy to popisy największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Na deskach amfiteatru wystąpili: Edyta Bartosiewicz, Ryszard Rynkowski, Andrzej Piaseczny i Mafia, De Mono, Big Cyc, Agnieszka Chylińska z ONA, Blenders, Myslowitz, Kobranocka, Atrakcyjny Kazimierz, Wilki, Kasia Kowalska."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś został otwarty sklep na ul. Wojska Polskiego 46 "Ćwiartka". Jest piwo w butelkach(na razie oferta nie zachwyca) i z beczki nalewane na miejscu do plastikowych butelek(też na razie bez szału). Jak kilka osób się tam pojawi i zagada o porządne piwa rzemieślnicze krajowej produkcji to może coś się pojawi. Ja dziś byłem i namawiałem na Artezana, Szałpiw, Pracownię Piwa, Pintę czy Alebrowar. Prośby zostały zanotowane i przyjęte. Może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już w tę sobotę olsztyńska edycja WFTB, zapraszamy wszystkie piwowarki i piwowarów z bliższej i dalszej okolicy na spotkanie, degustację, dyskusje oraz częstowanie gawiedzi swoimi wyrobami. Ja z Czarnym prowadzimy pokaz i będziemy polewać już od 14.00. W zeszłym roku było nas sporo i z tego co pamiętam rozlane zostało 20l piwa (część w nasze gardła :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w tę sobotę olsztyńska edycja WFTB, zapraszamy wszystkie piwowarki i piwowarów z bliższej i dalszej okolicy na spotkanie, degustację, dyskusje oraz częstowanie gawiedzi swoimi wyrobami. Ja z Czarnym prowadzimy pokaz i będziemy polewać już od 14.00. W zeszłym roku było nas sporo i z tego co pamiętam rozlane zostało 20l piwa (część w nasze gardła :D ).

Mnie zabraknie.. Jadę w drugi koniec Polski do Wrocławia :/ Terminy nie dopisały

Trzeba będzie zrobić najwyżej spotkanie na przełomie sierpnia/września dla tych co nie mogą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cierpliwie czekam na braniewską edycję WFTB. Dosprzętowałem się i chętnie użyczę coś do warzenia. Posiadam taboret 6,5 kW, gar 55l, sprawdzony już w boju, fermentatory i takie tam, może jeszcze zdąży refraktometr dotrze. Generalnie wszystko jest, tylko czy jakieś warzenie będzie się odbywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że to zaproponowałeś. Warzenie się odbędzie. Jest tam natomiast spory problem z chłodzeniem. Może chciałbyś zabrać gorącą brzeczkę po warzeniu i sobie ochłodzić i przefermentować w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko temu, na PW możemy szczegóły ustalić. Dlaczego tam jest problem z wodą... Na patelni chyba jest woda, głowy nie dam, ale wydaje mi się, że powinna być. Nic to mogę się piwem zaopiekować. Tak z czystej ciekawości, co będzie warzone, jeśli to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wczorajsze spotkanie na zamku. W tym roku rozlaliśmy ponad dwukrotnie więcej piwa niż rok temu. Ruch był spory, pojawiło się również dużo nowych piwowarów domowych. Trzeba się będzie zacząć spotykać regularnie w Starej, szczególnie, że możemy przynosić i spożywać własne wyroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mimo problemów ze śrutowaniem słodu, mimo przejściowego braku kubeczków (300 sztuk rozeszło się zastraszająco szybko, przez pewien czas degustacja była wyłącznie za okazaniem kubeczka :P), mimo że w pewnym momencie prawie zabrakło piwa (ostatecznie skończyło się tuż przed 19) imprezę muszę uznać za całkiem udaną :D Dzięki pomocy kolegów piwowarów (i nie tylko) udało się dotrwać do końca bez całkowitej utraty głosu. Według prowizorycznych wyliczeń rozlaliśmy do degustacji ponad 70 butelek piwa z trzech browarów domowych (chyba że coś jeszcze dotarło jak nie patrzyłem :P).

 

Do zobaczenia w mniej wariackich okolicznościach, na przykład w Starej Warszawskiej.

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy dzień braniewskiej edycji w zasadzie już za nami. Coś w garze cały czas się gotowało ;-) Komary na koniec zerżnęły jak trzeba. Fajnie było poznać ekipę Olsztyńską. A ja polecam się na jutro i za rok ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w Braniewie nie zabrakło ludzi, pogody i ... komarów :/ Piwo warzyliśmy w stylu ... w zasadzie bez stylu (Polskie Pale Ale?). Degustowaliśmy różne piwa. Wielkie podziękowania należą się Sławkowi za pomoc na miejscu i dotrzymanie towarzystwa. Jak na początkującego piwowara pokazał się z całkiem dobrymi piwami ... i destylatami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.