Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

i znowu zaliczę spore spóźnienie, właśnie mam na garach bittera....

wczoraj zabutelkowałem coś co ma naśladować rosankę - wyszło mętne jak mleko, przyniosę, pewnie będzie bez gazu, niestety zabrakło czasu. Wezmę też kilka butelczyn pszeniczki.

 

Drodzy koledzy:) czym chmielić bittera, mam do wyboru: marynka, lubelski, tradition, perle, sybilla, magnum. NIe chmieliłem jeszcze perle i nie znam go, ja bym stawiał na tradition, jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Średnio mam czym częstować, mogę zabrać parę butelek brown portera z ubiegłego spotkania, może ktoś będzie zainteresowany żeby sobie wypić w domku. Swoją drogą, "bezchmiel bartąski" kończy fermentację i całkiem nieźle smakuje :D

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tajny dodatek do Rosanke odnalazłem, było tam kilka składników o których Daniel z żoną mówili a ja nie pamiętałem, był anyż, kardamon, jałowiec, kolendra, cytryna itp ;-) Z uwagi na to że to pójdzie na konkurs nie będę publicznie składu podawał. Jeśli ktoś ze spotkania nie dostanie na PW to niech się melduje, bo oczywiście nie wszystkich Was potrafię powiązać z nickami z forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie na Partyzantów - 'Ganda'. Pojawiły się zestawy surowców BA, chmiele Lubelski i Marynka (granulat), kapslownica, mieszadło, kapsle, glukoza, drożdże fermentis w rozsądnych cenach, płatki dębowe, gazetka 'piwowar' i sporo innych ciekawych piwowarskich rzeczy. W razie czego sporo rzeczy mamy pod ręką. http://www.winiarstwo.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek przecież "Piwowara" możesz sobie zaprenumerować nawet nie będąc członkiem PSPD. Wszystko jest na stronie opisane.

 

Ja jeszcze IRA nie próbowałem, bo daję mu/jej trochę odleżakować, ale pewnie w przyszłym tygodniu już wypiję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie na Partyzantów - 'Ganda'. Pojawiły się zestawy surowców BA, chmiele Lubelski i Marynka (granulat), kapslownica, mieszadło, kapsle, glukoza, drożdże fermentis w rozsądnych cenach, płatki dębowe, gazetka 'piwowar' i sporo innych ciekawych piwowarskich rzeczy. W razie czego sporo rzeczy mamy pod ręką. http://www.winiarstw...e&id=4&Itemid=7

 

O proszę, czyli człowiek powiększa asortyment. To cieszy, zwłaszcza w sytuacji gdy potrzeba czegoś "na gwałt".

 

Daniel: dokonałem konsumpcji Twojego sahti - świetne piwo! Czarna porzeczka, jałowiec, lekko bananowe nuty. Alkohol trochę czuć, na zasadzie efektu rozgrzewającego, ale to dopiero po chwili. Zdradliwa bestia :D Ile to miało alkoholu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek przecież "Piwowara" możesz sobie zaprenumerować nawet nie będąc członkiem PSPD. Wszystko jest na stronie opisane.

Mnie nie chodziło o samego Piwowara, ogólnie o sklep z ziarnkami, chmielami czy drożdżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z powodów rodzinnych nie mogłem w spotkaniu uczestniczyć i jest mi bardzo żal :( Pewnie było bardzo ciekawie, widzę że wymieniliście się fajnymi piwkami :) Czy na następnym spotkaniu również przewidziana jest wymiana? Mam nadzieję że do tego czasu nagazuje się mój belg i będę mógł się z wami powymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel, IRA jest zasadniczo z chmielem w sam raz. z kolorem nie koniecznie, ale chmielu jej więcej nie potrzeba ;-) Od chmielu to są IPY ;-)

 

@lukasz1202

ja mam nadzieję, że wymiany na spotkaniach

staną się nową świecką tradycją, nie mamy depozytu więc to jedyny sposób na rozpoznanie "konkurencji" O!

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ZA. Przypominam też o możliwości wstąpienia do PSPD(roczna składka 80zł). Moglibyśmy założyć oddział terenowy(wystarczy 7 osób). Zalety: moglibyśmy sformalizować naszą aktywność, zyskać wsparcie finansowe (nawet 500zl/rok) na naszą działalność, prenumerata 'piwowara' jest w cenie składki, przysługują zniżki na konkursach piw domowych, w sklepach piwowarskich i piwnych, dostęp do forum PSPD, no i jest jeszcze fajna miedziana legitymacja :) Kurs sensoryczny, który odbył się w listopadzie był możliwy właśnie dzięki PSPD. Do dzieła! http://pspd.org.pl/register-info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, nie wszystkie terminy obsadzone są tematami spotkań. Proponuję w pierwszy wolny termin wpisać piwa niskoalkoholowe, do powiedzmy 4%. W tej kategorii zmieści nam się wiele ciekawego piwa, np. Grodziskie, Harcerskie i co tam kto jeszcze lekkiego zrobi. Bardzo lubię takie woltaże, bo straszny ze mnie piwożłop, a po paru IIPA'ch jakoś ciężko trzymać wątek rozmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będę miał jutro dostawę słodu pilzneńskiego 3.30/kg biorę 50 kg jeśli byście reflektowali to mogę wziąć kolejne 50 (słód z malteurope Gdańsk)

 

CDA właśnie kończy burzliwą :okey:

Edytowane przez bubabu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.